Форумџика на годината 2020

Малечката невеста (Balika Vadhu) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 23 ноември 2010.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Оваа серија е базирана на вистанска приказна. Во оваа нова индиска серија се работи за малата Нанди која како мала станува сопруга, а на тоа се противи нејзината учителка...
  Пишете што мислите за новата индиска серија!!!!!
   
 2. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  МАЛЕЧКАТА НЕВЕСТА

  Јa загледав малку првата епизода, од тогаш наваму девојчево кога и да пуштам, само плаче. Навистина глупави обичаи, на 8 години ја омажија :/ Сепак сметам дека е убаво да се гледа, бидејки можат да се научат многу нешта за туѓите култури , што мене лично многу ме интересира, но ете, немам многу време да ја следам :)
   
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  А знаете дека ананди ги сменила обичаите,а како ќе видиме подоцна..
   
 4. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Малечката невеста

  Треба со закон да го забранат овој филм :puke: ,толку банална и глупава серија :@
   
 5. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  168
  Малечката невеста

  Мене ми е убава оваа серија.Многу мило ми е малоно.И си го гледам и секогаш сум во неизвесност и појма немам што ќе се случува во иднина.
   
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  И јас ја следам, но вчера не ја гледав. Ај ако сака некој да ми каже што се случи?
   
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Малечката невеста

  Драга маја8,гледам си ме спомнала таму во некоја тема:
  Треба со закон да го забранат овој филм ,толку банална и глупава серија [/quote]
  Девојкава очигледно не ја ни гледа серијата, од кај знае дека е глупава?
  Никогаш не би се осудила да кажам такво нешто за ФИЛМ, СЕРИЈА, КНИГА, ПРЕТСТАВА... неможе да се критикува дело кое не е погледнато...
  (појаснување: коментарот е за серија МАЛЕЧКАТА НЕВЕСТА - не ја следам, но знам дека и од неа може да се научи нешто, пред се , да се запознае туѓата култура
  Значи вака да ти појаснам,филмот е ствар на вкусови,мене воопшто не ми се допаѓа,ни содржина нит па ме интересираат нивните обичаи да ги мажат на 8 год ма дај молим те,индиските обичаи ги гледав од бандини.А ако тебе ти се свиѓа гледај си го немам против,само ми пречи тоа што ми го даваш постот за пример.Темата е Малечката невеста и секој има право да пишува што сака во таа тема,дали пофалби,дали критики.Јас погледнав две епизоди и воопшто не ми се допадна содржината и затоа го искритикував.
  п.с.Извинтете ако сум офф топик.
   
 8. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.258
  Малечката невеста

  Ми се допаѓа серијата и речиси редовно ја следам иако сум втора смена на училиште пак успевам некако да ја фатам. Незнам зошто разбуди толку револт кај македонската публика? |( Фактот што е малку поинаква и во некои граници реална ја прави и поинтересна. Инаку, сум против турскиве серии. Искрено од 1001 Ноќ па наваму само тоа даваат по телевизииве. Очигледно е дека немаме пари да купиме некоја поквалитетна емисија од која навистина ќе се види нешто...А не само солзи и трагедии. Прво на ред беа шпанските па турскиве, и на крај индискиве...Како да сме во Либан мајката :lol: :swear:
   
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.898
  Малечката невеста

  Малку ми се моите проблеми, та и за туѓи да плачам. Не фала!
   
 10. deluxe

  deluxe Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  Ужас... Дај да ги игнорираме тие филмови!!!
   
  На Mrs.Hartnett му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  Мене искрено ми е смешна ептен серијава, на комедија не се смеам повеќе одколку на ова, глеам коа неам шо да праам и коа нема нишо на тв, ептен е смешна серијава.
   
 12. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  Ајде и јас нешто да кажам за филмов. Мене овој филм ми се допаѓа премногу, имам бидено во Индија обичаите што со прикажани во филмот се стари обичаи, но некои се уште ги применуваат.... Мислам дека е во ред што вакви филмови се даваат (за оној кој го интересираат обичаите на другите народи). Значи како индиските обичаи никаде не се применуваат ни слични многу се интересни, па и филмот е интересен бидеќи се работи врз вистински настан. Ананди за некое време ќе порасне голема во филмот и ќе биде уште поинтересен....
   
  На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
 13. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.060
  Пол:
  Женски
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  |( |( |(

  И во следната епизода од Малечката Невеста ќе гледате : ;( ;( ;( ;(
  http://www.youtube.com/watch?v=qS7nqwGt4-I

  Колку се соживувам, страшна работа :drunk:

  [​IMG]
   
  На Bunny05, Buttterfly и Valerin им се допаѓа ова.
 14. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  224
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  Баш ми е жал за Сугна, барем они од љубов ќе се земеа :(
   
 15. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  Глупости. Ако сакам да гледам обичаи, ќе гледам документарна емисија или квалитетна серија. Не вакви глупости.
   
 16. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.454
  Допаѓања:
  2.956
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  филмов не го гледав се до минатата недела..бев на гости кај баба ми и дека таа ги гледа сите турски серии си направи таа кафе јас какао и си седнавме да ја гледаме невестава..сите плачат јас комедија си правам и баба почна да се смее абе циркузи ...кога можев јас комедија од a walk to remember да направам тогаш за ова што станува збор :D
  си се изнасмеавме , невестата доплачи дека и влегло трнче во прстето после фино се смеевме 3те ! :D
   
 17. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  Мене ме нервира мајката на Сугна што ништо не и врака на Дадиса. Не ми се верува колку сите и се плашат бе :)

  И неможам да се изначудам колку чудни обичаи имаат индијциве... Поради тоа ја гледам кога имам време. Баш ми е интересна. А тоа што плачат - има причина, не знаете какви све маки си имаат луѓето, среќа што не живееме во такво општество.
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 18. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  Индија и се е можно. Баба ми ептен многу ја гледа, мислам дека на некоја епизода ќе го скрши телевизорот во револт од тоа што и се случува на невестата. Јас не ја гледам, не ми се допаѓа. Банална ми е, доста беше Бандини и солзите нивни, сега уште нови да гледам...No Way!!!!!!!!
   
 19. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.103
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  Леле и ова ќе биде иста приказна со бандини. Малава невеста ќе порасне, а може и ќе дочекаме да остарее :lol:
   
 20. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.512
  Допаѓања:
  7.962
  Пол:
  Женски
  Малечката невеста(Balika Vadhu)[Сител]

  Гледам кога ќе фатам, ретко значи.
  И мене ми е смешна посебно Ананди и овој Џагдисија абе цепки се :rofl: