1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Малечко невестиче

Дискусија во 'Свадба' започната од Elenuskaa, 6 јуни 2012.

 1. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Видов дека ваква тема нема... се надевам дека ќе ви се допадне :wasntme:
  Ако не ви се допаѓа - клуч :bow:
  Ме интересира дали вие на вашите свадби сте имале или би сакале да имате мало невестиче?
  што означува малото невестиче :?:
  Доколку сте имале, или ќе имате дали тоа би биле дечиња на ваши пријатели, или некои роднини?
  Ја искрено би сакала да имам една мала невестичка...
  Незнам интересни се, слатки...

  Може па и некоја слика да ставете... Позз

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  Значењето не им го знам, но се многуу убавки и слатки.
  Здравје за мојата свадба обавезно малата внука на дечко ми ќе биде невестичка....она уште сега збори каков фустан ќе има чичо кога ќе правел свадба :lol:
  А имаме идеа и малиот внук во оделце, па заедно братче и сестриче :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 12.jpg
   12.jpg
   Големина на фајлот:
   96,3 KB
   Прегледи:
   1.625
  • 15.jpg
   15.jpg
   Големина на фајлот:
   52,9 KB
   Прегледи:
   1.623
  • 04.JPG
   04.JPG
   Големина на фајлот:
   97,5 KB
   Прегледи:
   1.624
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 1435_1_make-up-lebanon1_13.jpg
   1435_1_make-up-lebanon1_13.jpg
   Големина на фајлот:
   21,9 KB
   Прегледи:
   1.555
  • 09.jpg
   09.jpg
   Големина на фајлот:
   80,1 KB
   Прегледи:
   1.555
  • 44.jpg
   44.jpg
   Големина на фајлот:
   32 KB
   Прегледи:
   1.555
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Срценца мали. Многу се слатки :) .
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.313
  Допаѓања:
  194.712
  Пол:
  Женски
  Колку и да се слатки, не знам, ова не ми се допаѓа... јас имам две внуки од брат ми, и золва ми има ќерка, па не ни падна на памет да ги облекуваме како невести... ќе дојде и нивниот ден, што има уште од мали вака да ги тинтраме...
   
  На babybelle, Bozica1980, Palchica и 5 други им се допаѓа ова.
 6. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.712
  Јас имав малечка невеста на свадбата. Но, само за влегувањето, потоа ги облекоа во прикладна гардероба. Имав и мал младоженец. И на двајцата беа исто облечени ко нас.
  Слика подоцна ќе ставам.
   
 7. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.243
  Допаѓања:
  118.759
  Не сум планирала вакво нешто,ама си претпоставувам дека некоја блиска гарант ќе го донесе детенцето вака :D
  Инаку баш слатко изгледаат ,нека има едно малечко вакво да трчка наваму натаму
   
 8. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.232
  Пол:
  Женски
  И мене тоа ми е без врска, која е поентата што ги малтретираат децата, нека си уживаат во детството а не да се преоптеретуваат со такви глупости. Не знам на кој прв му текнало ова, ама стварно е без никаква намена, па и не ми изгледа нешто уаууу посебно.
  Секое дете е слатко, не значи дека ако го облечат во невестинско дека ќе биде уште послатко. Како што кажа Ана, има време кога да облече бел фустан.
  И на мојата свадба имаше едно девојче во бело фустанче, нешто накај невестинско беше, ама знам дека се тоа е наметнато од баби, стрини, мајки, тетки и црн бумбар давам на оваа тема :lol:
   
  На Valerin, Palchica, Annath и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.519
  Допаѓања:
  94.188
  Пол:
  Женски
  Вака кога ги гледам на слики слатко изгледаат,меѓутоа никогаш не сум ја облекла ќерка ми така,иако сум имала и можност и прилика.И навистина не ја сфаќам целта на ваквото облекување.Се знае која е ѕвезда на свадбата и како треба да бидат облечени другите.А за децата од било која возраст има преубава облека,не мора да се копира невестата.Идејата како таква не ми се допаѓа. :Down:
   
  На Miss666 и babybelle им се допаѓа ова.
 10. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  416
  Јас немав, ама отсекогаш ми биле слатки овие срцушки.
   
 11. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.043
  Јас како помала сум била невестиче(тогаш имав 6години). Според мене тоа е радост на малите, нормално доколку невестата изрази желба да ги има.
  Мене ми се убавки кога ги пуштаат латиците ,кога влегуваат младоженците.И искрено повеќе ги преферирам него ли деверушите.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Bibko и gerdanche им се допаѓа ова.
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  Оооо боже какви се :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 61.jpg
   61.jpg
   Големина на фајлот:
   454,9 KB
   Прегледи:
   488
  • 60.jpg
   60.jpg
   Големина на фајлот:
   39,1 KB
   Прегледи:
   490
  • 50.jpg
   50.jpg
   Големина на фајлот:
   21,2 KB
   Прегледи:
   489
 13. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.609
  Допаѓања:
  9.724
  Пол:
  Женски
  Па до сега не сум размислувала на темава, пошо јас во фамилија сега за сега немам мало девојче. Дечко ми има внука 5 годинки, ама ќе порасне ние додека да се земеме :D
  Здравје ако ми се роди девојче во фамилија, може да си правиме кејфови :)
   
 14. Arianna

  Arianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  140
  Јас како мала сум бидена „малечка невеста“ и МНОГУ би сакала и на мојата свадба да имам такви срцки... :inlove:
   
 15. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.423
  Бев невестиче кај прва братучедтка на свадба. Слатко ми изгледа ама не верувам дека би имала невестиче на мојата свадба.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 16. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.842
  Допаѓања:
  4.862
  Пол:
  Женски
  Интересни ми изгледаат маливе невестинчиња.Би сакала да имам и на мојата свадба некогаш здравје,зошто да не. Ама не само невестинче сакам и зетче малечко :D
  Иначе незнам што означуваат.Но кога бев на една свадба пред неколку години имаше две мали невестинчиња,едното беше од страната од кај невестата,а другото од кај страната на зетот.Незнам оти така :lol: Ама во секој случај интересни беа :D
  [​IMG]
   
 17. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Се сеќавам на свадбата кај вујко ми сум била 4 или 5 годинки и ми купиа невестинско фустанче и бев малечка невеста сеуште се сеќавам колку бев пресреќна во фустанчето цело време си се врткав покрај вујнами и кога тие го играа првиот валцер јас и мојот прв братучед (кој беше во одело со машна како младоженец) и ние игравме валцер имам и неколу слики,баш ќе ја побарам таа каде што играме валцер и ќе ја ставам.Баш би сакала кога ќе сум невеста да имам малечка невеста на свадбата сеуште го чувам фустанчето здравје да е кога ќе дојде време ќе го позајмам на некого
   
 18. Alexandra-Stan

  Alexandra-Stan Активен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  секако дека сакам ама немам ја многу замислувано мојата свадбa повеќе би сакала да имам деверуши(барам но нема на нет некоја убава слика)
   
 19. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  146
  Јас бев невестиче на свадбата од чичко ми. Леле мераци додека ме дотеруваја бев :P Ама имав големо фустанче со обрач, со фризури баш како невеста.. Прво ми бепе интересно ама после кога почнаја сите да ме штипкаат (буцко бев), па и тоа +40 степени, запурно, со трчање кај мама да ме пресоблече. Убаво е навистина но некогаш е и измачување за малите. Јас не можев ни на стол да седнам од обрачот. Јас за мојата свадба нема да речам на никого, ама ако некоја мајка сака да си го облече така малечкото не би имала ништо против :)
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Palchica

  Palchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2012
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  90
  И мене исто не ми се допаѓа ама воопшто! Се молев на мојата свадба да не им текне некое дете да го донесат така и фала богу немаше (ама и јас на неколку пати си кажав гласно дека ми е глупаво тоа) :$