1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Малиот ага (Küçük Ağa)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Polsko, 30 март 2015.

 1. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Се работи за семејната комедија "Малиот ага" која минатата недела заврши со емитување во Турција. Во главната улога настапува Емер Синчиди, познат на македонската улога како малиот Осман од "Бурни времиња".

  Содржина:

  Младите Синем и Али решаваат да се разведат по десет години поминати во брак, во кој го добиле и синчето Мехмет Џан. Синем е убава и паметна девојка кoja работи како невролог во една приватна клиника и не е свесна за вниманието кое го добива од машкиот пол, а пак Али работи во една маркетинг агенција на многу успешни проекти. Но двајцата често влегуваат во расправии и дошло време кога одлучуваат дека не сакаат да бидат повеќе заедно, но таа одлука изгледа не може да биде само нивна.
  Нивното шестгодишно синче не може да се помири со разделбата на неговите родители и на секаков можен начин ќе се обиде да ги спречи во тоа. Тој е едно палаво дете, кое не прави само бељи во домот, туку и на училиште и на улицата на која си игра со другите деца. Мехмет не може да го сфати и прифати разводот, па така мајката и таткото ќе бидат приморани да му објаснуваат или да се преправаат пред него. Со детскиот и чист поглед кон светот, малиот ага ќе ја користи секоја прилика да ги зближи повторно своите родители, а тука се и семејствата на Синем и Али кои ќе мора да интервенираат во оваа ситуација.

  Интересна серија која ќе ве насмее
   
  На Mahidevranfan, Winter Lady, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. 24.07

  24.07 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  1.617
  Допаѓања:
  33.210
  Пол:
  Женски
  интересна серија која само за 5 минути ми го привлече вниманието(толку имав време да видам)Ќе ја гледам :)
   
 3. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Единствената добра серија која во моментов ја даваат :)
   
 4. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.003
  Допаѓања:
  92.065
  Пол:
  Женски
  Серијава заврши катастрофално. Не ја пратев да ја гледам ама гледав што се пишува. Инаку од комедија станува трагедија. мајката и таткото загинуваат во осообраќајка и децава остануваат сираци.
   
  Последна измена: 1 април 2015
 5. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Јас од турскиве серии веќе не очекувам убав крај, затоа ги гледам додека ми се интересни. Почетоков е добар, а крајот за никаде како и кај повеќето серии.
  Инаку серијава е привршена набрзина поради ниските рејтинзи,
  ама барем со среќен крај да завршеше.
   
  Последна измена: 1 април 2015
 6. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  46.983
  Mi se dopaga filmot sega za sega, mnogu mi e interesen i smesen, detevo e hit, a pa ovoj dedovo izgubeniot :rofl:
  E sega krajot kakov ce bide....se se ocekuva|(
   
 7. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Мемоо мемо дојди кај дедо ти .. хахахаха.Мајката во кој филм играше ептен ми е позната ? .. @Polsko колку епизоди ке има серијава ? :D
   
  На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.679
  Допаѓања:
  46.983
  HAva e majkata...sestri mislam se vikase filmot, so Toprak.
  A mene mn mi lici na maya pejackata, pa koa bese so pundzata aww istaa. A kolku ima nezz. :)
   
 9. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  @Kukla994 Да знам за кој филм зборуваш го даваа лани на алфа сестри ама не ми текнува која е топрак и хаваа ? Оваа мајката ли на Мехмет-Џан .. личии на мајаа да ама оваа Синем е поубава .. ;)
   
  На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Мајка ми ја обожава серијава, и јас чат пат сум ја погледнала, изгледа баш смешно и интересно со сите лудории на малиот..
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Мајката глумеше во Аси. Ја глумеше Зејнеп, девојката на која Демир и помогна да избега од свршеникот.
  Има 50 епизоди по 100 минути
   
  На cresa-jagoda и Winter Lady им се допаѓа ова.
 12. Fleur-De-Lis

  Fleur-De-Lis Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  1.649
  Детево е заразно интересно! Ме чуди што има низок рејтинг серијава...
   
  На Mahidevranfan му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски
  Meне Синем ми е иста како Емина Јаховиќ
  многу личаат ! :D
   
  На glosipgirl, Emilia.Attias, mirandaa и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.805
  Пол:
  Машки
  Моментално на телевизор се емитува Малиoт ага...

  Абе најсмесшно ми е детено од 9 години зборува како да има 19. Не сакам да го цитирам, нема да ми доликува .. :clap:(facepalm) :D
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Ајдее бе имитирај го ке ти личии хах .. тато татоо имам една вест за тебее бомба бомбаааааааааа вистинска бомбаа хахахахахахаха
   
  На cresa-jagoda и Avokado им се допаѓа ова.
 16. Good.Girl.

  Good.Girl. Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Нaвистинa е мнoгу убaв филм (бaрем зaсегa)..бaрем среќен крaј дa имaше :|
   
 17. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  луѓе дај кажете на која страна го гледате филмот
   
 18. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  @i-v-a-n-4-e на Сител го даваат во 19:30 :D
   
 19. Феминка-17

  Феминка-17 Нов член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  se soglasuvam potpolno so tebe i mene mi lici :)
   
 20. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.875
  Пол:
  Женски
  Ubava serija a detevo mnogu dobro glumi,i glasot mu go pogodile kaj nas :)
  Isto tatkoto i majkata mi se ubavi :) ama ete dobro sto nema da go sledam ponataka oti krajot bil neubav :|
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.