Малиот ага (Küçük Ağa)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Polsko, 30 март 2015.

 1. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.515
  Допаѓања:
  22.259
  Е каков е крајот, аман сите смешни серии трагедија ги прават. Што ќе се случи?
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  На крајот ќе имаат сообраќајка и ќе загинат Али и Синем
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.515
  Допаѓања:
  22.259
  Јас па се си мислам оти има уште епизоди и тоа не е крај :|
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. flower11

  flower11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Дали го има на некоја страна со превод ?
   
 5. littlevampire

  littlevampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Женски
  Поинтересна серија здравје хахахха.Хуријеееее лилилили аххахахахахахах:D:D:rofl:
   
 6. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.137
  Допаѓања:
  4.459
  Пол:
  Женски
  mnogu ubava i interesna serija
   
  На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mar.n

  mar.n Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2014
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  104
  Али и Синем се во врска во приватниот живот
  ФОТО: Таткото на Малиот Ага во врска со својата колешка од серијата!
  Актерот Сарп Левендоглу (33) кој во хит серијата „Малиот ага“ ја толкува улогата на таткото на симпатичниот Мехмед Џан турските медиуми долго време го поврзуваа со актерката Бирче Акалај која ја толкува улогата на мајката на малечкото палово момче. Овој пат, папараците ги фатија како излегуваат заедно држејќи се за рака и бакнувајќи се...
  Актерката која се прослави по улогата на мајка на Малиот ага, Бирче Акалај, е една од најубавите жени во Турција. Таа беше мис на Турција во 2004 година, а работи и како модел и како актерка.
  Медиумите во Турција постојано го поврзуваа убавиот и шармантен турски актер со некои од најубавите тамошни актерки. Иако не сака да зборува за својот приватен живот, папараците во Турција ги фатија двајцата актер како рака под рака заминуваат кон станот на актерката во кој наводно ја поминале и ноќта.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На littlevampire му/ѝ се допаѓа ова.
 8. littlevampire

  littlevampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Женски
 9. Toprak

  Toprak Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2012
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  277
  На Polsko и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Нашиве новинари преведиле постара вест :), сеуште немаат најдено дека тие не се само во врска туку и дека се во брак :D
  Инаку некој да не знај што ќе се случи понатаму оти јас неможам да разберам, како Башак е сега бремена ,
  а Синем ќе роди ќерка. Башак да не абортира?
  Содржински не ми се допаѓа многу серијава. Единствено сцените со децата ја прават серијава добра.
   
  На Sfera му/ѝ се допаѓа ова.
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.222
  Допаѓања:
  25.552
  Пол:
  Женски
  http://grid.mk/read/news/510196055/...t-djan-vo-vrska-so-koleshkata-od-hit-serijata

  Овде пишува дека во 2014 правеле свадба, има и слики
   
  На littlevampire и Polsko им се допаѓа ова.
 12. mar.n

  mar.n Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2014
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  104
  сликите од венчавкате се од серијата кога се венчаа бес никој да знае
   
 13. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.036
  Пол:
  Женски
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.770
  Допаѓања:
  255.826
  Пол:
  Женски
  Епа нели спиеше со него па така и забременила :)
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Бремена е ама незнам што ќе се случи со детето.
  Гледав понатаму и не сватив дали абортира или резултатите биле грешни и Башак не е бремена. Ако знае некој нека пиши.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.993
  Допаѓања:
  45.766
  Screenshot_2015-05-08-17-00-57-1.png
  Agata uzgleda umre....:(
  Dali znae nekoj dali e tocno ova ???
   
 17. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Вистина е на 5 Мај 2015 починал поради заболување на црниот дроб
   
  На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Колку што сватив од она што го видов Синем треба да остани бремена од Али (изгледа само така ќе се спаси Махмет Џан), а Башак ќе абортира истиот ден кога Синем ќе му соопшти на Али дека е бремена. Ама ја измешаа серијава :|
   
  На cresa-jagoda и joy1 им се допаѓа ова.
 19. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.770
  Допаѓања:
  255.826
  Пол:
  Женски
  Значи нема турска серија без болен од леукемија |(
   
  На kjukli, cresa-jagoda и cooll им се допаѓа ова.
 20. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.036
  Пол:
  Женски
  iZGLEDA ZAFRKANCIJA E :D