Малиот ага (Küçük Ağa)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Polsko, 30 март 2015.

 1. Emchence25

  Emchence25 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Зoштo гo прекинaa филмoт?
   
 2. xxxm

  xxxm Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  денес најверојатно ја нема пошто нели ден на жалост,а е хумористична серија...(не сум 100% сигурна) у саботата исто немасе звездите на гранд у недела сите тие што беа фантастик шоу итн.
   
 3. Emchence25

  Emchence25 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2015
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Пa дa и јaс тaкa пoмислив aмa и oвaa румелијa е смешнa пa јa дaвaaт.aјде сигурнo утре ќе имa :)
   
 4. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Како ќе оздрави Мехмет Џан ? :?:
   
 5. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  ДА
   
 6. mar.n

  mar.n Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2014
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  104
  На mirandaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BestFriends.99

  BestFriends.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Женски
  Многу си одговарат Синем и Али и двата се преубави:l:
  kucuk-aga-9-1_313.jpg r9755blsf7s0h5kij7vjpge0yw.jpg Küçük Ağa 1.jpg :inlove::)
   
  На ivancekitty и Mala Hembra им се допаѓа ова.
 8. Mala Hembra

  Mala Hembra Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2015
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  474
  Пол:
  Женски
  Колку епизоди има малиот ага ?
   
 9. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Има 50 епизоди по 100 минути
   
  На Mala Hembra му/ѝ се допаѓа ова.
 10. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.219
  Допаѓања:
  25.545
  Пол:
  Женски
  Ние до која епизода сме? Да не сме случајно при крај?
   
 11. Mala Hembra

  Mala Hembra Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2015
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  474
  Пол:
  Женски
  До 45 епизода мислам кај нас е
  но не траат по 100 минути така да излгеда дека има уште до крајот да се гледа.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  Кај нас не траат 100 минути и затоа нема да се 50 епизоди бидејќи ги кратат.
  Дојдени се до 26 та епизода по турски.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.219
  Допаѓања:
  25.545
  Пол:
  Женски
  Супер, значи до пола се дојдени, има уште многу до крај на серијата.

  А што ќе се случува во наредните епизоди?
   
 14. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  7.525
  Пол:
  Женски
  Ја гледаме со син ми и си се смееме.
  Синем е прекрасна, ама овој Али ич не ми се допаѓа.
  Детенцето е срце.
   
 15. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.770
  Допаѓања:
  255.825
  Пол:
  Женски
  Али ми делува како мн нестабилна личност.Флегматичен е скроз
   
  На НаталиЛили му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.853
  Допаѓања:
  66.135
  Јас ја гледам серијава само заради детенцето и лајт содржината, бидејќи други турски сери не гледам.

  Луѓе, абе Али мене ми е многу секси, многу ми е мажествен, кога ќе му ги видам вените испакнати на мускулите, уф уф:devil:. Флегмичка е, ама сексистичен ми е, па занемарувам тоа:rofl:.
  Па секој си има маани бее:wasntme:.
   
  На glosipgirl, Mahidevranfan, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  Баш таков е Али и секси и флегма:) добра серија ама лош крај па некако не ја гледам со кејф
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  543
  Допаѓања:
  1.014
  каков е крајот?
   
 19. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.973
  Пол:
  Женски
  демек и али и синем ќе умреле во сообраќајка,
   
 20. macedonec

  macedonec Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Машки
  Скоро секоја вечер гледам супер серија