Малиот ага (Küçük Ağa)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Polsko, 30 март 2015.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.218
  Допаѓања:
  25.543
  Пол:
  Женски
  Што и е на сестра му на Мехмет-Џан? Обична настинка/грип или нешто посериозно?
   
 2. macedonec

  macedonec Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Машки
  Само температура има сестрата на мехмет џан
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. single.ladyyy

  single.ladyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој кога ке почне да се емитува втората сезона од Малиот Ага ??/
   
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.218
  Допаѓања:
  25.543
  Пол:
  Женски
  Мислам дека од септември.
   
 5. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.993
  Допаѓања:
  45.760
  Серијава немат врска веќе или ми се чинит? :?:
  Ко да незнаат крај да му најдат..а чинам пропаст ке е крајот ко и обично :D
   
  На Mala Hembra му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Многу ја сакам ја обожувам. Ама крајот навистина ќе биде тажен.
   
 7. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.635
  Пол:
  Женски
  Ako si go gledala krajot pisi vo spoiler sto ke se sluci,ljubopitna sum a ne mozam da ja gledam sekoja epizoda
   
 8. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
   
 9. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.635
  Пол:
  Женски
  Dali vaka zavrsuva serijata?:(ima li druga epizoda posle ovaa?
   
 10. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.218
  Допаѓања:
  25.543
  Пол:
  Женски
  Како завршува? (Може во спојлер? Од мобилен сум и не можам да го уклучам видеото)
   
 11. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.515
  Допаѓања:
  22.257
  Али и Синем ќе направат сообраќајка, во колата ќе биде и малиот ага. На детето не му е ништо овие двајца ќе погинат и така завршува серијата со сообраќајката.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.635
  Пол:
  Женски
  Pa poglupav kraj ne mozev ni da zamislam,filmot celo vreme poveke nalikuva na komedija,a na krajot tragedija,gluposti
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Нема така завршува.
   
 14. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.218
  Допаѓања:
  25.543
  Пол:
  Женски
  Сега го гледав видеото
  што беа тие кошмарите што ги доживуваше Синем додека возеше?
   
 15. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Филмот од комедија, трагедија го направија...
  После и Мемо ќе го киднапираат. Т.е. сакаат Еџе ама Мемо ќе ја земе од нивни раце и него ќе го фанат. И така после околу тоа ќе бидат неколку епизоди. Па и дека со сообраќајка завршува.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. 24.07

  24.07 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  1.317
  Допаѓања:
  27.012
  Пол:
  Женски
  Уште колку епизоди има?
   
 17. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  34 мислам дека е по турска кај нас, а нашиве ко што ја кратат е некаде 75.. Значи уште 15тина турски епизоди..
   
  На cresa-jagoda и 24.07 им се допаѓа ова.
 18. jagoda1979

  jagoda1979 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  223
  Пол:
  Женски
  По глуп крај не можеле да смислат турциве.
   
  На Petar80 и mimi**** им се допаѓа ова.
 19. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.257
  Допаѓања:
  7.128
  Пол:
  Женски
  Има поента филмот:)
  А тоа, е како треба да го живееме животот....секој со свој заклучоци:)
  А мојата поента е ...животот е краток,живејте го поубаво,сакајте го животот и својте блиски:)
  Што све направи детево....ама не успеа:(
   
  На cresa-jagoda, rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr и Petar80 им се допаѓа ова.
 20. Avokado

  Avokado Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  346
  Gotovo konecno e krajot ili kraj na sezonata e ?