1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мали брадавици

Дискусија во 'Тело' започната од unknown, 4 јули 2010.

 1. unknown

  unknown Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Сметам дека имам супер гради во однос на моето тело, но имам премногу мали брадавици... :doh:
  Дури и малку помали ми се од овие на сликава... ако не е срамно би се сликала за да ви покажам... ме интересира дали можат некако да се зголемат...? Си ги сакам моите гради, но секој пат кога ќе се сетам дека имам мали брадавици ја губам самодовербата... зошто?! Дали може да е последица од некое заболување или..?
   

  Прикачени фајлови:

  • stefan785df.jpg
   stefan785df.jpg
   Големина на фајлот:
   6,8 KB
   Прегледи:
   1.885
  На GirlVolley му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Душо нема што да се секираш, малите брадавици секогаш се по привлечни и на мажите а и лично на мене ми се поубави. Оваа тема лично ќе ја искористам и да прашам за Синдром повлечени брадавици. Значи моите брадавици ретко излегуваат сами, вовлечени се навнатре и формираат мали дупчиња ( не се испакнати како нормалните). Излегуваат само кога дечко ми ќе поработи на нив :P . Не ми е проблем, ама сум чула дека жените со такви брадавици не можат да си ги дојат децата. Ако некој знае повеќе нека пише и дали има некои производи кои можат да ги вратат во нормална положба.
   
  На miina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. unknown

  unknown Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Јас сум слушнала за тој синдром, меѓутоа не знам со што би можеле да ти се вратат во нормална положба.
  Инаку, моите веќе комплекс ми станаа, навистина ми се премали, како на девојче од 7 одделение. ;(
   
 4. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  lolipop23 дали си била на лекар за твојот проблем?
  unknown и јас мислам дека малите брадавици се попривлечни од големите.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Не сум била конкретно за ова, ама имам читано дека не е ништо опасно, дека била честа појава кај девојките. Како и да е не ми смета, немам болки, па затоа и не се грижам.
   
 6. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  unknown само ќе ти кажам дека помалите со посимпатични do not worry ;)
   
 7. katrin96

  katrin96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  9
  заврзи си ги со конец и тегли ги кје ти пораснат ваљда :?:
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Не бе, бебушот кога ќе дои ќе и ги извлече што е нормално.
  Жени, на што се не ќе најдат маана
   
 9. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Не знаев дека некој не сака мали брадавици и дека и за тоа се формира комплекс - значи тоа е доказ дека го сакаме тоа што го немаме, дефинитивно :!:

  Моиве се поголеми, и би сакала да ми се помали, ај да се менуваме, а анноун :P :lol:
   
 10. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  оф блазе тебе! камо среќа јас да имав мали брадавици ! Моите се па многу големи, И ? има чаре ? :?:
   
 11. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  И моите се вовлечени ,излегуваат ако се намовнам ,ако ми залади или ако ми ги шмука либето.
  Не ми е комплекс,напротив ,посимпатилни ми се ,полжавчиња ,текни му - излегува ,текни му - се крие :rofl:
  Можам да си носам и бели маички без градник ,а да не се забележуваат (ете предност) :lol:
   
  На daylight и Lolipop23 им се допаѓа ова.
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Моите се мали, понекогаш се вовлечени, а излегуваат кога ми е ладно и кога сум напалена. :lol:
  Според мене малите брадавици се посимпатични и попривлечни, така да не се секирај, нормално е.
   
  На Petar80 и thelittle17 им се допаѓа ова.
 13. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Многу попривлечно за око се мали брадавички отколку оние што личат на чинии.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  5.831
  Допаѓања:
  20.081
  Пол:
  Женски
  Е мене не ми се мали брадавиците, ама ми се многу бледи :) сакам да ми се поцрни :lol: секој со маките хехехехе
   
 15. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Јас имам гледано негде можно е и на бебе магазин дека ако брадавиците се некако вовлечени се прават вежби на нив. со јагодиците на прстите се фака брадавицата и незно да се тегне нанадвор. не у смисла да се тегне буквално него нежни движења нанадвор. имам пробано на мене и успева иначе :$ . рано ми е за бебе ама кога ке дојде време за тоа ке се снаогам сама :lol: . пробајте ако ме разбравте како зошто ни јас не знам како да објаснам подобро :?: . ако најдам некое видео ке го постирам тука :hai:
   
 16. ivanagoki

  ivanagoki Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  10
  моите се малецки и најубави ми се :rofl:
   
 17. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Јас појма немам во која категорија да ги ставам, би рекла средни зошто имам видено и поголеми и помали, така да гарант средни ми се.

  И се е во ред, барем вака на прв поглед, на втор веќе ќе се запримети дека едната ми е малку поголема од другата (во пакет со градите :tmi: ) :rofl:
   
  На sladok-bitola му/ѝ се допаѓа ова.
 18. cooLive

  cooLive Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  11
  Дали ви с еслучило едната брадавица д ави биде во потемна боја од другата мислам во различна боја
   
 19. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  ЗА Лолипоп и за сите што имате повчечени брадавици да знаете дека при доењето нема проблем. Се купува една како гумена брадавица од аптека и се става, мислам дека се лепи некако на градата .
   
  На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ladybug26

  Ladybug26 Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  моите па едната ми е пововлечена од другата.. :worried: