Мали брадавици

Дискусија во 'Тело' започната од unknown, 4 јули 2010.

 1. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.763
  Моите пупки се премногу меки и мислам дека ако ми ги грицне некој ќе ми ги скине :?: Самото тоа ме ежи. Големки ми се и бледи така розеви (знам дека тоа е нормално :lol: ) ама многу ми се меки. Ми се стврднуат само кога се ежам од нешто или ако си дечко ми работи на случајот. Сакам да ми бидат тврди за да не се чувствувам непријатно :worried: Постои ли некој третман за тоа или незнам, нешто слично? :clap:
   
 2. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  105
  Најубави се малите брадавици. На машките повеќе им се допаѓаат мали отколку големи. Кое сакаш машко прашај го ќе ти каже дека малите брадавици се најубави, а неможат да смислат големи. Така да бидете среќни што имате малечки. :lol:
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  599
  јас имам големи гради,големи темни кругови и брадавици,но не ми се исти градите и во облик
   
 4. Црвче

  Црвче Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Зошто ми излегуваат брадавици под пазуви? :(
   
 5. Daphney

  Daphney Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Ама моите се совршени, целосно градите ми се фантастично обликувани. Уште да беа малку поголеми. Не е праведно.
   
  На sladok-bitola му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  7.948
  Допаѓања:
  40.774
  Пол:
  Женски
  Мене па ми се поголемки и не ми се допаѓаат, повеќе сакам мали.
   
 7. Маријана10

  Маријана10 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  И моите се мали, тадури левата е вовлечена... Но испаѓа кога имам секс и се возбудувам... :D Сепак не се грижам бидејки можам да носам маички и без прслук:l::l:
   
 8. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.206
  Допаѓања:
  9.290
  Пол:
  Женски
  Не беше 7мо одделение?:^)
   
 9. Ginger^

  Ginger^ Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  37.677
  Пол:
  Женски

  Веројатно од бричење.
   
 10. Маријана10

  Маријана10 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Извини, мислев да напишам дека прв пат ми дојде три месеци пред да бидам седмо одд. односно кога завршив шесто :l::l:
   
 11. Маријана10

  Маријана10 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  upload_2015-9-6_12-52-42.png Машала, машала...
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  5.184
  Пол:
  Женски
  Кога ви дојде првата менструација? Јас сега сум седмо одделение и ми дојде пред три месеци :l:

  Маријана10, Сабота во 12:44ПРИЈАВ

  Navistina???? :^)|(
   
  На Маријана10 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lizaname

  lizaname Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Тие се вирусни брадавици претежно од потење најубаво е да одиш на кожен лекар за да ги одстраниш затоа што по извесен период се шират
  П.С не е ништо страшно се одстрануваат по пат на смрзнување со течен азот поздрав
   
 14. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.310
  Допаѓања:
  2.877
  Бидете среќни со она што го имате, прифатете се себе си и почитувајте го и сакајте го своето тело - не правете споредби со она што го гледате на телевизија или интернет. Така ќе имате повеќе самодоверба и ќе бидете посреќни.

  А тоа дека наводно сите машки сакале мали брадавици, не е точно. Некои сакаат мали, некои средни, а некои големи и пошироки пупки - доказ за тоа ви се низ интернет специјализираните галерии за puffy nipples (пуфкасти пупки?) и large areolas. Некои порно актерки се прославиле и станале барани токму поради широките и големи пупки, иако имале релативно мали гради. Некои откако со хируршка интервенција ги намалиле крукчињата изгубиле бројни обожаватели.

  Па оттаму, за вкусовите бесмислено е да се расправа!
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.737
  Допаѓања:
  6.145
  Пол:
  Женски
  Меки ми се за жал :(
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Маријана10

  Маријана10 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Навистина :*
   
 17. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.310
  Допаѓања:
  2.877
  Еееее таман мислевме куп машки лајк да ти ставиме а ти „за жал...„ и сега не ставаме лајк бидејќи можеби ќе си помислиш дека лајкот сме го ставиле поради жалењето, а ние всушност сакавме да ја пофалиме мекотијата.

  Зошто да ти биде жал? А какви треба да бидат? Челични? :^)
   
  На Petar80, Madam-A и angelche16 им се допаѓа ова.
 18. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.413
  Пол:
  Женски
  Мали или големи ќе си ја завршат нивната функција, останатото е ствар на вкус. Во природата на човекот е никогаш да ме биде задоволен од она што го има, тука посебно предњачат жените.
  Незнам дали постои жњна која комплњтно е задоволна од своето тело, доколку постојат тоа се навистина мал број. Не осврнувајте се на тоа што мажите сакаат, доколку вие сте задоволни кога ќе застанете пред огледало тогаш тоа е тоа.
   
  На Petar80 и daylight им се допаѓа ова.
 19. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.737
  Допаѓања:
  6.145
  Пол:
  Женски
  Да знам во право си ама ко ќе ги допрам како ништо да не чуствувам премногу ми се меки зато реков за жал да ми беа малце потврди. :):) Инаку лајк за тоа што го кажа
   
  На Petar80 и the drummer им се допаѓа ова.
 20. Црвче

  Црвче Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Под пазуви и околу вратот.. Не се ни приметуваат, ама јас ги чувствувам.. Многу ми се одвратни и незнам што би била причина за тие околу вратот...