Мали брадавици

Дискусија во 'Тело' започната од unknown, 4 јули 2010.

 1. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.415
  Пол:
  Женски
  За да ги отстраните безбедно и без болка брадавиците под пазувите или на било кој дел од телото потребно ви е памукче и фласте или ханзапласт. На памукчето или на ханзаплсот на тоа белото нанесете јаболков оцет и залепете го на брадавицата или оние бели мевца кои се појавуваат а се толку одвратни посебно кога се на видливи места. Повторувајте ја постапкава еднаш дневно во наредните дететина дена и брадавицата ќе ја снема.
  Сега ќе ви кажам еден лек или начин како да ја избелите кожата под пазувите. Знам дека многу девојки го мразат летото баш поради тој проблем. За да не се срамите да ги покажете слободно своите пазуви се што ви е потребно е следново лимон, краставица или компир. Најдобар ефект ќе постигнете со лимонот но и другите 2 намирници не се за потценување. Пред туширање земете едена од овие три намирници пресечете ја и добро втријте ја под пазувите, оставете ја да се исуши неколку минути т.е да делува а потоа истуширајте се. Потоа нанесете хидратантна крема или млеко за тело. Најгоемата грешка ја правиме што кога нанесуваме млеко за тело тој дел го прескокнуваме што е погрешно и на пазувите им е потребна нега како на било кој друг дел од телото. Исто така пожелно е да не се нанесува толку често антиперспиранти, посебно ако за тоа нема преголема потреба. На пример сте се истуширале пред спиење, сте нанеле млеко за тело мема потреба од антиперспиранти или друга емија, дозволете и на вашата кожа да се регенерир барем додека спиете.
   
  На Viktorijaaa5, Црвче и referentka им се допаѓа ова.
 2. Црвче

  Црвче Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Ме интересира колку време треба да стои памукчето на брадавицата, дали да го оставам ханзапластот подолго? :)
   
 3. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.415
  Пол:
  Женски
  Се менува секој ден, ма да може и на два дена. На пример, ако ставиш памукче тогаш менувај го на 2 дена затоа што тоа повеќе впива, додеха ханазпласот секој ден. Се менува така што се чисти местото со 3% хидроге или ракија се остава да се исуши малку и се става нова облога со алкохолен оцет. Битно е да напоменам дека откако ќе го залепите не се вади до наредното менување, значи нон стоп да биде покриено со оцет. Третманот трае 10 до 15 дена зависно од големината на брадавицата или израстокот.
   
  На Црвче му/ѝ се допаѓа ова.