1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мали детали кои ја прават собата совршена

Дискусија во 'Дом' започната од gerisha01, 27 септември 2010.

 1. gerisha01

  gerisha01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  4
  Ајде луѓе давајте примери ! :)
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Мали делови кој ја прават собата совршена...

  Не знам точно на какви делови мислиш, па ајде ќе ти одговорам, како што сум си сфатила.
  Убаво ми е кога во соба има големо огледало, така целата да си се огледаш кога ќе се облечеш :)
  И рамки со различни слики, од себе и драги личности :)
  Постер од омилениот пејач.
  Испишани листови со поуки за љубовта, успехот, среќата...
  И безброј плишени играчки :)

  П.С имаш грешка во насловот, наместо „кој“ треба да стои „кои“
   
  На gerisha01 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Мали делови кои ја прават собата совршена...

  Можеби некој перничиња, украси (но не во голем број), цвеќе, рамки со слики од најблиските, интересни прекривачи за гарнитура или кревет, убави завеси и такви ствари :)
  [​IMG][[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Umbrella22, soncicko, Sanniii и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Umma

  Umma Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  11
  Мали делови кои ја прават собата совршена...

  pa ne znam dali se bash mali, ali jas bi preporacala nekoi mnogu fancy tapeti, pozz
   
  На april-prolet и gerisha01 им се допаѓа ова.
 5. gerisha01

  gerisha01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  4
  Мали делови кои ја прават собата совршена...

  Ти благодарам ...Ја исправив грешката :)
   
 6. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Мали делови кои ја прават собата совршена...

  Деталите се најважниот дел... без нив неможе да биде комплетно. Убаво уметничко дело, вазна, некој старински предмет, ламба, огледало, убав лустер, полица со книги, собно цвеќе, завеси со убави драпери... Секако ништо пренатрупано, со стил.
  А ви текнува ли нашите баби како ги украсувале собите, со милиња, гоблени, во витрините филџани :lol:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На okcenzi, Stephanie, WomanInLove и 2 други им се допаѓа ова.
 7. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Chocolate.me и gerisha01 им се допаѓа ова.
 8. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Chocolate.me, BoaVista и gerisha01 им се допаѓа ова.
 9. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На gerisha01 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  447
  Пол:
  Женски
  Мислам ќе ви се бендиса
   

  Прикачени фајлови:

  На AlanisM, MarchelineAmaru, bella.gk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Mishela и gerisha01 им се допаѓа ова.
 12. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru и gerisha01 им се допаѓа ова.
 13. gerisha01

  gerisha01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  4
  Прекрасно е :)
   
 14. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  [​IMG] :inlove: Стаклен кров над креветот...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Сликите од цели соби се ставени заради одреден детал :)
   
  На AlanisM, MarchelineAmaru, Chocolate.me и 3 други им се допаѓа ова.
 15. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На d.Darla и gerisha01 им се допаѓа ова.
 16. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Девојки сликите што ги постирате се прекрасни, само што не верувам дека некој може да си дозволи собата да си ја направи таква, дајте некои поизводливи предлози :)
   
  На delvi, strangewoman и gerisha01 им се допаѓа ова.
 17. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Сликите се наменети за конкретни детали (завеса, вазна, статуетка, полица, навлака за перниче, огледало со некоја интересна рамка, витраж кој можете и сами да го нацртате на обична тегла или парче стакло или огледало од Битпазар за 100 денари), а не за собата комплет. сите тие работи можат дури и рачно да се изработат.
  Инспирација се добива од големи нешта. На крајот на краиштата не се неизводливи овие ентериери. Кога би градела ти сега куќа или би се вселувала во нов стан и да треба да го уредуваш од нула, сигурно ќе го уредиш по твој вкус, нешто што ќе ти се допаѓа. Башка, денес има столарски работилници на секој чекор кои изработуваат мебел по нарачка, каков што ќе посакаш (се од ова погоре прикажаното на сликите) и не се воопшто скапи. Плаќаш за материјалот (медијапан, дрво, иверица, метал.... што и да е), за работна рака не земаат многу и ете ти! Имаш ново парче мебел како од каталог!
   
  На gerisha01 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Детали-па не би рекла баш дека сум некој љубител на полно ситници кои би го пренатрупале просторот,повеќе сакам минималистички мебел и можеби затоа сликиве што ги гледав не ми оставија некој впечаток.

  Како и да е,јас обожавам ароматизирани свеќи,кои освен што се многу пријатни и како детал изгледаат убаво,барем сега ги има во мал милион бои и форми.Ми се допаѓаат исто така сувенири од африканската цивилизација, да не ги заборавам овие бамбусните постелки за масички , потоа арома стапчиња во убаво садче и секако старите добри рамки за слики.Ете отприлика тоа се некои детали кои мене лично ме восхитуваат,не се бог знае што но ми носат некоја смирувачка енергија :yawn: :yawn: :yawn: :sun: :sun: :sun:
   
 19. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  116
  jas od stara bluza (plisana) si isekov srcinja-pernicinja vnatre gi napolniv so stari corapi(iseceni na parcinja) i potoa gi ukrasuvav so snoli, masnicki i sl em lesno em eftino i spored mene najvazno gi NAPRAVIV SAMA :$
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.567
  Допаѓања:
  80.640
  Пол:
  Женски
  Обожавам свеќи, обични се и одговараат на секаков ентериер.Пред недела дена си купив ароматизирани и толку ми се убави на око, што дури мака ми е да ги запалам :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru и GeorGinnA им се допаѓа ова.