1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мали прекрасни лажливки (Pretty Little Liars)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од American.Woman, 7 април 2011.

 1. American.Woman

  American.Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  27
  Не знам колку од вас слушнале за оваа серија, меѓутоа за многу кратко време стана огромен хит во Америка, Канада и Велика Британија. Милиони девојки се луди по оваа серија....Станува збор за 4ри другарки во средно училиште Арија, Спенсер, Хана и Емили. Не е воопшто една од оние серии каде се натпрваруваат кој е пополурен, напротив станува збор за големи мистерии. Како и да е, овие четири другарки пред една година имале уште една другарка Алисон, која можам да ја наречам „Матица„ во групата. Една мистериозна ноќ таа исчезнува. По нејзиното исчезнување другарките се разотидуваат секоја на своја страна. После една година секоја почнува да добива мистериозни СМС пораки, е-маили од таканаречената особа „А“ која на некој начин им се заканува. Најинтересно е тоа што “А„ знае за тајни кои само Алисон ги знаела. Серијата е базирана на книгите со истоимен наслов од писателката Сара Шепард и истите се бест-селери.До сега ги има осум книги... Погледнете го трајлерот и ке ви стани многу појасно:
  http://www.youtube.com/watch?v=fBJbHranLaQ

  [​IMG]
   
  На Amona, love-it, mache77 и 8 други им се допаѓа ова.
 2. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.343
  Прво многу ми се допадна, после ме изнервира серијава се некој нешто крие, и морав да читам што е финтава. Башка мислам дека има ваква тема
   
 3. American.Woman

  American.Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  27
  Барав детално ама ваква тема не најдов, сепак може постои некаде... Инаку ја отворив темата оти знам дека оваа серија би им се допаднала на многу Феминки, навистина е заразна...
   
  На Amona и vanessa.k им се допаѓа ова.
 4. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.343
  Може да ти кажам, јас се мислам дека имаше ама нема врска. Инаку презаразна е, јас откако дознав дека е од истата екипа на Gossip Girl што работеа, знаев дека ке биде супер. Преубави се девојките, и преубаво облечени, ама приказнава гледај гледај ништо не се дешава :D
   
 5. American.Woman

  American.Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  27
  Не дека ништо не се случува, секоја епизода дава делче од загатката и те остава да чекаш на наредната епизода :o ....нешто слично како Шехерезада со султанот!!! ;)
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.544
  Допаѓања:
  9.521
  А има нешто хорор елементи или....? го гледав клипот имаше некои страшни сцени па ме интересира дали има такви во филмот кои вадат од памет :) јас сум во потрага по некоја така лесна серија, за губење време, немора да е кој знае што
   
 7. tallyweijl

  tallyweijl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  35
  не,нема страшни сцени,не е хорор серија само шпицата шо ја дават е малце creepy заради ковчегот.иначе јас изгледав околу 10 епизоди,отпочеток ми беше интересна но како шо ги гледав наредните епизоди се едно те исто се некоја A ги замара и тоа е и изгледа до крајот на серијата ке те мотаат со таа мистериозна A и дури крајните епизоди ке откријат...секако ке ти се свиѓа серијата од почеток понатаму може ти да се навлечеш мене искрено ми здосади...
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 8. American.Woman

  American.Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  27
  До сега има само една сезона излезено, околу 22 серии се мислам и во право е tallyweijl до кај средината на сезоната нема многу активности, но ако има многу информации наеднаш би биле натрупани.... е веќе втората половина од сезоната станува „жустро„
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.551
  Сезоната заврши инаку.
  Премиерата на втората ќе се случи на 14 јуни, 2011.

  Ја загледав со многу мерак, потоа ентузијазмот ми спласна.
  Од сите тие тинејџ-драми да ги наречам, покрај Gossip Girl, 90210, оваа е дефинитивно најслаба.
  Дејствието тапка во место, демек нешто се случува, а уствари на крај - ништо не се случило.

  Плус за убавите девојки и како ги облекуваат.
  Минус за никаков развој на настаните и бавнотијата со која се одвиваат.

  Ќе видиме што ќе понуди втората сезона.
   
 10. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.846
  Допаѓања:
  2.146
  Јас од Трендафилка дознав за серијава и ја изгледав цела сезона (уште 2 епизоди имам уствари, ама во план ми се за денес)...

  И интересна ми е, мистериозна, со убави девојки. На моменти и морничава.

  И ми се свиѓа Езра, професорот по англиски. Мн ми е срцка :)
   
  На Amona, Dulceee и d.Darla им се допаѓа ова.
 11. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.881
  Допаѓања:
  55.716
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа серијава, ама и мене ме нервира развлекувањето.
  Омилена од девојките ми е Спенсер.
  И многу убав пар ми се со Тоби.
  И си ја гледам, а упорно не знам што се случува :D
  А викате завршила сезонава а? Јас па мислев на пауза се, исто ко другиве, и си чекав да продолжи. Ааа дефинитивно ќе ја заборавам дотогаш, и така на сред сезона направија долга пауза |(
   
 12. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
  Од момент кога прочитав ми стана интересно за серијава ама нз на кој канал ја даваат ако можете да ми кажете? :)
   
 13. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.881
  Допаѓања:
  55.716
  Пол:
  Женски
 14. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.410
  Оваа серија ми е нова опсесија. Фала богу што има торенти на интернет инаку ако ги чекаме нашиве телевизии за нешто сите ќе имаме магистратура на турските обичаи и секојдневиа (бар да не ги синхронизираа, ќе научевме по нешто турски, како што сите знаеме шпански)
  ВО секој случај, на почеток сум и сега за сега ветува интересни дешавки, поинаков е концептот и тоа ме бендисува. А песничката на шпицата под кожа ми се вовлече, ептен е добра.
   
 15. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  Следната епизода ке излезе дури на 14 јуни |( ај кент вејт фор ит ^_^
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Аааа и конечно после толку чекање се ближи денот кога ќе почне нова сезона. јеее, едвај чекам
  Серијава ептен ми е убава, првата сезона со исклучок на неколку епизоди - екстра.
  Незнам зошто кај не ги даваат ваквиве серии, па тупат со турски, шпански, индиски :fubar:
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 17. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.659
  Пол:
  Женски
  Серијава апсолутно ја обожавам.Ги комбинира моите два омилени жанрови на серии-тинејџ и мистерија.Некаде до пола сум од сезоната, немав баш време да ја гледам последниве два месеца.Ама некаде од средина на јуни, сигурно ќе продолжам да ја гледам.Супер се средени сите, облеката и фризурите се одлични, а често крадам и идеи за шминка или нокти од нив.Сеуште не можам да се одлучам во која од девојките се пронаоѓам најмногу-сите имаат по некоја сличност со мене :rofl:
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.410
  И на оваа серија се навлеков, абе бетер од наркоман сум, нив им се црвени рацете мене очиве.
  Во секој случај ептен е секси типов, само да не ми го тргнат понатаму, може пак под туш да го турат :D :D[​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :inlove: :inlove: :* :* :*
   
  На Amona, Tantica и LivingGlam им се допаѓа ова.
 19. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  аааа мене професоров срцка ми е :inlove:
  [​IMG]
   
  На elcezelce му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.976
  Допаѓања:
  23.150
  Пол:
  Женски
  Серијава ми е опсесија! Ја завршив првата сезона и секако планирам да ја погледнам и втората сезона.
  Има интересни настани, мистериозна е, добра екипа на актери :)
  Инаку омилена ми е Хана.
  [​IMG]
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.