1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мали прекрасни лажливки (Pretty Little Liars)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од American.Woman, 7 април 2011.

  1. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    На инстаграм ја следам саша и пошто е потпишана sasha27 помислив дека има толку... И да, во првата сезона изгледа стварно најмладо од сите, а сега некако ми е како најстара од сите девојки... Хормони... Се надевам ќе и се средат.. Без разлика зборав за убавина, не за глума. Не ми смета некој ако е дебел, не сум мразач на дебели. Ама па не може и секој да ми е убав... Некој си сака полнички, некој не.
    Иако не ми била Алисон од никогаш некоја лепотица ама па физичкиот изглед ептен и се совпаѓа со улогата што ја има, дури и си мислам дека ако првично сум ги прочитала книгите а серијата не сум ја гледала, дека баш таква каква што е физички фо филмот баш таква и би си ја замислила. Обично кога ќе прочитам некоја книга, а после гледадам филм според неа се разочарувам од изборот на глумци... Некако не ми се совпаѓаат со ликот што го глумат. Незнам колку се совпаѓаар книгите со оваа серија (слушнав дека имало доста разлики) ама зборувам доколку филмот е правен баш според книгата, без драстични остапки.
     
  2. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Не знам зошто мислите дека Кејлеб или Езра би можеле да бидат АД. АД сака да го пронајде убиецот на Шарлот, што значи тоа е блиска личност на неа, нема логика да бидат тие.
    Саша,Троиан и Џанел се најдобри глумици по мое мислење а од машките Тајлер.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Кејлб нема многу пари бре луѓе, баш напротив. Затоа мислам дека нема шанси да е он пред се зашто секогаш беше тука за глупостите на жениве да им ги поправа.

    Ја мислам дека ќе биде Врен, што е толку глупава идеа пред се зашто беше крајно спореден лик.
    има дел во новово промо за 20и21 епизода каде го даваат дека пука во некого тоа ме наведува дека е somehow вмешан.
    Пејџ или Мелиса ми одговараат највише за ваква пакост, пред се Мелиса.
    Али каква глупава серија испадна не ме чудо и најнелогичната личност да испадне АД.

    Алисон мене ми е прекјут и горе доле не е најлоша глумица. Емили и Арија едноставно имаат една фаца, целово ова време. Хана си е Хана. На моменти блеснува на моменти сакаш да ја тепаш со хебла.
     
    На Butterfly14, rhcpfan и sweet-cherry им се допаѓа ова.
  4. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека е Калеб или некој од другите машки ликови главни пошто Марлене имаше изјава дека откривањето на АД ќе биде heartbreaking значи е некој од главните ликови според мене ..
     
  5. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    Ако е од машките, прво типувам на Езра, па на Тоби. Кејлеб ич не ми се верува да е, а ако излезе тој, тоа стварно ќе биде срцепателно.
    И мене не ми е јасно како е А.Д поврзан со Шарлот, ќе дознаеме за некој ден. Тоби ми е сомнителен мене, што знам.
     
  6. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.742
    Пол:
    Женски
    ОК конечно седнав да гледам од 12-та навака

    12 епизода:
    Ставањево на девојчево ала Алисон во школски денови ми е непотребна приказна |( Па уште и Адисон се вика. И Џена ми е патетична со приказната за Ноел дека сакал и нејзе да ја убие. Жртвено јагне демек.

    13 епизода:
    И ова со Сидни ми изгледа ко да не залажуваат да мислиме дека е АД. Спенсер и докторов ми се кјут. И да, ептен ми е жал за Тоби.

    14 епизода:
    Ајдеее Тед и Мери Дрејк :?: Која спојка на ликови, веќе не знаат што да направат со серијава. Oва со Алисон и Емили ко од шпанска серија, плус предвидено беше од фановите од дамна. А Арија колку глуп лик ја направија, аман|(

    15 eпизода:
    Фала богу Пејџ си отиде, најдосаден лик ever. Драмиве на Ариа и Езра веќе ми се предосадни, аман. За Езра се жртвува. Инаку не верувам дека Лукас е АД, преочигледно ќе биде. И втф Врен се врати?!:?:Спенсер ми станува ептен сомнителна.

    16 епизода:
    Океј знаев дека Лукас не е АД. Ништо посебно не се деси епизодава :yawn:

    17 епизода:
    Најдолното ниво што го достигна Ариа. Кејлеб и Хана преслатки. Мона не е АД, би било преочигледно плус толку порано не би ја откриле. Иначе зашто во последниве епизоди нигде ги нема Џена, Сидни, Мелиса...?

    18 епизода:
    Пак ли детективкава ја вратија? Као демек она ќе реши се|( И Мона ја откри Ариа, алелулја. Yay Hanna & Caleb :inlove: И озбилно пак Спенсер и Тоби? :shake: И дали тоа Мона пак полудува?

    19 епизода:
    Mери Дрејк испадна добра, хм.. :?: И wow во претпоследна епизода се откри кој всушност ја убил Шарлот. Очекував барем малку поинтересна приказна. Инаку ова држи теорија дека Шарлот фејкнувала дека е нормализирана, вообичаено е за ментални пациенти, плус голем дел од нив се ептен интелигентни. Крајот ми беше крајно крипи.


    За теоријата околу некој од машките да биде АД мене најмногу ми има логика да е Езра. Инаку не верувам дека некоја од женскиве ќе биде.

    Инаку не ми се верува дека конечно ќе заврши серијава наредна недела, јас од самиот почеток ја гледам, од мои 14 години. Дефинитиво пораснав со неа, колку и да беше глупава, ми беше guilty pleasure.
     
    На Trxmx, CrAzZyYy, rhcpfan и 3 други им се допаѓа ова.
  7. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Филозофијата на Марлин во оваа серија е да ги направи фановите среќни со тоа што оргиналните парови ќе останат заедно,не џабе ги спои Тоби и Спенсер како нај бесмислен пар, само за да фановите бидат среќни (facepalm)|(
    И плус реков дека нема логика,да не се повторувам пак зошто е тоа така.

    Мислам дека Врен ќе пука или во Езра или Мелиса бидејќи раката му се тресеше.
    Сепак стојам на тоа дека Лукас, Џејсон или Мелиса се АД (моите три главни кандидати.) А има и шанса да биде Бетани иако е "мртва", или пак Твинсер како што сите претставуваат.
     
  8. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.291
    Допаѓања:
    26.084
    Мислам дека Езра неможе да биде АД, затоа што ќе прават свадба со Ариа. Никако ми нема смисла.. Доколку испадне Езра да е АД ќе нема ни свадба.. (според мене логично е тоа).

    Според мене АД е Пејџ, а како ќе биде поврзана со Шарлот незнам.. :|

    Ајдеее долгата мистерија ќе де разреши за два дена..:D:D:D
     
  9. SweetHeart12

    SweetHeart12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Теорија дека Езра е АД:
    Теорија дека Ариа е АД:
    Теорија дека Алисон е АД:
    Теорија дека Врен е АД:
    Теорија дека Спенсер има близначка (и е АД):
     
    На Versace Btch 24 и moonlight-girl.55 им се допаѓа ова.
  10. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    За сите има теорија, тоа е она најсмешното. Ме интересира како ќе се отплетка Марлин од сите глупости во серијава и како ќе ја заврши. Актерките кажаа дека биле мајндблоун, али не им верувам. Ќе ја плукаат по фб и каде стигнат, 99% сум сигурна.
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  11. SweetHeart12

    SweetHeart12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Исто така кажаа дека АД се појавува во првата епизода од прва сезона. Би било интересно да испадне една од лажливките.
     
  12. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Можеби ќе биде и подобро ако не дознаеме кој е А.Д уствари, секако е бесмислена серијата. Седум години чекаме и сега на крај ќе не разочараат сигурно.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  13. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    Тоа ќе е најнелогичното нешто што може да се случи.
    Серијава требаше да има 3-4 сезони макс. Но не, огромен број на фанови и оваа Марлин ќе ја влече дур може. Многу ме нервира жената, треба да е гениј за да излезе бар крајот ко што треба, но се сомневам.
    Исто и теоријата со близначка на Спенсер ми е апла глупа идеја. Гледам дека кон тоа многу се влече, што исто би било утка.
     
    На Golden му/ѝ се допаѓа ова.
  14. BayernKa

    BayernKa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    1.078
    Пол:
    Женски
    Баш во вторник сабајле заминувам Грција :( Како е таму со онлајн гледање или спуштање преку торент знае некој? :^)
     
  15. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Значи после толку време и сезони, на Марлин сега,во последнава епизода, ѝ текнало да открие кој ги заклучи мајките во подрумот.:clap:|(

    Сигурна сум дека Врен е А.Д. и дека со Шарлот е поврзан од Радли. Можеби сѐ што Мона ѝ кажала на Шарлот за девојкиве тој слушнал,па така знае сѐ за нив.
    И незнам дали се сеќавате, имаше една сцена каде што тој во Радли ја црташе Red coat. Значи знаел нешто и тогаш.
    И да, многу чудна и сомнителна ми беше сцената со Спенсер и Врен, и само заради неа некако би држела теоријата за близначка. И сцената со Хана,со сонот. Јас не верувам во теоријава , ама што ги знаеш.

    И аман бе само на Спенсер ја малтретираат. Што е ова во промово,што ќе ѝ се исподешава...
     
    Последна измена: 26 јуни 2017
  16. P.SIloveyou

    P.SIloveyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Само 20 ли епизоди има последнава сезона? Јас мислам дека А.Д ќе биде Мона денес ќе ги гледам преостанатите епизоди,на 13 сум.Но некако Мона од почеток беше тука и има највеќе можност она да е.Или пак Пејџ или Џена.Не ми се верува дека ќе има некој сосем нов лик кој ќе го направат А.Д.Така серијава оди во канта
     
  17. busavobebe

    busavobebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    на оваа мислеше ?
     
    На moonlight-girl.55 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Незнам дали приметивте дека се различна сцена.
    Далеку подобра е глумата на првата!
     
    На busavobebe му/ѝ се допаѓа ова.
  19. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    Доказ дека немаат појма што прават и каде терале до пред сезона. А Марлин знаела од почеток како се ќе се одвивало, хаха.
     
  20. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Инаку околу сцената, Марлене спомена дека оваа сцена ќе се емитува во вториот дел од сезоната и самата кажа дека е преснимана.
    Ама се изненадив дека е сон, подобро ќе беше да не биде.