1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мали прекрасни лажливки (Pretty Little Liars)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од American.Woman, 7 април 2011.

  1. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Во спојлер она што мислам за финалето и општо за крајот, кој не гледал, нека не отвара.

    Булшит. Голем, голем булшит. Ужас. Не дека мислев дека ќе е поинаку, али бев еуфорична дека ќе ме изненадат. Но, не.
    Троиан е добра актерка, само тоа потврдивме. Улогата не можеше некоја од другите да ја одглуми така. Се друго ми беше ненормално глупо. Сите скоро ја пцујат Марлин, се надевам дека женава нема да има прилика да пишува глупости повеќе. Има огромен број на серии со каде-каде поталентирани писатели и приказни, кои се откажуваат, а женава доби време за нејзиниот неталент да го прикажува цели 7 години.
    Освен глумата на Троиан, ми се допадна само сплетката на Мона кога ги киднапираше Алекс и Мери, супер испланирано од нејзина страна.
    Колку работи останаа необјаснети, колку дупки во приказната.
    И не, не беше хартбрејкинг ко што сите актери опишуваа, зашто ние не ја знаевме Алекс. Не ни беше позната, не ни стигнавме во пола саат да ја запознаеме. Немаше ништо хартбрејкинг тука, дури и нивното збогување беше исфорсирано, лошо одглумено, ваљда им беше јасно дека во срање серија глумеле.
    Жал ми е што изгубив саати гледајќи ја серијава, а некогаш и пратејќи теории на јутуб. :D

    Единствена светла точка од серијава беше ликот на Спенсер и тоа што ја откривме Троиан преку неа. И посакувам блескава кариера. :bow:

    Јас не го симнав тој дел, го има по торенти?
     
    На theowndemon, Macufka1014, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    На moonlight-girl.55 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Да, го изгледав и ова веќе. Официјално се збогував со ПЛЛ. :D

    Најинтересен дел (дури и од се во 20та епизода) беше Ин мемориам. :lol:
    Тоа ти се вика креативно пишување. :D
     
    На Versace Btch 24 и Hipster им се допаѓа ова.
  4. navyforever

    navyforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    602
    Пол:
    Женски
    Иии оваа Марлинкава е луда скроз се испобунив. Може ќе ја почнам пак од почеток :)
    Иначе мене ми се свиѓаше последната епизода, и акцентот на Спенсер и буквално се. Се испобунив многу али веќе коа почна да збори британски ми стана јасно, веќе се знаеше покрај сите теории дека уствари Спенсер има близначка али на крај памет дека така ќе излезе. Браво за Марлин браво за сите мене ме изненади.
     
  5. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Најискрено ме разочара последната епизода, избрзано,призалепено што нашла по нет само за да ги задоволи фановите. Единствено глумата на Troian беше за пофалба. Коњот испадна најпаметниот од сите ликови. И Мона со тоа што донесе фејк полиција и беше фејк апсење и фино лепо си ги киднапира Alex и Mary
    medium-clean.jpg
     
    На Trxmx му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Се што мислам за финалево и серијава во целост.
    Се разочарав како што и претпоставував.Преисфорсирана некако ми беше теоријава за близначка на Спенсер,а Марлин нормално ја оствари пошо нели гледачите и се најбитни.Според мене делуваше дека ниту она не знаеше кој е А.Д па првата теорија што ја прочитала ја спровела,стварно катастрофа.Ја почнав да сумњам дека има Спенсер близначка дури последниве неколку епизоди,требаше сепак да биде некој уште од самиот почеток што е во серијава,па да испаднеше некој јак plot twist што стварно ќе ме шокира вака немаше никаква смисла ништо.Уште па и демек историјата се повторува со Адисон и другарките нејзини,уопште не потребен дел у серијава.Мене највише ми се свиѓаа првите 2 сезона малце можда и третата,понатака серијава скроз забегува.А,јас имам уште неодоговрени прашања,прочитајте ја статијава. https://www.buzzfeed.com/tahliaprit...weaties?bffboz&utm_term=.gryeGNzRM#.jcE3W761w :)
     
    На 1209 и Versace Btch 24 им се допаѓа ова.
  7. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Серијава немаше да постои ако Peter Hastings можеше да си го прибере во гаќи. (facepalm)(facepalm):lol:/SPOILER
     
    На Bzaubzz.xy, Nellie, theowndemon и 7 други им се допаѓа ова.
  8. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Пошто 3 пати ја изгледав последната епизода, сфатив дека дечкото на Мона е уствари цајканот што демек ги киднапираше Alex и Mary, одговор на 5 и 6 прашање. Мене најмистерија и не знам зашто ме копка толку е како мајките искочија од подрумот и зашто го спомнуваат тоа на неколку пати па дури и во финалната епизода
     
    На Golden му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Ја прегледав сцената уште еднаш и видов дека е така во право си.Мислам ни Марлин нема поима за подрумот,тоа што не знаеше во интервјуто да каже кој го убил Вилден доволно кажува.
     
    На Versace Btch 24 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    Изгледа Marlene има поставено повеќе теории и не знаела која да ја одбере па тек последнава сезона се одлучи за близначката на Спенсер. Инаку ова со близнаци веќе ме поеба во здрав мозок испадна сите имаат брат/сестра близнак. Алисон роди близнаци, Mary и Jessica близнаци, Спенсер и Алекс близнаци, едно време ги сметаа Alison и Jason за близнаци па не бидна тоа па Charlotte и Jason близнаци па на крај испадна ни тоа така не било ....
    едно големо what the fuck ми се случува ништа ми није јасно
     
    На Golden и Trxmx им се допаѓа ова.
  11. JustFun

    JustFun Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    2.774
    Мене ми останаа многу неодговорени прашања.

    - Што беше фората со Бетани па беше спомнувана толку време а никогаш нит ја видовме ниту дознавме која е што е и од каде таа се вклопува во приказната
    - Што всушност се случила таа ноќ кога исчезна Али?
    - Кои беа близначките од The First Secret?
    И кој ја нападна Али во истоимената епизода?
    - Како излегоа мајките од подрум?
    - Зошто Еди Ламб ја препозна Арија?
     
    На theowndemon, Macufka1014, sweet-cherry и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Perfectgirl5

    Perfectgirl5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2015
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    985
    Пол:
    Женски
    На страната кај што јас гледам сеуште ја нема последната епизода. На која страна ја гледавте вие?
     
  13. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Добро значи Емили колку не знае да глуми не се научи и не се научи седум години, најнеубедлива глума од сите, а и толку се гледа дека е укочена и скаменета во љубовни сцени и дека и е незгодно. Лична е ама неталент до немајкаде.
    И во кој тоа паралелен универзум Алисон и Сиси се до толку слични па да може да си менуваат документи и да пројде све тоа као подмачкано кога освен боја на коса една друга точка допирна немаат...... Ја гледам скоро до крај сум, уште 1 сезона ми се чини ми остана.. Буквално ништо не памтам од претходни сезони колку ја направија салата серијата ама ете, морам да дознаам на крај што ќе биде.
     
  14. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Катастрофа. Милион неодговорени прашања, милион ликови што се појавуваа испадна дека за безвезе се ставени таму не се вклопуваат никаде. Не ми се допадна последната епизода воопшто, ова со близначката што испадна не е ни поврзано со претходните сезони, само натрупано. Другарки биле for lifetime а тие немаше ни да знаат да не беа коњот и Џена ќе си тераа така. Многу лошо финале.
     
  15. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    - Што беше фората со Бетани па беше спомнувана толку време а никогаш нит ја видовме ниту дознавме која е што е и од каде таа се вклопува во приказната
    - Што всушност се случила таа ноќ кога исчезна Али?
    - Кои беа близначките од The First Secret?
    И кој ја нападна Али во истоимената епизода?
    - Како излегоа мајките од подрум?
    - Зошто Еди Ламб ја препозна Арија?

    - Бетани е закопана место Алисон. Нели Џесика купувала по две работи од алиштата на Алисон, за нејзе и за Бетани. Бетани и Алисон ја носеле таа истата жолта маичка таа ноќ. Мислам дека и спомнаа оти Бетани била во близина на девојките таа вечер, али не ми текнува.
    - Никогаш нема да дознаеме ваљда.
    - Мајкиве ко што разбрав, и тие биле апла пијани, па ни они не се сеќаваат. Значи никој не знае. :D
     
  16. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Ме потсети на шпанска серија.

    Спенсер е прекрасна, одлично одглумен и нејзиниот, и ликот на Алекс.
     
    На 1209, Hipster и rhcpfan им се допаѓа ова.
  17. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Лелееее колку беше лош крајот со Адисон, ала Mean girls со новите Plastics. Од последнава епизода едино што ми се допадна беше глумата на Мона и Спенсер и тоа што Хана остана трудна на крај :D Глупо испадна со твинсер, преклише беше, и стварно толку рандом сцени што никад нема да ги сфатиме. 7 години на што изгубив (facepalm) Сеа ќе го гледам тоа спешалот па ќе видам дали нешо посебно ќе кажат.

    А да, и ако Марлин прави нова серија, НЕМА да ја гледам :!:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  18. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Прекрасно.
    Џејсон и Мајк работат во организација за правата на геј црнците во Јемен, Мелиса цело време била посветена на средувањето тезга во Шутка, Мона - час генијалец, час неспособна за живот, а во слободно време ваљда продава цвеќе и партал-куклиња во цвеќара Орхидеја, Лукас си е уствари сам инспирација за женските во стриповите, а Џена е коњот што ја разоткри мистеријата.
    Нема спојлер... ништо не сум открила. Ко и продуцентите. :D

    Фактички, чекањето сиве 7 сезони, се опишува со гифов:
    tenor.gif

    р.ѕ. Мајките се напраиле ѓон и ја откорнале вратата од подрумот. Fart party.
     
    На tace73, 1209, MissSpark и 10 други им се допаѓа ова.
  19. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
    Ох,Господе Боже,за што потрошив време.
    Марлин,човечееее...
    Читала теорија за близначка на Спенсер — ја стави.
    Читала теоријата за повторување на приказната(со Адисон)—ја стави.
    Всушност,кога ќе видиш пола приказна ѝ ја направија фановите.
    И незнам дали ова беше сакајќи да ги задоволи фановите со остварување на нивните теории или до толку била очајна па морала читајќи теории да направи сѐ.

    Хана повторно со нејзината опсесија за Мона. Преглупа е,беше и остана.
    И Мона си остана истата опсесивна лудачка.

    Никогаш претходно не ми беше добра глумата на Тројан,ама во епизодава РАСТУРИ! :bow:
    И акцентот и сѐ!

    Еј,а сцената со Марлин? :rofl::rofl::rofl: Уште толку ја дозаплеска.
    (facepalm)(facepalm)(facepalm)
     
    На busavobebe му/ѝ се допаѓа ова.
  20. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Очекуваното се случи, сцената на аеродромот со Врен беше најсомнителна а и сонот на Хана. Мене откритието на Алекс ми беше сосема океј и се извадија некако. Троиан феноменална. Исто така знаев дека Спенсер не би направила такво нешто со Тоби, мислев и го упропастија ликот. Сакав најмногу да биде А Мелиса, но и ова е добро, подобро таа отколку Лукас или Врен.
    Мона убедливо најдобар лик !!! Оргиналниот А ја уби Сиси, ја затвори Алекс, а таа пак слободна во Париз со дечко :clap::clap::l: Да не им беше таа ќе немаше кој да ги спаси. И мило ми e што единствено Хана никогаш не се откажа од неа. Крајот со Адисон траги-комичен.Уште кога се појави се знаеше што е поентата |( Инаку Троиан кажа во интервју дека Марлин уште на крајот на 5та сезона и ја кажала оваа идеја,колку е точно не знам...И нормално финалето ептен беше избрзано и нафрлано, многу се фокусираа на небитни работи пола сезона...
     
    На navyforever и PrettyDramaQueen им се допаѓа ова.