Мали прекрасни лажливки (Pretty Little Liars)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од American.Woman, 7 април 2011.

 1. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  832
  Добро Сиси и Алисон и Џејсон и Чарлс се демек сите браќа и сестри?? Ништо веќе не ми е јасно како Сиси испадна сестра на Алисон и што бидна со Чарлс, 6та сезона.
   
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.356
  Допаѓања:
  47.873
  Пол:
  Женски
  Чарлс е Сиси.
  И да, и Спенсер и Алекс.
   
 3. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  16.157
  Пол:
  Женски
  Завчера фатив да ја гледам втората половина од последнава сезона.
  И се трудев да не ја отворам темава, ниту нешто друго на нет, за да не се спојлам, иако инаку никогаш предходно не ми пречеле спојлери, ама ај, толку време потрошив, па очекував некој пресврт јак; плус тоа, на страна не читав за оваа серија никакви теории, не гледав ни промо слики и/или видеа за наредни епизоди, па буквално можев да очекувам што и да е.

  Токму поради тоа што ги гледав епизодите без очекувања и предзнаења, некои работи успеаја да ме изненадат. Она кое ме нервира е што направија таква каша попара што јас од серијава не се сеќавам на добри 95%, па и повеќе, и да би сфатила сѐ би требало одново да ја гледам, ама пошто е предолга и презамрсена, и да ја гледам одново, пак дури да стигнам до крај ќе заборавам скоро сѐ.
  Гледајќи ги последниве епизоди, единствено ми беше wtf момент сцената со Спенсер и Врен на аеродромот, кога изгледаше толку испаничено што налета на Езра па го замоли да не им кажува на другите. Тогаш ми текна дека негде имав налетано на теоријата за близначка на Спенсер (која е иронијата што од сите можни теории кои успешно ги одбегнував сум налетала баш на the one :D), така што после сценава и теоријава маку и се изненадив, ама малку и не кога се обелодени дека е теоријата вистинска.
  Она што мене повеќе ми пречеа беа огромните дупки во заплетите, да не почнам ни да ги набројувам зошто премногу ги има, како и фактот што на крај ги оставија сите оригинални парови - воопшто не мораа да ја направат онаа трагикомедија со смртта на Ивон само за да Тоби остане со Спенсер, и дури ќе ми беше сосема океј и ако Ариа и Езра не завршеа заедно. Сета онаа фарса со Емили и Алисон и бебиња (дури две) кои Алисон ги носи но се технички на Емили беше боли глава.
  Единствено ми е мило за Хана и Кејлеб.
  Мона како лик никогаш нема во потполност да ја сфатам. Исто и Џена.
  Еден куп споредни ликови како Бетани и Сиси и Сидни итн. веќе и ги мешам која беа која и како точно беа вклопени во приказнава, па затоа сега на крај ми беше ептен тешко да се фокусирам за кого точно зборуваат и што е тој лик толку битен за моменталните настани и разврски.
  Можеби најбитно што не сфаќам е како после тортурата во doll house, и после толку години кога треба веќе како на возрасни повеќе да им работат мозоците, дозволија да бидат вовлечени во нова игра, без за тоа да пријават каде што треба, и да побараат навремена помош.
  Ама еј, ако го стореа тоа, серијава немаше да трае толку колку што траеше.
  Едит: најсмешен и најнепотребен момент беше hands down повторувањето на историјата со онаа лигавана Адисон (имево, seriously?) и нејзините другарки.

  Сѐ на сѐ, не беше сјајно, но не беше ни тотално фијаско - нешто што би го нарекла промашен потенцијал.
  Истото се случи и со The Vampire Diaries. Овие две серии ги ставам во категорија на серии кои започнаа одлично, но квантитет ≠ квалитет, и со траењето многу подолго од потребното, им се изгуби смислата.
   
  На theowndemon, Victorian и rhcpfan им се допаѓа ова.
 4. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.765
  19511201_1883229708370543_4000578564937563768_n.jpg

  :D
   
  На 1209, Adi888, Carolin. и 12 други им се допаѓа ова.
 5. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Леле дај линк ако можеш.
  Гледав интервју после финалево, и буквално не знаеше да објасни ништо што било и како било.

  И нејзиното појавување во епизодава ми беше многу глупаво. И незнам зошто некако антипатична ми е женава.
   
  Последна измена: 1 јули 2017
 6. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  1.265
  Пол:
  Женски
  Да ви опишам колку сум среќна што конечно серииштево најглупо заврши!!! Крајот - цепки. Ко на крај да им текнало еј вака ќе ја завршиме серијата. Туги.
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  583
  Пол:
  Женски
  Јас дури вчера го гледав финалето, на одмор бев ама претходно прочитав што се случувало. Се понадевав претходно дека можеби ќе изненадат со А.Д, ама нишо, АД испадна онаа личност за која што и си помислував. Финалето глупости, дефинитивно покатастрофа финале на серија немам гледано. Никаква акција, напнатост, ништо... Не ми се коментира повеќе :|
   
 8. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.765
  Tипично женско
  Глупава серија, ама ја гледа до крај и мрчи зошто изгуби толку време |(
   
  На Amona и Versace Btch 24 им се допаѓа ова.
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Машки
  Ја ја изгледав пред една недела целата серија

  На крај најубаво е што си останаа оригиналните парови

  Ако Езра и Арија не останаа заедно после се ќе беше глупаво

  Најмногу ми се допадна Мона со тоа шо ги беше затворила мери и Алекс
  Кев ми направи

  А на крај историјата се повторува
  Како што почна така и заврши

  А тоа со близначката на Спенсер и не беше најдобра идеја

  А едно од прашањето 'Како Спенсер знаеше која книга Алекс му ја даде на Тоби'?

  Он ја праша Спенсер која книга таа му ја дала
  А вистинската Спенсер знаеше
   
 10. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  16.157
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ја праша нешто во смисла: „what's your favorite poem from the book“ или така нешто, не сум сигурна дали точно го цитирав зошто поодамна ја гледав епизодата, но сигурна сум дека ја праша стриктно за поемата, не за самата книга, а после тоа нели беше кажано и дека вистинската Спенсер си фаќала белешки во таа книга, па затоа на Тоби му паднало чудно што книгата што му ја дала е неисшкртана.
  Е сега, не ми текнува дали точно разјаснија, ама моја претпоставка е дека штом таа фаќала белешки директно во книгата, и штом Тоби ја знаел книгата, тоа сигурно и била омилена книга, па оттука и омилена поема, и затоа кога ја праша која и е омилена таа знаеше точно за која книга и поема станува збор.
  Се надевам ме сфати, и јас кога објаснувам вака комплицирано звучи, ама едноставно е :D
   
  На theowndemon и Bzaubzz.xy им се допаѓа ова.
 11. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Машки
  И ја на тоа мислев ама ме мрзеше да пишувам
  А инаку фала на корекцијата
   
 12. Amona

  Amona Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2017
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Гледав на скратено финале, и баш ми беше интересно... но да прашам дали некоја од феминкиве знае каде можам да ги најдам сите full епизоди. Освен на со превод на фб. Или пак да ги симнам? Ке ви бидам благодарна... :(:|(waiting):$
   
 13. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  583
  Пол:
  Женски
  http://www.filmovizija.ws/watch-pretty_little_liars-tvshows.html
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Машки
  http://serijesad.com/pretty-little-liars-serije
  Ja tuka ja izgleda cela
  Ti preporacuvam
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Amona

  Amona Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2017
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  На BayernKa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. New York13

  New York13 Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2016
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Арија е мноогу кјут :$:$ .. Сакам да прашам дали ги има како книги на македонски и каде можам да ги најдам ако има...
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  16.157
  Пол:
  Женски
  Серијалот книги се состои од 4 дела, во издание на „Просветно Дело“, а се продаваат и по штандови во поголемите супермаркети како Ramstore, Tinex итн. Само што дејствието не е сосема исто како во серијата :)
  Доколку решиш да ги побараш, еве како изгледаат книгите.
   
  На Amona и New York13 им се допаѓа ова.
 18. New York13

  New York13 Активен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2016
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многууу :*:*
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  15.199
  Пол:
  Женски
 20. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  1.746
  Пол:
  Женски

  Netflix. Седам по цела ноќ, и до 15:00h поручек еве уште ја гледам серијата, стигнав до 2 сезона Епизода 13 и почнав многу да се нервирам!!
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.