1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мали прекрасни лажливки (Pretty Little Liars)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од American.Woman, 7 април 2011.

  1. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Вчера си ја симнав цела прва сезона денеска изгледав две епизоди и мнооогу ми се свиѓа серијава
     
  2. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    http://torrage.ws/torrent/F3B6DF42C91AC ... 3E.torrent

    Еве ти ја цела прва сезона

    Цело време ми се чини дека А ќе испадне онаа Маја
     
    На crnokosata му/ѝ се допаѓа ова.
  3. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Ја обожавам серијава.
    Другарка ми која ги има читано книгите ми кажа дека А е всушност сестрата близначка на Алисон која што е ментално болна, откако ја убива Алисон ќе го прочита нејзиниот дневник и ќе ги дознае тајните на девојките. Сега не знам дали ќе биде така во филмот.
     
  4. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Едноставно ЗАКОН !
    Почнав да ја гледам по долго убедвање и наговарање на другарми од СК, а кога почнав и изгледав 1 епизода неможев да престанам...и секој ден по цел ден пред да одам на училиште дремев пред компјутер и гледав по 4 епизоди од серијата....тотална зараза !
    А и актерите се супер..а и ликојте се доста интересни (сите на свој начин) :)

    Иначе омилен лик ми е Спенсер :)
     
  5. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Многу добра серија. Книгите ги имам читано уште пред неколку години ми ги донесоа од Америка, и претходното лето си чепкав по нет, кога гледам премиера на PLL. И фатив да си ја гледам серијата :)
     
  6. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Првата сезона само што ја догледав сега да ги догледам и неколкуте епизоди што се од 2 сезона и да сум и да чекам секоја среда нова епизода :rofl: :rofl:
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.219
    Пол:
    Женски
    Мене ми опадна интересот за серијата. Цело време имам некое чувство дека нешто се случува, а всушност ништо не се случува. Пак се на почетокот, немаат поим кој и што прави. Да, досадна е.
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Планирам да почнам да ја следам серијата. Можеби затоа што сега дознав дека Холи Мари Комбс (Пајпер од Волшебнички) глуми во серијата.
     
  9. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Стигната сум некаде до пола од првата сезона, не е лоша, но мислам дека ми е интересна дека епизодите ги гледам една по друга.Кога би требала да чекам по недела-две само за да откријат по некој детаљ би се откажала :D Интересна е идејата, но може многу поубаво да изгледа како филм, како серија е многу развлечено :)
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Не знам дали сте приметиле, ама некаде во средина на прва сезона всушност го дадоа А.Беше епизодата кога бираа нешто крал и кралица, кога победија Хана и Шон.Сите нели имаа бројчиња на грбот и на крајот од епизодата дадоа како А си ги зема јакната и ракавиците и го дава бројот 32.На почеток дечкото со број 32 стои во ред, мислам позади Спенсер беше, еден со наочари и често го даваа во кадар :) Е сега, дали е грешка на режисерите или нешто значи ќе видиме.
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.219
    Пол:
    Женски
    Јас колку повеќе ја гледам серијава сфаќам дека целата е грешка на режисерите :rofl: Ама кога веќе почнав да ја гледам не можам да не ја гледам, можам само да мрчам дека е ужасно глупава. И се надевам дека во следната епизода барем нешто ќе се открие.
     
    На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Buubica

    Buubica Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    245
    Редок спој на глупа серија а у исто време скрос заразна! А за глупа, глупа е до бесвест и назад!Оној чудакот прво е А, па слепата е А, па оној спортистот фраерот е А,па Иан е А па Иан не е А ама ја убил Али епа не се знае дали ја убил али проба како и да е да ја убие Спенсер па он се самоуби..има крај?? |( |(

    Ама кај фатив да ја глеам ќе ја доглеам. Плус Mr.Fitz :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: Така заљублива сум си и природно одма се зацапав у овој среќниов па сеа сакала неќела секоја епизода си ја глеам и си паузирам коа го даваат да му се изнагледам!!!

    Нешто ми каснат со објавување на епизода 9 од втора сезона сеа и се нервирам!
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.219
    Пол:
    Женски
    Деветата епизода на 09,08 ќе се емитува, значи на 10,08 ќе може да се гледа. не каснат, на време си се :) Мене Тоби ми се многу сладок. А и Езра е добар, ама девојчињава поима немаат од глума. Емили се истата фаца ја има, на исплашена кокошка |(
     
    На Buubica му/ѝ се допаѓа ова.
  14. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Неможам да се согласам повеќе со RainBow. Крајно глупа приказна, монотона, ужасно досадна "мистерија". Од ништо прават нешто, демек уау што се деси. Во последнава епизода демек онаа Спенсер неможеше малку да изглуми, да се преправа пред тој цајканот како да нема појма дека има нешто овој со Џена....ами одма ја насетија, нормално, зашто се понаша ко ретардирана.
    Емили нема појма од глума, а и Ариа има цело време една иста фаца "се трудам да бидам убавица со широко отворени очи и подотворена уста"
    Не ви ја препорачувам во никој случај, а зашто ја гледам да ви објаснам незнам. Ваљда зашто периодов не се емитува ниту една друга серија
     
  15. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Јас престанав да ја гледам, немам изгледано неколку епизоди и не планирам.
    Ќе ве читам, ако се дознае која е А. - кажете. :P
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    Стварно не сваќам како сакате да глумат актери од кои поголем дел за прв пат во животот се на снимање/сет од серија/филм *во овај случај серија* (зборам за младите, не за родителите на овие четирите...со исклучок на Ешли Бенсон која шо ја глуми Хана, и Тројан Белисарио која шо ја глуми Спенсер). И стварно незнам шо гледате толку глупо и досадно во серијата (доста е интересна..за тој шо можи да ја свати) кога е 10000 пати подобра од сите нови серии шо се снимат во денешно време, пример: Gossip Girl (сите со секој легнуват...и серија снимија), Glee (поглупо нешто АМИН!), The Nine Lives Of Chloe King (све чудаци во серијата..) и така натаму, и така наваму......Исто така и ликојте се доста добро донесени, а и актерите и актерките се доста симпатични....
    Чисто информативно: PLL е единствена НОВА серија на која со секоја наредна епизода му се зголемва рејтингот на гледаност....
     
    На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
  17. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Зашто ја даваат во термин без конкуренција, кога ниту една друга серија не се снима. И баш нема ништо за сфаќање, толку е глупа направена, баш за американски пазар, по ниви идиотски рецепт. Оние серии што стварно вредеа и имаа вклучување мозок и имаше нешто за сфаќање ги прекинаа поради недоволна гледаност. Така да простите американци и нивите рејтинзи не ми се показател за ништо, освен за нивната глупост
     
    На LivingGlam и RainBow им се допаѓа ова.
  18. Maca-BT

    Maca-BT Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    164
    До негде си во право, то морам да го признам (во врска со идиотскиот рецепт, и терминот, и за нивната глупост *само заради то шо Gossip Girl,најглупата серија, некогаш снимена, ги победи во гледаност CSI, Ghost Whisperer и други драми кој шо вредеја*)....а иначе ме интересира за кои серии мислиш дека имаа нешто за сваќање, стварно ме интересира оти сум голем фан на америчките серии,и скоро сите ги имам гледано :) ?
     
  19. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Па не би сакала цело време да чекам да дознаам кој е А, а уствари никад да не дознаам. Како на How I met your mother со мајката. Но таму, нема ни потреба да се дознае мајката, додека тука се‘ се врти околу А. Па мајку му, нема смисла. Цело време заплеткуваат се повеќе и повеќе. А стварно убаво си почна, ја рекламирав сите почнаа да ја гледаат ради моите рецензии. Се усрав ко млад импотентен мајмун.
     
  20. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Па не се согласувам за Госип Грил дека е најглупа. Може е тинејџерска да, и тебе приказната ти е глупа, ама по квалитет е далеку над овие. Мене само стилот ми е доволен за да не тргнам очи од глумците во Госип Грил. Имаме таму одлично оформени ликови, како Чак Бес на пример. Просечен тип, на некои симпатичен, на некои не, да го видиш на улица може нема да го погледнеш, ама како лик направи бум. 90% од женскиве го посакуваме :D значи ликот, не глумецот. А тоа се должи на серијата. Има сплетки, има интриги, и дури и мистеријата со Госип Грл е поголема од онаа А. Али ајде да не бегаме оффтопик џабе, сепак за вкус

    Инаку серии кои се прекинаа ради гледаност, а вода може да им носат Лажливкиве:
    - Breaking In - само 7 одлични епизоди
    - Lie to me - иако мене лично глумецот малку ме иритираше, сепак е серија на ниво и со квалитет, различна приказна
    - Rubicon - каква сајнс фикш серија, глава боли, ама ете америве несакаат да вклучат мозок и не се снима 2ра сезона
    - Flash Forward - исто si fi серија која почна одлично, првата епизода лудило, потоа малку опадна напнатоста, али заслужува 2ра сезона, се остави толку простор за понатамошни дешавки, ама ете пак нема гледаност
    - V - малку слаба глума, понекогаш спора приказна, ама не испуштав епизода. И оваа радо би ја гледала наместо PLL
    - The Event - е за оваа неможам да се помирам, wtf??? не стрвано што им е на американциве, како може да ја гледаат кардашиан, а серијава да биде прекината ради гледаност ;( Имаше муабети дека бараат нова куќа па стискам палци. Очајно сакам да продолжи приказнава...

    Со Господ напред, па се надеваме на подобри серии од септември :D И без тинејџерки што незнаат да глумат