Мало чело

Дискусија во 'Лице' започната од lollipop93, 27 февруари 2013.

1. lollipop93

lollipop93 Истакнат член

Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    87
    Морав да ја отворам темава затоа што веќе ми се смачи од носење на косата само собрана.Сакам да ја носам и пуштена права,виткана било како,ама моето мало чело не ми го дозволува тоа.Сите со истиот ,,проблем,, пишете како се справувате со вашата коса,а притоа имате мало чело.Прикачете некои фотографии,или само објаснете на кој начин ја средувате затоа што јас имам навистина гооолллееммм проблем во врска со тоа.
    П.С Ја видов темата за големо чело во кое има и 3-4 коментари од девојки со ниски чела.Во оваа тема би сакала да се разработува само МАЛО (ниско) чело

На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. baby-star

baby-star Популарен член

Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.050
    Допаѓања:
    6.128
    Јас мислам дека комплексите некогаш и сами си ги поставуваме.
    Без разлика дали мало или големо тоа е твое и ти треба да се гордееш со твојот изглед.
    Слободно можеш да си правиш било какви фризури и немој воопшто да се фрустрираш поради големината на челото. ;)

На RiRii, love-cat19, lepadama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Maci12345

Maci12345 Активен член

Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    11
    Воопшто не се замарај, не си создавај комплекси :)

На lollipop93 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lollipop93

lollipop93 Истакнат член

Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    87
    Абе и ја нејкам да се замарам,ама зеам да си ја праам косата пеглам фенирам ова она и на крај па ја соберам :( Никоја од вас ли нема ваков проблллееммм...help someone :hai:

5. LadyCoco

LadyCoco Активен член

Се зачлени на:
    19 септември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Јас имам мало чело и ја носам косата секако. Безразлика колку и да не ти се верува тоа дека не ти стојат различни фризури само си го замислуваш. Ќе видиш дека за неколку години ќе се смееш за тоа што го викаш сега.

6. MejkApGirl

MejkApGirl Истакнат член

Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Се пронајдов :worried:
    И јас се согласувам со тоа дека пуштената коса го нагласува ниското чело, поготово онаа тенка без никаков волумен.
    Едино решение според мене е, косата повеќе волумизирана, значи да не е ептен прилепена за скалпот, и шишките (ако ги имаш) настрана од лицето. Дали во пуфица или во плетенка водопад ќе ги сместиш, или плетенка-венче, или било каква фризура што ќе ги држи подалеку од лицето, барем јас така правам и сметам дека така е најдобро.

7. Somnitelno-Lice

Somnitelno-Lice Истакнат член

Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    247
    Абе уживај и ич да не се замараш со вакви работи.
    Подобро мало чело, отколку Зоки-фаци чело :hai: ж

8. lollipop93

lollipop93 Истакнат член

Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    87
    Абе уред дека не е убаво и многу големо чело,али мало е уште позаникаде,големо ако имаш ќе пуштеш шишки и решен проблем.Баш преска за на фак решив да ја носам пуштена косата ја фенирав,пеглав и на крај пак ја собра :^) ... |П.С Зоки најодвратнио 4овек на планетата,пикинезер :D :D

9. lollipop93

lollipop93 Истакнат член

Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    87
    Не ми е тенка и слаба косата баш напротив мн ми е густа,а и не ми пре4е да ја фенирам али уште повеќе ми го закрива челцето.И јас некогаш ја носам со шишките нагоре или со венче али се тоа па тоа.Сите ми викат најубава ми е пуштена косата со шишки на страна јас НЕ па НЕ!!!.Дали е до мене или.... |(

На MejkApGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. russia7

russia7 Истакнат член

Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    504
    Јас мислам дека ќе ти помогне ако предниот дел (шишките) ќе го зафрлиш наназад (благо натапиран).
    Значи ти пак носи си ја пеглана, виткана, фенирана, само не оставај коса на лицето...

Прикачени фајлови:

11. lollipop93

lollipop93 Истакнат член

Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    87
    Тенкс,ќе пробам :hai:

12. lollipop93

lollipop93 Истакнат член

Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    87
    Некое советче плусс ве молам споделете :hai:

13. MotherMonsterI

MotherMonsterI Истакнат член

Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    835
    И јас имам ниско чело и неостварена желба на времето ми беа шишки ама со тек на време си се разубедив. До осмо никој не ме имаше видено со пуштена коса, ама еве ме трета сум од прва натака се ја пеглам или ја виткам со тие долгите витлери(ама ретко тоа). Патец на стедина и долга ми е . Ич не си набивај комплекси не е ништо страшно ;)

14. lollipop93

lollipop93 Истакнат член

Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    87
    Ај ако сакаш прика4и ми некоја слика од тебе да видам баш како изгледа.Пошто малку сум скепти4на како мало 4ело и патец на средина :^) А шо мислиш дали би стоело со шишки пошто баш пред некое време читав дека на ниско чело стоеле секакви шишки ххмм :^) Ина4е како мале4ка сум носела шишки ама сеа не се осмелувам и убаво стоело шо гледам на слики :) :hai:

15. Nana19

Nana19 Популарен член

Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.744
    Дечки ве молам нне се оптеретувајте со комплекси па еден е животот сите имаме по некоја маана или немаме убави заби или сме дебели или премногу слаби или немаме убава уста нема идеално засакајте се себеси како што се и верувајте дека баш такви сте прекрасни ако самите не се сакате верувајте никој нема да ве сака и запомнете ДА НЕ СЕ ЖАЛЕМЕ ПОРАДИ ТОА ШТО ЧЕЛОТО НИ Е МАЛО ИЛИ ГОЛЕМО ИЛИ СМЕ СЛАБИ ИЛИ НЕ ИМА ЛУЃЕ КОИ ШТО ЖИВЕАТ БЕЗ НОЗЕ ...ДА БЕЗ НОЗЕ ПА СЕ СРЕЌНИ И БЛАГОДАРНИ НА ГОСПОД ШТО СЕ ЖИВИ.....СЕ АНДЕВАМ ПОСЛЕ ОВА КЕ СЕ ЗАКАТЕ ПОВВЕЌЕ

16. lollipop93

lollipop93 Истакнат член

Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    87
    Офф бе срцее јас го знам сето тоа ти шо го кажа,ама шо да правам таква сум искомплексирана :( И се мразам ради тоа.Затоа сакам да направам нешто шо би ми ја подобрило самодовербата.. :*

17. Nana19

Nana19 Популарен член

Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.744

Душо те свакам јас многу подобро одколку што мислиш бидејки од мене по искомпексиран некој не верувам дека имало затоа и ти давам совет од срце верувај ама застани си еден ден пред огледало и кажи јас сум јас имам мало чело но си го сакам и сум најубава ке бидеш како ке ти се варти самодовербата верувај ми..ајде ако сакаш прати ми лп со твоето сладко чеко да го видам

На love-cat19 и lollipop93 им се допаѓа ова.
  18. WarriorAngel

WarriorAngel Популарен член

Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.484
    Допаѓања:
    3.147
    Не се замарајте. И моето е малечко ама ми личат и рамни и коси шишки.
    Сестра ми пак ми се жали бидејќи има големо чело, а не и е толку големо преувеличува.
    Подобро да имате мало отколку аеродромска писта. :D

На LittlePinky, LadyInTheDark, love-cat19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. love-cat19

love-cat19 Активен член

Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    31
    И моето е мало многу мало,па што ако,си го сакам.Баш нема да се замараш со шишки и триста глупости,често си ја кревам нагоре со тоа иди ко натапирана,или обично за секојдневен изглед со штипче нагоре фатена .Така цел лик си го отвораш.Никако шишки на мало чело ,или може зад уши коса ,или како што кажав префрлена нагоре. ;)

На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LadyInTheDark

LadyInTheDark Популарен член

Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.741
    Исто и јас си имам мало чело и си го сакам, имав едно време рамни шишки ама ме покриваа мн на лице,сега имам ама настрана да не ми го покриваат мн лицето оти и тоа како што ми е мало и ништо нема да се види од мене, а и ретчени ми се на фризер арни си се :) Што корист па од големо чело?! Челајца да ти се гледа исто како без коса да си, поубаво е да имаш мало чело а повеќе коса.Не изгледа ни малку убаво големо чело,подоцна и пруги(брчки) се појавуваат. ;)

На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.