1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Малтезер и бишон

Дискусија во 'Дом' започната од Ninjasdaughter, 9 септември 2020.

 1. Ninjasdaughter

  Ninjasdaughter Нов член

  Се зачлени на:
  9 септември 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Пред се добра вечер на сите!
  Одамна сакам да купам малтезерче,но 300евра сметам дека е премногу вклучувајќи ги и моите други трошоци.
  Би ви била благодарна ако некој ми помогне да најдам или препорача по поволна цена.:)
   
 2. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.027
  Допаѓања:
  10.521
  Пол:
  Женски
  Има причина зошто секое расно куче си има одредена цена. Ако ти е премногу, има многу мешанчиња од малтезери кои може да ги вдомиш бесплатно.
   
  На CameliaMiller, ALISA0000, black-angel и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Idedemja

  Idedemja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2020
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  43.103
  Пол:
  Женски
  Има огласи на pazar3.mk за домашни миленици и по фб страните за домашни миленици, ама врти- сучи цената е таа од 250- 350 евра.
  Јас би ти препорачала ако немаш толку пари да издвоиш за матезерче прво размисли си добро дали ќе имаш да издвоиш месечно за трошоци во врска со кучето: храна, услуги за одржување на хигиена и здравје по ветеринари.
  Ако желбата е голема за одгледување милениче и имаш финансии месечно да издвојуваш одлучи се за раса која не е толку скапа или обрати се на страната на Anima Mundi вдоми напуштено кученце.
   
  На ALISA0000 и poppie им се допаѓа ова.
 4. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.288
  Допаѓања:
  20.743
  Пол:
  Женски
  Јас имам 4 малтезери. Првиот малтезер го купивме од пазар3 ако не се лажам, ама сигурно не беше 300 евра. 100 или 200 максимум. Ама тоа беше пред скоро 9 години. Вториот малтезер го вдомивме, сопствениците се селеа во друга држава па решија да ни ја поклонат. И после двајцата се спарија и сега си имаме уште две преслатки снегулки :inlove:.
   
  На Adeline, Dorisce, kolovoz и 10 други им се допаѓа ова.
 5. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.480
  Допаѓања:
  144.165
  Која е разликата меѓу бишон и малтезер? И што е подобро да се земе за дома?
   
 6. LadyF95

  LadyF95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  108
  Ако немаш пари да го купиш, ќе немаш пари и да го издржаваш е мојата девиза
  Имаш малтезери од 100 еур, ама ко ќе ги споредиш со прав малтезер, ќе се увериш во разликата.
  Ако сакаш кутре со педигре, кое ќе биде без физички недостаток и со кое ќе можеш да одиш на изложби, собери пари и купи си добар репрезент на расата
   
  На cresa-jagoda и Ninjasdaughter им се допаѓа ова.
 7. LadyF95

  LadyF95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2020
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  108
  Две сосема различни раси,со иста боја, кое се одлични за во стан
   
  На cresa-jagoda и duffi им се допаѓа ова.
 8. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  8.341
  Допаѓања:
  81.123
  Пол:
  Женски
  Иста фамилија се.
  Бишон малтезе и Бишон фризе.
  @duffi
  Малтезерите се само помали,друго се им е слично освен фризурите.
   
  На Bozica1980, referentka и duffi им се допаѓа ова.
 9. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  2.849
  Допаѓања:
  17.189
  Пол:
  Женски
  Јас/ние вистинските љубители на миленици, би ти биле благодарни да не земаш миленик, зашто тој не чини 300 евра и толку туку има секојдневни трошоци и потреби исто како и луѓето. Тоа не е чанта па еј скапа ми е оваа, ќе земам од друга продавница.
  Иначе, 300 еур е ефтино за квалитетен малтезер.
   
  На The Doc, kikkki, Mantub и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.693
  Допаѓања:
  14.228
  Пол:
  Женски
  Доколку сакаш поевтино да поминеш, можеби подобра опција би ти било да вдомиш мешанче со мал раст. Во друг случај, следи по пазар3/ реклама5, верувам има огласи, но цените се тие за “обично” легло без кој знае како потекло.
  Имај само на ум дека малтезерите се раса кој бара доста нега и внимание ( а и средства). Потребно е квалитетна храна, добри препарати за одржување на влакното и редовно четкање, шишање, бањање, одржување очиња...(реално, како и кај сите раси). Ако не си спремна да одвоиш време и финансии, а сакаш мало кученце, топло ти препорачувам да одбереш друга раса ( не бишон на пр. зошто и кај нив е ист случај како кај малтезерите) или да си вдомиш куче со мал раст кое нема да бара толкава нега.
   
  На Idedemja му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ninjasdaughter

  Ninjasdaughter Нов член

  Се зачлени на:
  9 септември 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Многу убаво кажа не е чанта па скапа ми е оваа,топло замолив за мислење..Во секој случај фала ти за “коментаров” :)))
   
 12. Idedemja

  Idedemja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2020
  Пораки:
  3.176
  Допаѓања:
  43.103
  Пол:
  Женски
  Ништо лошо не ти пиша, ти пишува за да не те читаме утре во огласи продавам малтезер за 300 евра со додатоци дека па затоа по иста цена, 300 евра :)
  Не земајте куче кога не можете да приуштите да го храните, лекувате и одржувате како што заслужува.
   
  На CameliaMiller и poppie им се допаѓа ова.
 13. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  8.341
  Допаѓања:
  81.123
  Пол:
  Женски
  Објавено е за вдомување напуштено мешанче малтезер,на фејс,на страната на Дејзи
   
 14. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Дали малтазеρ е нешто слично на пиκинејзеρ?? Неκој аκо саκа да сподели слиκа..
   
 15. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  6.496
  download.jpeg
   
  На spacegirl92, Idedemja и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  2.849
  Допаѓања:
  17.189
  Пол:
  Женски
  Какво е тоа пикинејзер?
   
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.059
  Пол:
  Женски
  Кафеаво е. Ко лавче е.
   
 18. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  За малтезери го прпорачувам Оливер од Волково.
  Има малтезери, бишони и померанчиња.
  Вакцинирани, со пасош.
  Има фирма, се вика bubamak а на ФБ е Одгледувачница на малтезери, бишони и померани.
   
  На Sfera, Izzy_0504, kolovoz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  8.012
  Допаѓања:
  40.158
  Јас сакав првично померан, денес му се јавив и кога ми кажа цена одма се предомислив, а преубави се
   
 20. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Има померанчиња еден куп, ама се по скапи.
  300 евра се бишоните и малтезерите.
  Сите три раси се салонски кучиња и таму во "кучкарниците" убаво ги одгледува до продавање.Топло им е , бањати, нахранети..нема во исти кафез многу кучиња, померанчињата се сам по сам.
  Многу е педантен.
  И со убава храна ги храни.
   
  На Izzy_0504, poppie, ALISA0000 и 1 друга личност им се допаѓа ова.