1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мамин син

Дискусија во 'Канта' започната од MalenaA123, 17 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. MalenaA123

    MalenaA123 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Здраво феминки,
    Ја отворив оваа тема за да најдеме начин да се спасиме од мајките (лошите свекрви) и од мамините синчиња да добиеме вистински мажи. Кај нас мама е секогаш во право, мама го сака најмногу, мама редовно го заштитува синот кАко јас да ќе го убијам, мама го разгалува, мама мама мама и пак мама!!!! Преку глава ми е мама. Се меша во секој проблем и мама ни хо решава со тоа што тој секогаш излегува во право! Чаре?
     
  2. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Mислам дека тој дел од однесувањето треба уште многу рано да се реши и да се стави јасна граница меѓу мајката и снаата :P
    Пример,јас сум во долга врска и нормално е да зборуаме и за заедничкиот живот кој и двајцата го посакуваме.Уште сега сакам да бидат јасно дефинирани работите,односно на кој начин ќе живееме.Го кажувам мојот став и мислење околу сето тоа,зошто сега ако не го кажам,кога ќе се омажам би било касно.
    Така да,идни невестички,зботувајте со важите идни мажиња за тоа како сакате да живеете со нив,и дека како што ние сме се "отцепкале" од мама и тато,така треба и они да се оделат и да формираат свое семејство.Да донесуваат одлуки само во рамките на нивното семејство и да не дозволат никој да влијае врз нив(позитивно или негативно).
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.