Мамин син

Дискусија во 'Канта' започната од MalenaA123, 17 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MalenaA123

  MalenaA123 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Здраво феминки,
  Ја отворив оваа тема за да најдеме начин да се спасиме од мајките (лошите свекрви) и од мамините синчиња да добиеме вистински мажи. Кај нас мама е секогаш во право, мама го сака најмногу, мама редовно го заштитува синот кАко јас да ќе го убијам, мама го разгалува, мама мама мама и пак мама!!!! Преку глава ми е мама. Се меша во секој проблем и мама ни хо решава со тоа што тој секогаш излегува во право! Чаре?
   
 2. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.354
  Mислам дека тој дел од однесувањето треба уште многу рано да се реши и да се стави јасна граница меѓу мајката и снаата :P
  Пример,јас сум во долга врска и нормално е да зборуаме и за заедничкиот живот кој и двајцата го посакуваме.Уште сега сакам да бидат јасно дефинирани работите,односно на кој начин ќе живееме.Го кажувам мојот став и мислење околу сето тоа,зошто сега ако не го кажам,кога ќе се омажам би било касно.
  Така да,идни невестички,зботувајте со важите идни мажиња за тоа како сакате да живеете со нив,и дека како што ние сме се "отцепкале" од мама и тато,така треба и они да се оделат и да формираат свое семејство.Да донесуваат одлуки само во рамките на нивното семејство и да не дозволат никој да влијае врз нив(позитивно или негативно).
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.872
  Допаѓања:
  54.024
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.