1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мамо, ти благодарам..

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Chocolate.me, 29 август 2013.

 1. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.641
  Барав категорија или покатегорија "Семејство", не најдов.
  Барав тема за мајката, не најдов.
  Ако има, не сум ја видела, нека оди темава во корпа.

  Темава ја создадов за да пишуваме пораки, стихови, да им се заблагодаруваме на мајките за сите работи кои ги направиле за нас. Исто така, можете да постирате статии од интернет, интересни случки со мајките, како и многу quotes.

  Еве јас прва :
  * Ти благодарам што беше секогаш тука за мене. Ненаметливо. Не барајќи ништо. Само тука.

  [​IMG]
   
  На vidanka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  И благодарам на мојата прекрасна и единствена мајка на се воживотот....И благодарам за времето поминато пред болничките врати која што се држеше за вратата и плачешеколку што гласот ја држеше и викасе дали е добра керками ? докторете отворете да ја видам...
  И благодарам за сите глупости кои ми ги опрости иако не верувам дека секој родител го праи тоа.
  И благодарам што верува во мене иако понекогаш не го заслужувам тоа.
  И благодарам што и кога мислам дека нешто нема решение таа веке го знае !
  И благодарам што моите болки го претвори само во горчливи спомени.
  И благодарам што секогаш кога јас грешам таа греши со мене и ме научи да се учам на туѓите грешки.
  Што ни еден момент не ми дозволи да осетам колку животот на моменти беше груб со мене
  што мојата најголема солза ја претвори во прекрасно изворче од кое што почна да извира среќа. Моите неуспеси ги претвори во само среќни обиди.И БЛАГОДАРАМ ШТО МИ ДАДЕ ЖИВОТ А ЈАС НЕЈЗЕ ВОЕА ЗА ДА ГО ЖИВЕЕ ТИ БЛАГОДАРАМ МАМО ШТО ЖИВЕЕШ БИДЕЈКИ И ЈАС ЖИВЕАМ ЗА ТЕБЕ
   
  На Avokado, Bebulleee, vidanka и 3 други им се допаѓа ова.
 3. ohana

  ohana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  268
  Се е кажано. :)
  [​IMG] :inlove:
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Хммм ке и кажам прво фала боже што ја имам најоткачената мајка :D
  Фала мамо што ме управи во животот и кога тргнав по погрешен пат..
  Фала што ми правиш друштво за шопинг
  Фала што кон мене се однесуваш како најдобра другарка а не како строга мајка
  Фала што ми веруваш и кога не заслужувам
  иииии не ми текнуе др бее :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 5. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.170
  Мамо, мамичке, иако немам храброст во живо на моја возраст да ти кажам дека те сакам толку многу, како од овде до Нептун, еве тука ти кажувам.

  Ти ме направи кревка а достојно храбра личност. Што е најважно ме направи човек. :inlove:

  Ти не дозволи да ме победи тој, злобниот дел од животот.

  Ти ме направи убава личност. Ми го даде твојот дел од убавината.
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   8,6 KB
   Прегледи:
   349
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Мамо, ти благодарам за СЕ. Те сакам повеќе од се :)
   
 7. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  107
  Ти благодарам мамичке што во сите кризни и тешки моменти си била тука за мене.
  Што и покрај мојот пубертет се зближивме и сега сме си како најдобри другарки.
  Не си свесна колку те сакам! Би направила се за тебе мамичке.
  Колку и да ти кажам извини за сите направени глупости, нема да биде доволно. Ама ајде, малечка сум била па не сум разбирала до толку.
  Среќна сум што воспоставивме еден прекрасен однос.
  И пред се, ти благодарам за сите убави моменти поминати со тебе кога си се смееме ко улави за глупости.
  За моментите кога те шминкам и тато е у фазон: "Не ми ја дотерувај, ќе ми ја украде некој!" :lol:
  Секогаш ќе бидам тука за тебе мамичке, секогаш. Те сакам!
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  Ти благодарам мила моја мамичке,што постоиш и тука си да ми помогнеш секогаш! Ти благодарам што ме секогаш ме учиш да живеам чесно и да ги почитувам луѓето! Ти благодарам за се што си сторила за мене!
   
 9. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.937
  Допаѓања:
  51.220
  Пол:
  Женски
  Едноставно е, да не беше таа, не знам што ќе беше од мене.
   
 10. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  за СЕ, те сакам НАЈМНОГУУ :* :inlove: :inlove:
   
 11. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Мамо, ти благодарам за целата твоја грижа и внимание
  за тоа што си го жртвуваше животот за мене
  што кога беше до мене и кога ми беше најтешко,и во секое време
  што ме научи на многу работи
  ТЕ САКАМ :inlove: :* :*
   
 12. rak1

  rak1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  45
  Најмногу те сакам мамичке. Ти што секогаш си тука да ми дадеш пари :D и љубов кога најмногу ми требаат :D . Знам дека можам да бидам многу подобра ќерка. Ти го заслужуваш тоа. И ќе бидам, да знаеш. Моментално сакам само да те гушнам ми недостигаш највеќе на свет. Едвај чекам да поминат овие 2 недели па да се видиме. ТЕ САКАММММММММММ :l:
   
 13. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  4.030
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам мамо за се во животот :l:
  за тоа колку се жртвуваше за мене, заради многуте непроспиени ноќи грижејки се за мене, трчањето по болничите ходници уште од 5 години и не оставајќи ме сама по болниците, карајќи се со дкокторите за направената грешка
  најмногу ти благодарам што ме сфаќаш и не ме окривуваш ме научи од мојте грешки да извадам една добра лекција и истото да не го правам повеќе, и што ме трпиш хистерична во некои денови :lol:
  ти благодарам мамо за се и знај дека те сакам најмногу :* :hug: :l:
   
 14. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.616
  Допаѓања:
  7.535
  Пол:
  Женски
  Мамо ти благодарам што ми беше поддршка, што ме храбреше и бодреше.
  Ми делеше најразлични совети, беше до мене кога сите ме оставија и ми завртија грб.Во било кое време,па макар и во ноќта ти си ме сослушувала и што е најважно отсекогаш ми посакуваше да најдам понатаму во животот некој кој што ќе знае да ме цени .. . Ме научи дека сите деца се смеат на ист јазик, да не се водам според бојата на кожата, туку според карактерот на човекот.Ме научи да ја кренам главата високо, да не дозволам другите да ги видат моите солзи
  Срцето ми се стега, кога би можела да го вратам назад времето :doh:
  :!: Но, ветувам дека се повеќе и повеќе ќе се трудам и еден ден уште повеќе ќе се гордееш со мене.
  Знам дека ме гледаш секојпат кога и да погледнам во небото, дека секогаш ќе живееш во моето срце ..
  Ветувам , еден ден навистина ќе се гордееш со мене.Ветувам. ;(
   

  Прикачени фајлови:

  • FEMINA.jpg
   FEMINA.jpg
   Големина на фајлот:
   24,6 KB
   Прегледи:
   217
  На tweety26, SparkyAngel и LittlePinky им се допаѓа ова.
 15. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.402
  Темава баш ме разнежи,мојата мајка одамна ја имам изгубено,но сепак и јас ќе учествувам.Можеби полесно ќе ми биде.
  Мамо би сакала да си на миг покрај мене,сега во овој момент да те прегрнам,да ти кажам колку ми недостасуваш!!!
  Но знам дека сето ова што го посакувам е невозможно да биде изводливо,како и да е
  Ти благодарам што ме научи да бидам силна,да си кажам себе си"го можеш ти ова ричи.ааааа" да не откажувам никогаш,и секогаш да знам да се издигнам над проблемите,но иако воопшто не е лесно,сепак се трудам.
  Би сакала да имам временска машина и бар за миг да можам да дојдам до тебе да ти кажам колку си значајна за мене...
   
  На tweety26, Marijana93 и eliesaab им се допаѓа ова.
 16. gelkaa

  gelkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.490
  ......за СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :inlove: !!
   
 17. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Ти благодарам мамо,што вчера не ми дозволи да спијам кај другарка ми !!!
   
 18. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  73
  Ти благодарам мамо што си на работа цел ден и тањирите јас треба да ги миам!
   
  На Vik'Toriah му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  Мамо, благодарам што ме разбра.
  Знам дека таа идеја дека се менувам и дека пораснав ти е сеуште несозрена, ама ти ме сфати.
  Можеби се што ти признав ти дојде наеднаш, но ти се обиде да ме разбереш.
   
 20. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  12.491
  Пол:
  Женски
  Мамо ти благодарам што постоиш,на секој му посакувам да има мајка како мојата,ти благодарм што си секогаш со мене,што ми даваш совети и што ме сакаш најискрено и повеќе од било кој на светот.Знам дека не сум добра ќерќа,но ти ветувам дека еден ден ќе направам да бидеш горда на мене! Мамичке мила знај дека те сакам најмногу на цел свет,ти си ми единстевена пријателка,подршка ти си моето СЕ! :* :*