1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мамо, ти благодарам..

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Chocolate.me, 29 август 2013.

  1. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам шо се обиде да ме сфатиш, за сите совети што ми ги даде.. ти благодарам за се. :l:
    ПС- Ветувам дека се ќе те слушам, се ќе ти помагам, без да се бунам.. :hug:
     
  2. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Мамо, ти благодарам што си секогаш овде до мене, кога си ми најпотребна.Ти благодарам зашто си единствената која знае да ме разбере, и ме дозволува се, за подоцна самата да сфанам што е добро, а што лошо.Има моменти и кога не сум ти баш благодарна, ама подоцна сфаќам дека ти си била во право.Има уште многу за кажување, ама ова мислам дека е сосем доволно во знак на благодарност. :) :* :inlove:
     
  3. 1slavjanka

    1slavjanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2014
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    503
    Пол:
    Женски
    Благодарам за трудот да ми го овозможиш најдоброто... :inlove:
     
  4. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    Mamic ti blagodaram sto me izrasna olkava devojka i bese trpeliva vo sekoj pogled. i ti blagodaram za toa sto si do mene. sekogas. ima uste mn mn mn za kazuvanje no ovdeka mislam deka e ok
     
  5. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Ти си една повредена, една напатена душа, а сепак успеваш на мене да ми дадеш толку многу, успеваш да ми го дадеш сето тоа што ти си го немала. Не мислам материјални нешта...ми ја даде целата љубов на овој свет, успеваш да ме истрпиш и кога сум најлоша, и кога не знам што да правам успеваш да ме кренеш и да ми покажеш пат.
    Те сакам мамо. Благодарам за тоа што постоиш. :l:
     
  6. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.083
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам МАМО за се што направи за мене, за тоа што ме порасна и ме воспита да бидам добра и чесна личност, ти благодарам што од многу работи се откажа за да имам подобар живот.
    Највеќе од се ти благодарам и ти се восхитувам за се што претрпе во текот на овие години заедно со мене и и покрај тоа секој ден си насмеана и успеваш да ми го направиш денот подобар!
    Ти благодарам што си секогаш тука кога ми е потребна помош, што секогаш знаеш да ме расположиш и тогаш кога не сакам ни збор да изустам, ти благодарам за сите смешки и глупости што ги правиме кога сме заедно и за сите убави мали ситни нешта што си ги имаме доживеано.

    Едно ќе кажам: МАМО ТИ СИ МИ НАЈДОБРА ДРУГАРКА СЕГА И ЗАСЕКОГАШ! :inlove:
     
  7. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.457
    Допаѓања:
    22.784
    Пол:
    Женски
    Мајко моја најубава, најмила и најдобра !
    Те сакам најмногу на цел свет. Ти даваш сè од себе за секој човек, а не пак за твоите деца.
    Затоа сите те сакаат во свое друштво.
    Најкриво од сè ми е фактот што не си блиску до мене, ама ете таква ни била судбината.
    Се надевам тоа ќе се смени, зашто очајно те сакам до мене и ми се потребни твоите совети.
    За моиве 26 години немам сретнато жена која поубаво готви од тебе и која толку беспрекорно се грижи за домот. Нека Господ ти дава здравје и мир секогаш.
    Не постојат зборови со кои можам да ти се заблагодарам за сè што правиш за мене и сестра ми.
    Те сакам, мајчице моја мила!
    :sun: :l: :f:
     
    На Abeja, Mama25 и mims-89 им се допаѓа ова.
  8. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Mamo ti blagodaam sto ti bas ti si mi majka.
    Znaes li kolku sum gorda na tebe? E pa najmnogu se gordeam so tebe,koga sme so drugi majki sum uste pogorda na tebe i pred site go kazuvam toa :*
    Te sakam mamo najmnogu i ti blagodaram sto si sekogas moja podrska za se,blagodaram za se sto imam BLAGODARAM MAMO STO SI TI MOJA MAJKA.
    Te sakam najmnogu :* :l:
     
  9. love.a7x

    love.a7x Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    112
    Љубовта и почитта кон мајката е бесконечна! Исто така, голема е и благодарноста што не донеле на овој свет, и секогаш се бореле за нас, нивните деца. ЕДНА Е МАЈКА!
     
  10. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    Mamo...
    Ti blagodaram sto me nosese 9meseci vo stomakot,bez da mi baras kirija za toa :P
    Ti blagodaram za seta ljubov koja nesebicno mi ja davas..
    Ti blagodaram za site neprespieni nokji,za site izbrisani solzi od moeto lice,za site nasmevki koi gi izmamuvas na moeto lice,za piddrskata ogromna kako planina sto mi ja davas... Ti blagodaram sto me nauci deka ponizuvajkji go drugiot,nikogas nema da se vozdignam...
    Ti blagodaram sto me nauci deka povazno e ona sto Gospod go znae za mene,otkolku ona sto drugite go mislat...
    Mamo,ti blagodaram sto postois ! Samo edna e Mama <3
     
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ти благодарам мамо за неизмерната љубов и поддршка што ми ја даваш!
    Ти благодарам што ме полниш со оптимизам и од секоја ситуација знаеш да го извлечеш најдоброто.
    Ти благодарам што постоиш за мене и за нашиот дом!
     
  12. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Иако веќе не си меѓу нас...
    Те сакам премногу и се каам што не можев да го искажам тоа...
    Ти благодарам што од мене направи човек,што ме изведе на прав пат и никогаш не се сомневаше во мене...
    Ти благодарам за се...
    Срце ми се кине,не ни можам да кажам за што се сум ти благодарна...
     
    На mime87, rainbowec, Sanjichka007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам за тоа што ме свати :lol::lol:
     
  14. Kimey

    Kimey Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Би и се заблагодарила на мојата прекрасна и единствена мајчичка што ме носела 9 месеци во нејзиниот стомак. Што се грижела за мене и како мајка и како татко, што правела се за мене и она што не било возможно го направила да е возможно. Што ме хранела, доела , и пораснала , што плачела за мене кога ми било лошо и што се радувала на моите успеси. Што била до мене во сите мигови кога мојот татко не беше и што се обидуваше да не осеќам никаков недостаток од него. Ја сакам повеќе од се :l::l::l:
     
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    драга мамо
    ти благодарам што ме роди
    што ми овозможи образование
    ти се извинувам за сите лоши нешта што сум ти приредила во животот
    се трудам максимално да успеам во животот
    само те молам купи ми макар и на неколку рати еден лап топ оти навистина ми е потребен
    поздравче гушки и бакнежи :*:hug: срцекршачка
     
  16. DVAANGELA

    DVAANGELA Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    554
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Mamo ti blagodaram, sto po stojan I ti blagodaram sto si mojot angel sto me Cuva
     
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Мамо ти благодарам што секогаш за све ме подржваше и не се сомневаше во мене дека ќе успејам...
    Ти благодарам што во најтешкиот период во мојот живот беше покрај мене и ми помогна ме фати за рака и ме спаси,заедно успеавме, да не беше ти покрај мене незнам дали ќе можев,тоа нема никогаш да го заборавам и тогаш мислам дека вистински пораснав сватив што е лошо а што добро и создреав...
    Ти благодарам за све мамо,твоето мало девојче порасна и наскоро ќе се бори сама и ќе биди далеку,но никогаш нема да заборави на твојата безизмерна подршка и пофалби и за све материјално и духовно што ми подари...
    Ќе ми недостига нашето :coffee:и нашите разговори love u...
     
  18. neongirl07

    neongirl07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2015
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам што успеа да ме направиш таква личност, каква што сум денес :l:
     
  19. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.407
    Пол:
    Женски
    Mamo, ti blagodaram sto celiot tvoj zivot go posveti na nas. Tato prerano si zamina od ovoj svet, jas imav samo 3, a bato 6 godinki.Ti ne drzese cvrsto za raka, nikogas ne pocuvstvuvavme deka nesto ni nedostiga, sekogas imavme se, duri I nesto sto deca so dva roditeli nemaat. Najvazno od se e sto vo nasiot dom sekogas imase sloga, podrska, sekogas mozese otvoreno da se zboruva za se. Dobivme ljubov, vospituvanje, obrazovanie I se poradi sto izrasnavme vo deca zadovolni so svojot zivot.
    Se gordeam so tebe, sto tolku mlada ostana sama I cel zivot na nas ni go posveti. Ti I bato ste najvrednoto sto go imam!♡
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Daedhelon

    Daedhelon Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Машки
    Абе мамо, зошто бре си толку одлепена па морав на тебе да се вметнам? М? :D
     
    На Wahnsinn му/ѝ се допаѓа ова.