1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мамо, ти благодарам..

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Chocolate.me, 29 август 2013.

  1. busavobebe

    busavobebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
    Маамичке мојаа најмила ти благодарам што постоиш и што си толку добра и трпелива мајка, ти благодарм и покрај тоа што бев проблематична и на моменти те излудувам ти секогаш беше покрај мене и ме гледаше со љубов и внимание, за мене на овој свет не постои подобра мајка од тебе ти си СОВРШЕНА во секој поглед, ти си мојата нежна мила мамичка и едвај чекам повторно да те гушнам и заспам во твоите прегратки:inlove::inlove::f::hug::hug::l:
     
  2. dzeliii

    dzeliii Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    441
    Мамо, ти благодарам, бидејќи кога ќе почнам да летам со умот ти знаеш како да ме спуштиш на земја. Ти благодарам што кога ќе ми се разниша самодовербата ти веруваш во мене и ме бодриш, ме учиш да верувам во себе. Ти благодарам, бидејќи ме научи дека семејството е најголемата потпора која ќе ја имам во животот. Мамо, ти благодарам за неизмерната љубов и поддршка. :l:
     
  3. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Фала ти што постоиш и фала ти за се во животот. Фала ти што си со мене во најтешките мигови, што ми си најдобрата пријателка. Знам дека понекогаш правам грешки, некогаш сум и неподнослива а ти секогаш исто ме сакаш. Ти ветувам дека секогаш ќе се трудам секаде да ти бидам најголема гордост. Те сакам. :l:
     
  4. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Мамич, ти благодарам пред се што постоиш, што си тука за мене во било кое време. Ти благодарам што покрај што си ми мајка, си ми сестра, најдобра другарка и најоткачена цимерка.
    Ти благодарам за се што досега ме научи, што досега ми помогна, и за се што допрва ќе направиш за мене...
    Премалку се зборовите да ја искажам мојата благодарност и љубов која ја чувствувам кон тебе.
    Ти благодарам што си полна со разбирање, што ме сфаќаш и не знаеш да ми се налутиш.
    Ти благодарам што ме порасна во човек, што ме научи да сакам и да бидам несебична.
    Те сакам, ма те обожавам!! <3
     
  5. Samomarija.056

    Samomarija.056 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2016
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    258
    Пол:
    Женски
    За се . :makeup::makeup: колку си се сакам шо сум кратка. :devil::devil:
     
    На Сама Дома му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Angie24

    Angie24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2017
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    254
    Пол:
    Женски
    Зошто си ме родила и израснала во добар човек.Ти благодарам што уште ми угодуваш како мало дете иако не заслужувам понекогаш.Ти благодарам што знаеш да ми дадеш добар,искрен ,рационален,приземен совет.Благодарам што ништо не ти е тешко да направиш за мене.Ти благодарам што сеуште во очите ме гледаш како мало дете,иако тоа дете одамна го изгубив во себе...Благодарам за тоа што и да згрешам ти си тука за мене без резервно.Благодарам што ми ги читаш очиве ,тагата ,среќата во нив. Благодарам што знаеш да молчиш со мене како никој друг кога е најпотребно.Благодарам што си ми мајка мамо.
     
    На Crna Dama и Сама Дома им се допаѓа ова.
  7. MG3

    MG3 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 август 2016
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    2.691
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам што ми покажа каква мајка не сакам да бидам. Не ме допираат твоите солзи, навреди и закани повеќе. Нема ниеден удар да оставам да ти биде невозвратен од сега па натаму. Ти ветувам.
     
    На hermosa и Nine25 им се допаѓа ова.
  8. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.665
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам за се што имаш направено за мене,што секогаш си тука за било каков совет,најважно од се,што си многу позитивна и секогаш ме поддржуваш во се...фала ти што постоиш,една е мајка!!!:inlove::l::hug:
     
  9. alexa_dimoska

    alexa_dimoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    Во тебе секогаш ќе гледам авторитет и поим за силна жена. Секогаш ќе бидам твоја поддршка во што и да одлучиш. Не само затоа што си ми мајка, туку затоа што ти си таа која си се борела да ме претвориш во човекот кој сум денес.
    Благодарам никогаш нема да биде доволно за да ти се оддолжам за сè.
    Најмногу те сакам!
     
    На ЕденЧлен, cresa-jagoda и Marija) им се допаѓа ова.
  10. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Тешко дека можам да ти се заблагодарам за нешто.
    Барем не во последно време!
     
    На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
  11. J.J.

    J.J. Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2017
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам што ме донесе на овој свет и што ја имам таа чест да бидам твоја ќерка! ❤
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. -Buba-

    -Buba- Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2018
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    483
    Пол:
    Женски
    Ти си прекрасно битие кое изобилува со љубов и разбирање. Му благодарам на Господ што имам мајка како тебе. Те сакам мамо :l:
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Naturel

    Naturel Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2017
    Пораки:
    250
    Допаѓања:
    493
    Мамо ти благодарам што не направи луѓе со брат ми и сме ова што сме. Ти благодарам што секогаш ми помагаш кога најмногу ми требаш. Ти благодарам што ги издржа сите тешки моменти за нас двајцата. Те сакам бескрајно сакам да си најсреќна
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Stories

    Stories Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2015
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    1.514
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам мамо за тоа што минативе скоро 30 години, живеев во розов свет.
    За тоа што секогаш ми веруваш за се', безрезервна поддршка ми даваш во секое време и невреме, љубов најголема.
    Денот кога дознав,јас умрев.
    Се изгуби розевиот свет,одеднаш стана мрачен.И секој ден умирам одново и одново.И секоја ноќ мислите стануваат лош сон, кој често се претвора во јаве.
    А ти си мамо, јунак над јунаците, цел свој живот.
    Душава да ти ја подарам, малку ќе е за тебе, Мамо моја најубава.
     
    На alexa_dimoska му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам што ме трпиш
    Ти благодарам што ми прости
    Ти благодарам што ме одгледа да бидам добра и да имам добри особини
     
  16. CrazyOne

    CrazyOne Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    2.034
    Допаѓања:
    19.301
    Пол:
    Женски
    Едноставнп фала за се. Иако се караме за се и сешто. Фала за се што ме научи
     
  17. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.311
    Пол:
    Машки
    Колку пати да напишам благодарам,е џабе мајко,ти го даде својот живот за мене,зарем треба објаснување........КЕ СЕ ВИДИМЕ ЕДЕН ДЕН ПАК ЗНАМ.
     
    На luna. и КикиМаус им се допаѓа ова.
  18. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.848
    Допаѓања:
    47.942
    Пол:
    Женски
    За безусловната љубов
     
  19. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Благодарна сум што ме направи човек( бев право говедо). Откако почина сфатив дека јас ништо не сум направила за неа. Благодарна сум што некогаш се скратуваше од сопствените задоволства само за да може на мене да ми исполни некоја желба и да ми пружи нешто повеќе.
    Посакувам да го ценев тоа на време.. На моменти посакувам да ме види и да знае колку ми е тешко без неа,но на моменти помислувам дека е подобро да не може да ме види како пропаѓам и како цел свет ми се руши во неколку секунди, како плачам и како умирам пред спиење...
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    2.831
    Пол:
    Женски
    Што постоиш. ТИ СИ МОЈОТ ХЕРОЈ.
     
    На luna., ЕденЧлен и cresa-jagoda им се допаѓа ова.