1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мамурлaк (Hangover) [2009]

Дискусија во 'Филмови' започната од mona.s, 26 јуни 2011.

 1. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  овааа е најдобрата комедија на светот се надевам дека се согласувате со мене чекам мислење за најјака и најсмешна сцена знаете дека излезе и вториот дел :D :D :D :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   12,9 KB
   Прегледи:
   626
  • the-hangover.jpg
   the-hangover.jpg
   Големина на фајлот:
   176 KB
   Прегледи:
   623
  На smile:) и COolgirL93 им се допаѓа ова.
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Е овој филм е комедија во вистинска смисла на зборот!
  Го имам гледано повеќе пати и секогаш се превртувам од смеа.
  Онака баш опуштено си го гледам,не верувам дека на некој не му се допаднал.
  Едвај чекам да излезе добра снимка на интернет и одма го спуштам и вториот дел!
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  леле само јас ли сум едниствената што не се смеела на овој филм???
  заедно со дечко ми де :D
  Мене 100 пати боље ми е OLD SCHOOL 8)
   
 4. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Ги гледав двата дела, првиот е подобар .
  Какви глупи филмови излегоа во последно време, овој ми е фаворит, слатко се изнасмеав. А најдобра сцена :?: ... дефинитивно тетоважата на лице :D
   
  На Тетка Биберче и mona.s им се допаѓа ова.
 5. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  се изнасмеав на филмот нема појак и се зачудив кога немаше тема на форумот :^) нема појак јас чекам вторииот подобра снимка да го извадат на замунда,
  МЕНЕ НАЈЈАКА СЦЕНА МИ Е СО ТИГАРОТ нема појјака кога влезе онај во тоалетот и ко го виде тигарот и ко се гледаја
  а исто и со бебето и
  курето
  :D :D :D :D :D :D
   
 6. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Го гледав филмов пред некој ден и закон е стварно, интересна е и приказната и настаните.Цепки :rofl: Ама
  Алан нај ѕвер е бе, си го крсти детено па кога отиде во вц а таму тигарот :rofl: :rofl:
  Исто и докторот, заборавив како се викаше ама и се раздра на таа неговата :rofl: :rofl: .
  Го имам симнато и вториот дел, ќе го гледам некој од деновиве.
   
 7. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  2.443
  Допаѓања:
  34.263
  Пол:
  Женски
  Првиот дел го неам гледано а сакам , а вториот го гледав во кино
  Закон филм :D :D
   
 8. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Во кое кино..уште го има?
   
  На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  2.443
  Допаѓања:
  34.263
  Пол:
  Женски
  не во Македонија ... кај нас покасни нели доагаат новите филмови :D :D
   
 10. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Аа, во ред јас се израдував дека го пуштиле и во кино |(
   
  На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.792
  Допаѓања:
  65.502
  Пол:
  Женски
  Вториот дел го има на нет, и тоа онака солидна кино снимка. Мене вториот дел поинтересен ми беше, првиот тапа некако.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  да првиот тапа тапа!
  Aјде ако 2от е поинтересен ќе го гледам :)
   
 13. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Поинтересна комедија од "The Hangover" не сум гледала подолго време. Можам слободно да кажам дека буквално паднав од смеење. :D Сеуште не сум го гледала вториот дел, бидејќи не можев да најдам добра снимка, ама си го симнувам на крајов од месецов сигурно. :D

  ЛЕГЕНДА! :D :rofl:
  [​IMG]

  [​IMG]

  На овие две сцени најмногу се смеев. :rofl:
   
  На Srekicka и mona.s им се допаѓа ова.
 14. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  2.143
  Јас го гледав и вториот дел, лоша снимка од кино, ама добар беше. Скоро па иста е содржината како првиот.
   
 15. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Ретко се смеам на филм. Многу ретко.
  Односно јас општо вака не се смеам многу, ама додека го гледав Hangover надокнадив за последниве 17 години. :D

  Првиот дел ми се виде далеку подобар од вториот.
  Некако иста случка само со други ликови и други места.
  Крајот го предвидов и текот на приказната исто така.
   
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Првиот дел ми е многу смешен. Се држев за стомак цел филм, а за вториот чекам да излезе на асална снимка, па да го симнам.

  [​IMG]

  :rofl:
   
 17. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Прееска го гледав вториот, лоша е снимката да, смешен е ама мене првиот ми беше некако посмешен. Дури и се разочарав, го претставуваат Бангкок како екстрааа опасен град, а мене ми е омилен град ;( не го замислував до толку дека е страшен
  Најодвратна сцена со мајмунчето и пенисот на старецот :puke: That's animal cruelty :!:
   
 18. COolgirL93

  COolgirL93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  12

  Хаха мн закон филмче. Пред некое време го изнајмив од Max Tv. И те молам пиши кога ќе излезе и вториот дел. :D
   
 19. Tantica

  Tantica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  24
  Дефинитивно една од најдобрите комедии, сцената кога рипа кинезот од багажникот е EPIC...бидејќи првиот дел ми беше супер, некако сум скептична во врска со вториот-несакам да си го расипам мислењето за филмов.
   
 20. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  1.639
  Единствениот филм на кој буквално пукнав од смеење.И вториот дел е смешен,а првиот е врвот :D