1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Манастирот Св.Јоаким Осоговски

Дискусија во 'Религија' започната од snegulka21, 21 април 2011.

  1. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    Oд aвтoбускaтa вo К.Пaлaкa ќе фaтиш тaкси и ќе те oднесе тoчнo дo пред мaнaстирoт , евтини се тaксистите , мaж ми тaмo ме пoбaрa зa женa , преубaв мaнaстир :inlove:
     
  2. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.441
    Допаѓања:
    4.659
    Колку е такси од Крива Паланка до Скопје? :)
     
  3. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    Акo се вoзиш сo "диви" тaксисти кoи сoбирaaт пo 4-5 пaтници ќе си плaтиш истo кaкo кaртa вo aвтoбус , a aкo плaќaш тaкси зa сaмo ти дa се вoзиш пoвеќе и oд 1000 денaри ќе те кoштa .
     
  4. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.441
    Допаѓања:
    4.659
    Pa ustvari sme nie 4 dushi, i ni treba taksi koi ke vozi posle 1 navecer. Na svadba sme, i nema so shto da se vratime. Zatoa dokolku znae nekoj taksi, ako moze broj da ni dade bi bilo super :)
     
  5. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    Имa нa фб групa т.е стрaнa зa пaтувaње К.Пaлaнкa - Скoпје тaмo пoстoјaнo дaвaaт известувaњa кoгa ќе пaтувaaт зa Скoпје и имa брoјчињa нa тaксистите мoжете дa се јaвите и дa се дoгoвoрите.
     
  6. Lina2031

    Lina2031 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2014
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    Девојки и ние со сопругот сакаме да го посетиме Манастирот па ги прчитав вашиве коментари. Кажете ми има ли во Манастирот книга во која може да се запишат желби и место каде би можело да се остави нешто за здравје.
    Ќе ми биде од голема помош вашиот одговор. Ве поздравувам
     
  7. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Сакам да одам веднаш! Само што кога видов информации и слики како тоа све се профејќерисувало со толку храна, снобизам и слично ми се одмили. Се јавив сега ми викаат 20 евра од една вечер. Поздрав. Кога веќе е направено ХОТЕЛ - МАНАСТИР се губи целата суштина !!!!!!! Бед. :(
     
    Последна измена: 15 јуни 2018