Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Манастир Св. Ана с. Маловишта

Дискусија во 'Религија' започната од Arianna, 19 февруари 2012.

 1. Arianna

  Arianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  135
  Не сретнав соодветна тема па се надевам дека не е дупла :)

  Девојки, дали некој случајно знае нешто за овој манастир?
  Разбрав само дека се одело од 6-7 август и се преспивало една вечер, помагала на тие што немаат деца.
  Ако некој нешто знае, ќе ве молам да ми кажете стварно ми треба.
  Фала на сите :inlove:
   
  На nepoznatata му/ѝ се допаѓа ова.
 2. no.name6

  no.name6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  56
  Знам само дека има многу за пешачење,дека многу луге одат и дека навистина помага за разни проблеми,толку знам бидејки мајка ми има одено пред некоја година и лугето раскажувале таму :)
   
  На Arianna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nepoznatata

  nepoznatata Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас одам секоја година стварно помага според други луѓе, се качува горе за 40 минути во Маловишта во Ресен.Има вечера, поп иди пеј леб и после има вечера платена од домакинот има и бесплатни конаци за преспивање...поздрав!!