1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Манга (јапонски стрипови)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од blackpanter, 20 ноември 2017.

  1. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    Не видов ваква тема, ама ако е дупла тогаш канта.

    Има тема за аниме (јапонски филмови и серии) ама конкретно за манга не најдов.

    Јас во скоро време почнав да читам манга и ми се доста интересни. За сега ја читам само Death note и ми е ептен интересна.

    Читате ли манга? Кои ви се досега најинтересни од што ги имате прочитано?

    Доколку имате и предлози што сметате дека треба да се прочита пишете. Се надевам дека во темава ќе се развива дискусија.

    Не знаев каде да ја ставам темава, ако не е во ред категоријава нека биде преместена.
     
    На Nausicaa и boomsleng им се допаѓа ова.
  2. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.737
    Пол:
    Женски
    Мангата ми е многу поинтересна од аниме, така да скоро се што имам гледано од страна аниме, имам и прочитано. Најдолго аниме кое го имам читано ми е Наруто. Едино Black Lagoon и слични акциони кои се, не ми се допаѓаат за читање зошто се побрзи и не можи да се долови тоа.
     
  3. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    Да ја завршам Death note мангата ќе го погледнам и анимето. За сега тоа што го прочитав ми се допаѓа. Ќе барам подоцна некоја манга која е завршена по можност не многу долга.
     
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.737
    Пол:
    Женски
    Штета Baccano! Не успеав да најдам добра манга доколку има, зошто анимето е закон.
    Можиш да читаш Claymore, доста добро е. Едно од поомилените анимиња ми е со доста лоша манга, уствари двете омилени не би ги гледала ако мангата ја читав прво. Така да ако не ти се допадни читањето одма оставај и пушти анимето.
     
    На blackpanter му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.226
    Пол:
    Машки


    Една од подобрите, ако не и најдобра манга со боречки вештини. No plot armor. :D



    Па и вака ко че е напраена со Блич траки, оргазми човече.

    Мангата иначе се вика Kengan Ashura (и е завршена) има втор дел Kengan Omega, моментално се до вториот борец (а од двете страни има по 13).
     
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.226
    Пол:
    Машки
    Не знам дали некоја следи Kengan Omega, али моментално е колективно свршување по интернетов. Конечно победа. :D
     
  7. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.226
    Пол:
    Машки
    Има ли бе некој шо чита Kengan Omega или воопшто да чита некој манги?