Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Манга (јапонски стрипови)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од blackpanter, 20 ноември 2017.

 1. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  5.996
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема, ама ако е дупла тогаш канта.

  Има тема за аниме (јапонски филмови и серии) ама конкретно за манга не најдов.

  Јас во скоро време почнав да читам манга и ми се доста интересни. За сега ја читам само Death note и ми е ептен интересна.

  Читате ли манга? Кои ви се досега најинтересни од што ги имате прочитано?

  Доколку имате и предлози што сметате дека треба да се прочита пишете. Се надевам дека во темава ќе се развива дискусија.

  Не знаев каде да ја ставам темава, ако не е во ред категоријава нека биде преместена.
   
  На Nausicaa и boomsleng им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.515
  Допаѓања:
  133.114
  Пол:
  Женски
  Мангата ми е многу поинтересна од аниме, така да скоро се што имам гледано од страна аниме, имам и прочитано. Најдолго аниме кое го имам читано ми е Наруто. Едино Black Lagoon и слични акциони кои се, не ми се допаѓаат за читање зошто се побрзи и не можи да се долови тоа.
   
 3. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  5.996
  Пол:
  Женски
  Да ја завршам Death note мангата ќе го погледнам и анимето. За сега тоа што го прочитав ми се допаѓа. Ќе барам подоцна некоја манга која е завршена по можност не многу долга.
   
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.515
  Допаѓања:
  133.114
  Пол:
  Женски
  Штета Baccano! Не успеав да најдам добра манга доколку има, зошто анимето е закон.
  Можиш да читаш Claymore, доста добро е. Едно од поомилените анимиња ми е со доста лоша манга, уствари двете омилени не би ги гледала ако мангата ја читав прво. Така да ако не ти се допадни читањето одма оставај и пушти анимето.
   
  На blackpanter му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  3.090
  Допаѓања:
  8.276
  Пол:
  Машки


  Една од подобрите, ако не и најдобра манга со боречки вештини. No plot armor. :D  Па и вака ко че е напраена со Блич траки, оргазми човече.

  Мангата иначе се вика Kengan Ashura (и е завршена) има втор дел Kengan Omega, моментално се до вториот борец (а од двете страни има по 13).
   
 6. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  3.090
  Допаѓања:
  8.276
  Пол:
  Машки
  Не знам дали некоја следи Kengan Omega, али моментално е колективно свршување по интернетов. Конечно победа. :D
   
 7. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  3.090
  Допаѓања:
  8.276
  Пол:
  Машки
  Има ли бе некој шо чита Kengan Omega или воопшто да чита некој манги?