1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Манекенство

Дискусија во 'Канта' започната од А18А15, 14 јануари 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. А18А15

  А18А15 Нов член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Може ли некој да ми каже колкава висина му е потребна на една менекенка?
   
 2. VivienLeigh

  VivienLeigh Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  10.082
  Пол:
  Женски
  Ова е некој трол или? Отвараш теми без везе. Ова прашање можеш да го поставиш во други теми, а не нови да отвараш. |(
  Од актерка на манекенка во рок од пола саат :rofl:
   
  На cresa-jagoda и Peco им се допаѓа ова.
 3. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  2.179
  Допаѓања:
  115.830
  Пол:
  Машки
  А ова прашање?
   
 4. VivienLeigh

  VivienLeigh Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  10.082
  Пол:
  Женски
  Ај ова некако се "вари" :rofl::rofl::rofl:
   
 5. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.974
  Metar I kjebapche :angel:

  Sledna tema?
   
  На Bender Rodriguez, Someonespecial, Mr. Right и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.246
  Пол:
  Машки
  Oвaa висинa тaмaн ќе ти е.
  2016-01-14-23-18-45-2121317542.jpeg

  Сериoзнa си штo јa стaви темaвa вo Прaвилa и нoвoсти?(facepalm)
   
  На cresa-jagoda, buba4e89, Kukla994 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.