1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маните на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 20 ноември 2012.

 1. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.563
  Допаѓања:
  20.001
  Пет карактеристики на секој од хороскопските знаци кои со сигурност ќе ве натераат да се чувствувате како да сте во пеколот. Множеството на сите пет карактеристики се ноќна мора за секоја врска, па искрено се надеваме дека вашата друга половина ги нема, барем не сите негативни карактеристики. Кој од знаците ќе полуди доколку му направите неред во станот, кој ќе флертува со вашиот/ата пријател/ка ќе дознаете во следниот прилог:

  ОВЕН

  Личностите родени во овој знак се препознатливи по својата импулсивна природа! Би било добро доколку поработат на контрола и ублажување на моментите поттикнати од нивната неконтролирана лутина и бес.

  Да се биде во врска со личност припадник на знакот овен значи да бидете во врска со незрела и наивна особа, па затоа понекогаш ќе го имате чувството како да си имате работа со тинејџер наместо со зрела личност.

  Сакаат да истражуваат и се впуштаат во откривање на нови работи, но не секогаш може да очекувате дека ќе ги довршат до крај, бидејќи во меѓувреме нивното внимание може да биде насочено кон нешто сосема друго.

  Имаат големи проблеми со трпението.

  Важат за себични личности со ограничени сфаќања на работите, па затоа немојте и да се чудите доколку не го разбираат вашиот поглед на работите.

  БИК

  Биковите се општо познати по својата тврдоглавост, па затоа и немојте да очекувате доколку навлезете во конфликт со личност припадник на овој знак дека ќе бидете вие оние кои ќе бидат во право. Тие едноставно не попуштаат.

  Им посакуваме среќа на сите оние кои се дел од животот на овој знак, во поделба на задачите во едно домаќинство и заедница, тие едноставно ќе се сместат на креветот посматрајќи како вие чистите и работите.

  Нивните потреби секогаш ќе бидат поважни од вашите.

  Ужасно незаинтересирани.

  Припадниците на овој знак се ретко емотивно отворени, па затоа и не очекувајте дека со вас ќе ја делат секоја грижа која што ќе ја имаат.

  БЛИЗНАЦИ

  Близнаци или еден од низата хороскопски знаци што ја поседува една од полошите карактеристики, несигурност.

  Секој изминат ден со нив е предизвик бидејќи никогаш нема да знаете покрај која ’’личност’’ ќе се разбудите.

  Познати се по постојаното зборење, и ветувања, но никогаш не и со дела на веќе кажаните нешта.

  Брзо се заситуваат од нештата што ги опкружуваат, па затоа и вие не би биле исклучок.

  Да живеете со личност припдник/чка на зодијачкиот знак близнаци значи да живеете со остатоците од нивните проекти и идеи.

  РАК

  Нивните промени на расположението се исцрпувачки.

  Раковите имаат тенденција да навредуваат, но не и да ја превземат одговорноста за последиците од веќе кажаните навреди.

  Нападни се и зависни.

  Нека не бидете изненадени доколку веќе на вториот состанок добиете предлог за брак.

  Животот со раковите може да ви биде прилично досаден. Всушност, многу тешко би било воопшто да ги натерате да одите во некој ресторан заедно или на некое авнтуристичко патување.

  ЛАВ

  Со нив никогаш нема да ја осетите вистинската сигурност во врската, бидејќи тие секогаш се склони да флертуваат со секого во било кое време, било каде.

  Никогаш нема да ве сакаат повеќе од колку што се сакаат себе си.

  Личностите припадници на овој знак никогаш нема да признаат дека не се во право.

  Степенот на нивната ароганција ги надминува сите граници на толеранција.

  Секогаш мора да се во центарот на вниманието, па затоа и вашата појава покрај нив ќе биде секогаш во сенка.

  ДЕВИЦА

  Склони се постојано да осудуваат и претерано да критикуваат.

  Заедничкиот живот со девица значи да секогаш она ќе биде таа која ќе го прави првиот чекор.

  Се чини дека несигурноста им е вродена, што на ниеден безмалку било каков начин не е секси.

  Превртливи се.

  И секако нешто по што се најмногу познати, девицата и нејзината неизмерна склоност кон подредување на работите под конец како и се во секое време да биде чисто и уредно наместено. Пожелно е да не се доведете во било каква ситуација, како на пример шољата од која сте го пиеле вашето кафе да ја оставите неизмиена, бидејќи она секако ќе се погрижи овој несовесен потег од ваша страна да не го заборавите во следните неколку месеци.

  ВАГА

  Никогаш нема да знаете што мислат, бидејќи секогаш ќе ви го кажат она сто мислат дека сакате да го слушнете.

  Нивното донесување на одлуки може да трае со часови.

  Пазете се. Личностите припадници на овој знак во секој момент може да ви го свртат грбот без притоа да ве предупредат.

  Опседнати се со својата физичка убавина.

  Имаат недостаток на волја, и припадниците на овој знак навистина може да бидат сместени во категоријата плачковци.

  ШКОРПИЈА

  Љубоморната шкорпија е веќе надалеку добро позната.

  Никогаш нема да знаете што навистина чувствуваат, бидејќи се едни од ретките знаци со можноста да манипулираат со своите, но и емоциите на останатите.

  Спремни се да ве остават и повредат како никој досега.

  Личностите водени од зодијачкиот знак шкорпија го поседуваат епитетот на добри измамници и се прилично таинствени.

  Конфликтите со нив, редовно прераснуваат во вистински драми.

  СТРЕЛЕЦ

  Во низата на сите зодијачки останати знаци важат и се носат со епитетот на најлоши слушатели. Од нивна страна секогаш ќе бидете гледани на еден понаков начин или височина, они ќе бидат оние кои секогаш ќе бидат над вас.

  Забавата е единственото нешто што им е постојано во мислите, и доколку би ја снемало бидете подготвени на постојано жалење и плачење.

  Они знаат апсолутно се, па затоа ви посакуваме среќа во обидот да ги научите нешто ново.

  Изразено се доминантни и склони кон особината да контролираат се.

  Често се без осет за туѓите чувства.

  ЈАРЕЦ

  Нивниот приоритет е работата, и тоа јасно ќе ви го дадат до знаење.

  Два збора: контрол фрик!

  Се што прават го прават исклучиво за себе, и воопшто не се загрижени од фактот дали би ве повредиле со некоја постапка притоа.

  Сакаат рутина во работите што ги прават, па затоа и врската со нив би била прилично досадна.

  Затворени се, криејќи се позади нивните ѕидови, па затоа и ви посакуваме среќа во пробивањето на истите!

  ВОДОЛИЈА

  Водолиите својот живот често го живеат во ’’своите глави’’ па затоа и често изгледаат отсутно.

  Тие секогаш знаат што е најдобро, па затоа и врската со нив би била како некое следење на веќе дадени инструкции.

  Состанок со овој знак би била навистина голема реткост, бидејќи тие повеќе од било што го сакаат своето друштво.

  Склони се кон донесување на одлуки и заклучоци однапред како и кон осуди и предрасуди.

  Секогаш ќе знаете што мислат, но не и што чувствуваат.

  РИБИ

  Рибите и нивната постојана потреба од многу простор.

  Ретко ќе може да ги убедите за било што, но и доколку успеете, ќе им биде потребна цела вечност да го завршат она нешто што го започнале.

  Ретко знаат што навистина сакаат од својот живот.

  Они се тие кои ќе ги жртвуваат своите потреби и емоции за да врската биде со највисок квалитет, но подоцна и за постапките направени од нивна страна без потеба ќе ви замерат на начин да се чувствувате виновно.

  Секоја наредна врска ја идеализираат, па затоа и од вас ќе биде очекувано да ги исполните нивните фантазии и замисли за идеален/на партнер/ка.
   
  На lavce1359, MarchelineAmaru, pamelche и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  освен за забавата , секој стрелец што го познавам ,вкључувајки ме и мене ги има тие карактеристики
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Ништо не е точно....
   
  На lavce1359 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Точно...
   
 5. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Уф... така си е! :D
   
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.331
  ВАГА

  Никогаш нема да знаете што мислат, бидејќи секогаш ќе ви го кажат она сто мислат дека сакате да го слушнете. - Точно така ,освен во специфични случаи со посебен круг на луѓе.

  Нивното донесување на одлуки може да трае со часови. -Никако ,за секунда сум одлучена.

  Пазете се. Личностите припадници на овој знак во секој момент може да ви го свртат грбот без притоа да ве предупредат. -По заслуга.

  Опседнати се со својата физичка убавина.-1900%

  Имаат недостаток на волја, и припадниците на овој знак навистина може да бидат сместени во категоријата плачковци.-Ако имам добра мотивација ,имам и јака волја.
   
 7. lavce1359

  lavce1359 Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  16
  ВОДОЛИЈА

  Водолиите својот живот често го живеат во ’’своите глави’’ па затоа и често изгледаат отсутно.

  Тие секогаш знаат што е најдобро, па затоа и врската со нив би била како некое следење на веќе дадени инструкции.

  Состанок со овој знак би била навистина голема реткост, бидејќи тие повеќе од било што го сакаат своето друштво.

  Склони се кон донесување на одлуки и заклучоци однапред како и кон осуди и предрасуди.

  Секогаш ќе знаете што мислат, но не и што чувствуваат.

  Точно, но и водоолиите се едни од најдобрите хороскопски знаци а имам слушано и од други луѓе за тој податок..:)
   
 8. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  не ее точно....не флертувам секогаш и било каде.....и во секое вереме....признавам дека не сум во право...не сум арогантна...а за центарот на внимание не зависи од мене....
   
 9. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
  ВАГА

  Никогаш нема да знаете што мислат, бидејќи секогаш ќе ви го кажат она сто мислат дека сакате да го слушнете.

  Нивното донесување на одлуки може да трае со часови.

  Пазете се. Личностите припадници на овој знак во секој момент може да ви го свртат грбот без притоа да ве предупредат.

  Опседнати се со својата физичка убавина.

  Имаат недостаток на волја, и припадниците на овој знак навистина може да бидат сместени во категоријата плачковци.
  Ништо не е точно............особено дека можат да бидат во категорија плачковци. Барем за мене НЕ...
   
 10. Ana.Jones

  Ana.Jones Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  1.118
  Па, и не е баш така за бик. Да, тврдоглави се, ама и не се до толку мрзеливи да остават сите работи некој друг да им ги заврши. Токму напротив, сами си завршуваат се, бидејќи се самоуверени, веруваат дека само тие можат некоја работа да ја завршат така добро како самите. Посесивни се. Не скржави, посесивни. Брзо се врзуваат за луѓе, а и за материјални работи. Ако ви кажат дека нешто им е драго, не им го чепкајте. Ќе почнат да чадат од нервоза. Љубоморни се. Не многу. Пасивни. Сепак, не се лоши. Решителни се и другари за цел живот. Ако некој го сметаат за другар, така ќе биде до крај на животот. Многу брзо простуваат и не држат лутина.
   
 11. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  РИБИ

  ... :$ ......да,давам многу ама и очекувам да ми дадат..... :$
   
 12. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  13.239
  Пол:
  Женски
  БЛИЗНАЦИ
  Близнаци или еден од низата хороскопски знаци што ја поседува една од полошите карактеристики, несигурност.
  Секој изминат ден со нив е предизвик бидејќи никогаш нема да знаете покрај која ’’личност’’ ќе се разбудите
  Познати се по постојаното зборење, и ветувања, но никогаш не и со дела на веќе кажаните нешта.
  Брзо се заситуваат од нештата што ги опкружуваат, па затоа и вие не би биле исклучок.
  Да живеете со личност припдник/чка на зодијачкиот знак близнаци значи да живеете со остатоците од нивните проекти и идеи.

  Се е точно освен тоа дека никогаш не си ги исполнуваме ветувањата и дека само збориме а дела нема и ова : Да живеете со личност припдник/чка на зодијачкиот знак близнаци значи да живеете со остатоците од нивните проекти и идеи.
   
 13. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Маниве си ги прифаќам, но не можам да се сложам за тоа последното.
   
 14. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.278
  Вистина. Иако не се сложувам дека секогаш моите потреби се поважни од оние на другите, не сум толку себична. Пасивни но мерата на пасивност е секогаш различна. На пример дечко ми е толку пасивен што не му пречи ако некој друг му ги облече чорапите, ако него го мрзи. |( Јас, не сум таква. Дури и некогаш ме иритира кога некој друг сака да ја заврши работата наместо мене.
  Најнегативна карактеристика на овој знак е тоа што знаат да бидат болно љубоморни. И тоа. :)
   
 15. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  БЛИЗНАЦИ

  Близнаци или еден од низата хороскопски знаци што ја поседува една од полошите карактеристики, несигурност.

  Секој изминат ден со нив е предизвик бидејќи никогаш нема да знаете покрај која ’’личност’’ ќе се разбудите.

  Познати се по постојаното зборење, и ветувања, но никогаш не и со дела на веќе кажаните нешта.

  Брзо се заситуваат од нештата што ги опкружуваат, па затоа и вие не би биле исклучок.

  Да живеете со личност припдник/чка на зодијачкиот знак близнаци значи да живеете со остатоците од нивните проекти и идеи.

  Ауу многу лошо ова бе :D :!: не е се точно
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.336
  Пол:
  Женски
  РАК

  Нивните промени на расположението се исцрпувачки.

  Раковите имаат тенденција да навредуваат, но не и да ја превземат одговорноста за последиците од веќе кажаните навреди.

  Нападни се и зависни.

  Нека не бидете изненадени доколку веќе на вториот состанок добиете предлог за брак.

  Животот со раковите може да ви биде прилично досаден. Всушност, многу тешко би било воопшто да ги натерате да одите во некој ресторан заедно или на некое авнтуристичко патување.

  Не е точно. :^)
   
 17. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Не е баш така
   
 18. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  ДЕВИЦА

  Склони се постојано да осудуваат и претерано да критикуваат.

  Заедничкиот живот со девица значи да секогаш она ќе биде таа која ќе го прави првиот чекор.

  Се чини дека несигурноста им е вродена, што на ниеден безмалку било каков начин не е секси.

  Превртливи се.

  И секако нешто по што се најмногу познати, девицата и нејзината неизмерна склоност кон подредување на работите под конец како и се во секое време да биде чисто и уредно наместено. Пожелно е да не се доведете во било каква ситуација, како на пример шољата од која сте го пиеле вашето кафе да ја оставите неизмиена, бидејќи она секако ќе се погрижи овој несовесен потег од ваша страна да не го заборавите во следните неколку месеци.

  Леле што направи текстов од мене. Не сум превртлива гарантирам
   
 19. pufki4ee

  pufki4ee Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  11
  Прилично точно :D
   
 20. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  ДЕВИЦА

  Склони се постојано да осудуваат и претерано да критикуваат.
  Заедничкиот живот со девица значи да секогаш она ќе биде таа која ќе го прави првиот чекор.
  Се чини дека несигурноста им е вродена, што на ниеден безмалку било каков начин не е секси.

  Превртливи се.

  И секако нешто по што се најмногу познати, девицата и нејзината неизмерна склоност кон подредување на работите под конец како и се во секое време да биде чисто и уредно наместено. Пожелно е да не се доведете во било каква ситуација, како на пример шољата од која сте го пиеле вашето кафе да ја оставите неизмиена, бидејќи она секако ќе се погрижи овој несовесен потег од ваша страна да не го заборавите во следните неколку месеци.