Марами и шалови

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Tenkai, 30 јули 2010.

 1. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Колку што видов нема ваква тема, па затоа отворив. Тука може да поставувате слики од марами и шалчиња или да напишете какви марами и шалови практикувате да носите. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.145
  [​IMG]
   
  На Ivana.hb, majjst и Ketush им се допаѓа ова.
 3. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Моментално една желка е побрза од интернетов, па не можам да ставам ни слики ни видеа.
  Марамите ми се опсесија. Веднаш кога ќе можам ќе постирам слики од своите фаворити ;)
   
 4. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Премногу носам марами, ќе ви пишам кога ќе ми стигне нетот :lol:
   
 5. magnolia

  magnolia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  7
  Ги сакам,зиме-лете ми се неизбежен додаток,на секое парче облека му додава посебност,искомбинирани со добри обетки или каиш,изгледа супер.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  ^уу последнавааа :inlove:
  Еве нешто и од мене:
   

  Прикачени фајлови:

  • marama2.jpg
   marama2.jpg
   Големина на фајлот:
   24,6 KB
   Прегледи:
   4.508
  • marama1.jpg
   marama1.jpg
   Големина на фајлот:
   21,6 KB
   Прегледи:
   4.507
  • marama6.jpg
   marama6.jpg
   Големина на фајлот:
   29,5 KB
   Прегледи:
   4.507
  • marama3.jpg
   marama3.jpg
   Големина на фајлот:
   22 KB
   Прегледи:
   4.507
  • marama9.jpg
   marama9.jpg
   Големина на фајлот:
   22,4 KB
   Прегледи:
   4.507
  На Maripos.a му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
 8. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.503
  Допаѓања:
  27.086
  Пол:
  Женски
  Немојте со сликиве, плачам по вакви нешта :lol: . Обожавам марами и шалови, само не секогаш можам да си дозволам, па затоа и немам кој знае колку во плакарот... :( А постираниве се прекрасни
   
 10. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  Најмногу сакам вака врзана марама во комбинација со кошулче :)
   

  Прикачени фајлови:

  • dsc04027.jpg
   dsc04027.jpg
   Големина на фајлот:
   77,7 KB
   Прегледи:
   4.480
  • 18701663_m.jpg
   18701663_m.jpg
   Големина на фајлот:
   15,8 KB
   Прегледи:
   4.480
  • NMD2708_mn.jpg
   NMD2708_mn.jpg
   Големина на фајлот:
   15,7 KB
   Прегледи:
   4.481
 11. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
 12. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
 13. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.686
 14. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
 15. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Ги обожавам! И марамите и шалчињата. Во зима не излегувам од дома без шалче.
  [​IMG][​IMG]
   
 17. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.205
  Допаѓања:
  5.121
 19. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.344
  Допаѓања:
  2.120
  Пол:
  Женски
  Премногу сакам марами. Најчесто ги носам во една боја
  [​IMG]
  зависно од тоа како сум облечена.
  но, понекогаш, кога мајками се ќе ми пере, се облекувам баш како хипик. Се што е на мене е шарено. И тогаш носам марами од типот,
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Како се носат со фустанчиња?
  [​IMG][​IMG]