1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маркети

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од femina90, 7 декември 2011.

  1. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Да ви препорачам од Кам да си земете замрзнати лиснати-како коцки се, во проѕирна амбалажа, се печат во рерна 20тина минути и се многу, многу вкусни. И Алпико чоколадо од топен лешник, ма ни Милка не му е рамна :)
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Peppermint

    Peppermint Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    13.216
    Пол:
    Женски
    Ме потсетивте на чоколадите со марципан од Кам и вчера бев да си купам. Имаа многу широк избор на чоколади со ниски цени, па пред Нова Година би можеле да се земат во предвид.
    Јас купив и едни како мини чоколатца на Алпико, со повеќе вкусови, слични како Мерси, но многу поевтини, а навистина убави.
     
  3. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    За основни работи пазарам во Кам и маалскиве продавнички, а за нешто покрупно во Тинекс-Зебра.
    Многу е снабден, има се што ми треба и секогаш држат свежо месо. Многу сум среќна кога некогаш ќе начекам баш кога вадат лепчиња долги со сусам од фурна и мислам дека доручек-ручек-вечера ми е лепчето. Уживам да си разгледувам, да си шетам со корпата, персоналот е одличен, од се сум задоволна. Постојано имаат некои промоции, плати едно земи две, а јас како дете се лажам :P

    Во Рамстор и Веро поретко пазарам, малце ми се подалеку па да не тегнам кеси до дома, инаку во новово Веро (Џамбо) има добар избор на книги и козметика.
     
  4. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    фемина колку се лиснатите коцки?
     
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    ^Oколу 50 денари, ама има доста, не се само за еден оброк :)
     
    На Zaljubena111 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Најчесто пазаруваме во Тинекс (кај Драмски) бидејќи ни е на 5 минути. Одлично снабдени, чисто, средено, само што персоналот им е ужасен. Дали е до мене, ама секогаш ја избирам касата на која што има најмала редица, но на крајот ќе излезе дека тие што се наоѓале на крајот од најголемата редица ќе завршат бааги пред мене бидејќи секогаш, ама секогаш касиерката мора на сред куцање да отиде да види код на нешто и ја чекаш по пет минути. |(

    Исто така често пазаруваме и во Веро и тој ни е на пет минути. Пред да го отворат Тинексот кај Драмски секогаш пазарувавме во Веро 2, но сега поретко. Месо исклучиво од таму купуваме, на мајка ми и остана тоа во навика и нема шанси од друго место да купи месо.

    Едно време пазарувавме и во Тинексот кај Веро2 што е, но не ни се допаѓаше поради неорганизираноста и несреденоста на самиот маркет.

    Во Тедико, Кам, СП и Рамстор никогаш не сме пазарувале. И да не го заборавам Стокомак кој не е организиран, но е многу евтин и мајка ми често знае некои работи и од таму да ги купи наместо од Тинекс.
     
  7. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски

    аааа да ги има пробано, превкусни сее и ми се јади сега :$ :P
    Инаку мојте пазарат најчесто Од Тинекс и Кам. :)
     
  8. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    кои ги измислил маркетите алав да му е :D
    обожавам да си сетам низ маркети од пиле млеко има посебно во веро све што ми треба буквално при рака ми е
     
  9. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Kam nema golem izbor :( ama toa sto go ima e kvalitetno-se nastrviv na cokoladata Alpikm...mmmmm.Inaku nemam nekoj omilen market,kupuvam od sekade.Vero e najskap od site,definitivno!
     
  10. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Најчесто пазарам во Веро и Тинекс.
    Многу ретко во Кам,бидејќи не ми се допаѓа неорганизираноста и непрегледноста на самиот маркет.
     
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    За мене, пазарењето е еден цел ритуал и сакам да уживам додека купувам. :)
    Живеам на таков прометен дел од градот и буквално сум опколена со маркети, ама најчесто купувам во Тинекс. Најснабден ми е, вработените веќе ме научија и не ми се моткаат пред нозе ко порано, ме оставаат на мира да си разгледам и да си напазарувам. :lol:
    Имаме еден маркет, маркетиште, Киси-трејд (струмичани знаат за што зборам) и има солиден избор, па и посебно ме радува делчето со овошки и зеленчуци - ти мерат и ти пакуваат, ги лицкаат кесичките и е еден од ретките маркети во кој има љубезен персонал.
    Прилично е голем и посебно мерак ми прави тоа што имаат оддел за дрнгулии низ кујна - чашки за кафе и чај, чинивчиња за грицки, свеќички и свеќишта за украс низ дома. Не минува тура пазарење без да пикнам нешто такво во корпа. :lol:
    Кам маркет им е омилен на моиве двајца климактерични тинејџери. :D
    A мене грицките и благото од таму ми се омилени.
    Меѓутоа, се наоѓа прилично далеку, па ретко се наканувам да одам до таму пешки. Моите обожаваат да пешачат и често си пазаруваат од таму кога нешто фали.
    Најпогоден ни е и со цените, па и квалитетот е одличен. Неретко знам да речам, дека германското си е секогаш без утка. :)
     
    На rainlover му/ѝ се допаѓа ова.
  12. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Не само јас, него и сите дома кај мене - пазариме од Тинекс и тоа години и години наназад.
    Ем ни е најблиску, ем обично се што бараме има тука - значи фул е снабден, така да нема потреба од влечење кеси од друго место. Е сега, тоа што дел од вработени знаат на моменти да се испонашаат за непотребни и банални работи, ме вади од такт, дури еднаш ради ова бев и спремна никогаш повеќе да не влезам во Тинексот кај мене, ама нормално лутината мораше да ми помине, затоа што помини - замини, мораш да влезеш за нешто, ептен ми е успат. Исто, има една тетка на каса,наконтана целата - мислам дека поголем мизантроп од неа нема. Се` мрази, дури и животот. Па кога ќе почне да ти врти очи, ау ау.. :D

    Веро исто го сакам, ред има како во никој друг маркет.
    Само ретко кога пазарувам тука, ниту едно Веро не ми е на поминување. :D

    Во Стокомак има некои работи доста поефтини, само страшно многу ме иритира атмосферата таму - и избегнувам да одам, ептен некогаш кога се мора и кога немам избор.

    Во Тедико немам отидено кој знае од кога, зборам за добри 7,8 години, ако не и повеќе.
    :drunk:
     
  13. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    Најефтин ми е КАМ и од таму си пазарам повејке ама за зал нема се само одредени производи е сега па тоа шо нема си одам до ТИНЕКС :D :D :D и си најдувам тоа шо ми треба!!!!!
     
  14. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Во Охрид, нема ни Веро ни Рамстор :|
    Многу ми се допаѓа Во Скопје кога ќе дојдеме да пазаруваме таму.. Ама еднаш годишно одам таму :)
    А тука, Многу купуваме од Дон. Во Дон најмногу пазаруваме :D
     
  15. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Порано најчесто пазарувавме во Гиго-Трејд,го има на повеќе места низ Скопје, но ценичките не се толку ефтини, дефинитивно е најефтино во Марк Маркет не знам дали го има на други места низ Скопјево ама цениве се дисконтни, колку е само ефтино тоа чудо :o Откако ни отворија Кам и таму знаеме да испазариме не ретко :)
    А, кога сум кај ханито пазариме во Тинекс, Туш и секако Кам :wasntme:
     
    На daniloo му/ѝ се допаѓа ова.
  16. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.835
    Пол:
    Женски
    Општи прашања

    девојки може некоја да ми објасни каде има маркети на тинекс?
    Околу ГТЦ, или Чаир? Значи ги гледав адресите на нивната страна, ама не можам така по улици и мапи да се ориентирам.
     
  17. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Општи прашања

    За Чаир, не знам, ама блиску до ГТЦ имаш на Југодрво, карши тој паркингот.Кога се симнуваш на Југо дрво, само вртиш за накај ГТЦ, и од лева страна е Тинексот.
    Не знам колку ме сфати. :D
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Општи прашања

    Има во Чаир, поточно во Топанско Поле. На мапата пишува Трговски Центар, во близина на Рамстор.
    Со бел кров е. :)
    https://maps.google.com/maps?q=Blag...goje Parovikj, Skopje, Macedonia (FYROM)&z=18
     
  19. ss007

    ss007 Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    ВЕ МОЛАМ НЕКОЈ АКО ЗНАЕ ...
    Каде можам да најдам маркери или течност кои светат во ТЕМНО !?
    во спотот има ...

    http://www.youtube.com/watch?v=uSD4vsh1zDA

    Благодарам однапред :*
     
  20. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Најчесто одам во Веро и во Рамстор