1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Марков манастир

Дискусија во 'Религија' започната од senjorita-v, 18 јули 2011.

 1. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  8.291
  Пол:
  Женски
  Гледам има тема за св.Јоаким Осоговски па решив да отворам тема за Марков манастир...Била некоја од вас таму ? Јас сум била повекје пати и мн е убав манастирот...
   
 2. mamita

  mamita Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Дали и таму има можност за престој на пр.за викенд?И дали е машки или женски манастирот?
   
 3. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  8.291
  Пол:
  Женски
  манастирот е женски и секако кој сака може да преспие без разлика дали е за викенд секако за мажи не е дозволено поз
   
 4. Page

  Page Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2012
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  359
  [​IMG]

  [​IMG]

  Прекрасен манастир... Често го посетувам ...
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Убав манастир, бев лани да го видам преубав е :)
   
 6. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  Во план ми е да го посетам, да не се зарекувам ама да се стабилизира времево и собирам друштвото да направиме целодневна екскурзија. :)
   
 7. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Убав е манастирот.Само еднаш сум била,на последната екскурзија.
   
 8. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Сум била и до манастирот и до реката - Маркова река - преубави се.
   
 9. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  8.291
  Пол:
  Женски
  дојдете сите за велигден :)
   
  На ludacaa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Boom

  Boom Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  10
  Кај се наоѓа манастиров?!
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Последен пат сум била некаде пред 6/7 години, манастирот е преубав. :)
   
 12. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  8.291
  Пол:
  Женски
  во село маркова сушица на 20 километри од скопје...близу драчево
   
 13. milk.honney

  milk.honney Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  22
  Супер е, препорачувам кј не бил да го посети..многу убаво е среден!
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 14. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.075
  Допаѓања:
  4.020
  Во манастирот има и мал музеј, куќа на воденичар од претходните векови. Интересно е што турската власт во 19 век т.е. Хамзи-паша, кој бил муслиман, го ѕидал тремот на црквата. Во манастирот престојувал и Кирил Пејчиновиќ пред да замине во лесновскиот манастир.
   
 15. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.955
  Пол:
  Женски
  Прекрасно смирувачко место! Често го посетуваме за време на викенди
   
 16. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Многу ми е блиску до населбата ама никако да го посетам. Кога и да одат мојте јас имам обврска, а имам желба. Мора да одам летово, таман и на Маркова река ќе се разладиме на излет.
   
 17. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Сум била многу пати. Многу е убаво и планирам повторно да одам.