1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Марли и јас (Marley & Me) [2008]

Дискусија во 'Филмови' започната од Divinebutterfly, 1 октомври 2011.

 1. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.979
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Главните актери се Овен Вилсон и Џенифер Анистон...
  Ве молам луѓе,како можи да нема тема за најтрогателниот филм за кучињата и луѓето? :) Или барем за оние што сакаат кучиња. Сега го гледав,по 4ти пат и исто толку останав импресионирана како и првиот паткога го гледав,и иако филмот е смешен,крајот е многу трогателен.По 4ти пат ме расплакува ;( И тоа не онака да пуштам некоја солза,буквално плачев...Затоа ве молам напишете и вие лични впечатоци за филмот :)
   
 2. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  641
  Marley & Me (2008) МАРЛИ И ЈАС

  Прекрасен филм дефинитивно!
  Сум се убила од плачење на крајот, ни минута не ми беше досаден.
  Се беше онака како што треба да изгледа еден убав филм..
  Одлично, од мене 10/10 :clap:
   
 3. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Marley & Me (2008) МАРЛИ И ЈАС

  Убав филм со мојата омилена актерка. Крајот беше многу тажен :(
   
 4. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.632
  Пол:
  Женски
  Филмот е прекрасен. Многу реална приказна за животот на млад брачен пар и нивното милениче, кое патем беше најсветла точка во филмот. Верувам дека секој сопственик на куче треба да го изгледа филмот и дека ќе се пронајде во многу делови.
  Крајот е многу тажен, се утепав од плачење :(
   
 5. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Филм кој дури и нај бесчувствителниот човек нема да го остави рамнодушен!
  Одлична приказна, добро одбрани глумци и едно откачено кутренце.
  Реална приказна за ординери фемили вит а дог...
  Има доста смешни сцени, но крај е многу тажен!
  Се протурив од плачење... :(

  Се на се одлична оцена му давам на филмов!
  10/10 :clap:
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Правило за успех во филмска индустрија #1: Ако има куче во филмот, ќе умре. Без оглед на се. Кога ќе умре, толку ќе претераат и ќе го прикажат на најужасен начин за сите да рикаме како магариња.

  Кога го пуштив да го гледам, не мислев дека ќе биде толку емоционален филм. На трејлерите изгледаше како комедија. Кога завршуваше веќе си барав марамчиња.. 2 цели бокала си исплакав.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Душичка мила. ;(
   
  На khaleesi1, Divinebutterfly и Hipica им се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Џенифер Анистон + златен ретривер.... не е потребно ништо повеќе да ме привлече.
  Само што видов дека постои филмов, го спуштив и гледав во истиот момент. Голтав реплики цело време и се радував на опавчето на Марли. Ми се допадна тоа што имаше тажен крај. Со тоа излегува од оние рамки на happily ever after приказни. А јас уживам да живеам и дишам надвор од рамките.
  * Една мала забелешка за насловот на темава: нека биде Јас и Марли. Поприродно звучи за нашево говорно подрачје, не?
   
  На Breezy и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
 8. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Ох,го гледав еден пат и немам храброст да го гледам уште еднаш оти срцето ми се кине на сцената каде што умира Марли ;(.Се утепав од плачење буквално,не можев при себе да си дојдам.И еве сега што ја видов сликата поставена во темата повторно ми навираат солзи во очите.
  Филмот е прекрасен,ја прикажува неверојатната врска помеѓу човекот и кучето.Имаше многу смешни и урнебесни моменти со Марли но крајот беше многу тажен.
   
 9. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.126
  Пол:
  Женски
  Ми беше интересен филмов,посебно затоа што моето куче ме потсеќа на Марли исто такво е немирно :D
  Кога умре кучето јас не гледав зашто ми течеа солзи,тажен крај :(
   
 10. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  Не само што е смешен, филмот е реален. Убаво имаат кажано: единствената маана на кучето е тоа што животот му е прекраток! Со овој болен факт кога тогаш треба да се соочи секој сопственик на куче.

  Убава паралела меѓу човечкото созревање (љубов, брак, работа, деца) и кучешкото созревање покрај нив. Ако ништо друго, барем ќе ве натера поубаво да се однесувате кон својот миленик, за кога ќе му дојде часот да не се каете дека не сте му дале доволно љубов.
   
  На Divinebutterfly и Juicy им се допаѓа ова.
 11. Justice

  Justice Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2011
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  90
  Прекрасен филм!!!Но секако,многу тажен крај.... ;(
   
 12. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Ооооо колку добар филм. Море не добар, одличен.
  Не очекував дека ќе завршам со толку реки ,притоки на очите, лицето и разните ткаенини околу мене. Стварно, онака почнав со визија на комедија и имаше интересни моменти, нормално со Марли, али како опаѓаше разиграноста на Марли, така и енергијата и среќата у филмот. Стварно добар филм, кој говори за поврзаноста на човекот со кучето-единствениот вистински пријател на човекот, бракот, семејството, и она стандарнотото: „Може ли бебе и куче под ист покрив?“.
  И после се, се востанови дека Марли не било лошо куче, Марли било најдоброто куче што некогаш постоело.
  Одличен филм. :clap:
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 13. butterfly.fly

  butterfly.fly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  26
  Филм што можам да го гледам 100 пати и исто да реагирам на него..Со самото тоа што се потсетив на него ми се насолзија очите,можеби зошто имам слично куче дома и ептен на душа ми паѓа се..
  Дефинитивно еден од најдобрите филмови..
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Многу топла приказна која плени.
  Актерите ја дополнуваат позитивната слика, иако приказната сама за себе си е доволно прекрасна.
   
 15. lady-red-riding-hood

  lady-red-riding-hood Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  30
  Прекрасен филм со тажен крај... :( :D
   
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Очекував да биде многу подосаден и поглуп, но ме изненади.
  Сакам приказни што завршуваат со клише, и сега сите заедно среќни си живеаа |(
  Кога видов Џенифер анистон одма си помислив, пак некоја поинтлес комедија, но згрешив.
  Многу мил фин, со многу чувства, дефинитвно ме натера да пуштам некоја солзичка на крајот ;(
  Добра замисла и добра изведба.
  Силна 7 :)
   
 17. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Прекрасен филм со претажен крај...Kолку пати го имам гледано и никогаш не ми станал досаден :P ...меѓу тоа уште колку пати да го гледам ќе плачам на крајот... ;(
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Прекрасен е :inlove:
  Воодушевена сум и од приказната, и од актерите кои одлично си ја завршиле својата работа. Ама на крајот не можев а да не пуштам некоја солза. :(
   
 19. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Одличен филм! Вреди да се погледне. Навистина на интересен начин е прикажана поврзаноста помеѓу човекот и кучето. Многу интересен филм, но со многу тажен крај.
   
 20. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Само мене не ми беше ништо посебно или ?