1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Марун 5 (Maroon 5)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од BlackSwan5, 4 јануари 2012.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Како бе за Марун 5 нема група?
  Ја сакам и групата и фонтменот Адам Левин :inlove: .И знаев за нив и нивните песни уште пред Moves Like Jagger која патем не ми се баш допаѓа и не ми е воопшто во нивен стил.Другите песни им се преубави.
  Еве некои од моите омилени
  http://www.youtube.com/watch?v=nIjVuRTm-dc&ob=av2n

  http://www.youtube.com/watch?v=uNSBq6hv ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=ADmCFmYLns4&ob=av2e

  http://www.youtube.com/watch?v=dkQ0OJ5B ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=XPpTgCho5ZA&ob=av2e
   
  На I.love.your.lips и Hipica им се допаѓа ова.
 2. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.025
  Мене овој Адам ми е препрепремногу сексоповикателен...како се движи,како пее,погледот,мх мх :P

  Јас оваа песна најчесто ја слушам

  http://www.youtube.com/watch?v=Mbtajuiu ... re=related

  И повеќето коментари се од типот:Ријана ги прави сите тие движења за да биде секси,а Адам нема потреба,и онака е секси. :D
  Или пак,Adam is sex on legs :rofl:

  [​IMG] :P :inlove:
   
  На BlackSwan5 и CharmedGirl им се допаѓа ова.
 3. lovemebaby

  lovemebaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  174
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.656
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам Maroon 5.Не ги слушам долго време, си ги открив пред неколку месеци со Moves like Jagger, а после најдов и други предобри песни од нив. :rofl: Најмногу ги сакам:

  http://www.youtube.com/watch?v=XPpTgCho5ZA

  http://www.youtube.com/watch?v=6g6g2mvItp4&ob=av2e
  (спотов е пресекси :inlove: )

  http://www.youtube.com/watch?v=iEPTlhBmwRg&ob=av2e

  и мојата омилена:

  http://www.youtube.com/watch?v=S2Cti12XBw4&ob=av2e
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  986
  Ги обожавам Maroon 5. Ги слушам од времето кога беа популарни со This love и She will be loved, тогаш ги открив :)

  Sunday morning ми е all time favorit, а од поновиве омилена ми е Never gonna leave this bed.
  http://www.youtube.com/watch?v=ADmCFmYLns4&ob=av2e

  И да, Адам е многу разубавен. :inlove:
   
  На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.792
  Еден од моите поомилени бендови. Карактеристичниот глас на Адам би можела секогаш и секаде да го препознаам, а неговата физиономија.... :devil: :P Толку сексапил на едно место.....
  Ги запознав со This Love. Се сеќавам ја молев тетка ми да го позајми списанието од продавница, да го препишам лириксот.

  Да не ги набројувам сите песни кои ми се допаѓаат, затоа што СИТЕ ми се допаѓаат, само ќе кажам дека имаат многу добри и интересни текстови и пролето добри спотови кои и тоа како одговараат со текстот. Најдобар пример за ова е спотот на Misery.

  Како една од поубавите ја издвојувам:
  http://www.youtube.com/watch?v=VlMEGBsw6j8&ob=av2e
   
  На poison.ivy и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
 7. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  2.247
  Пол:
  Женски
 8. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  969
 9. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  60
  Најубави песни од Марун 5 ми се:

  -This Love :inlove:
  -Misery :P
  -Moves Like Jagger :ninja:
   
 10. kumalisa

  kumalisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  74
  Адам е да го грабнеш и да бегаш :) Ѕверки се нема што , многу ги сакам :rofl:
   
 11. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Ги обожавам!
  Навистина извонреден бенд, имаат одлични песни а и фронтменот им е прекрасен, секако! :)
   
 12. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.580
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Женски
  Site nivni pesni mi se dopagaat,posebno 'if I never see your face again' :)
   
 13. kumalisa

  kumalisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  74
 14. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  This love - најубава !
   
 15. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
 16. B.Waldorf

  B.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  33
  ги обожавам :) првпат ја слушнав She will be loved на Џангл тв пред 3-4 год. и од тогаш започнав да ги слушам. многу добри песни имаат, а Адам.. :inlove:
  Инаку омилена песна ми е Won't go home without you. Совршена. :)
   
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Никако, никако не успеав да ги засакам, а што е трагично имаат стварно добри песни, ама ете така јас не ги сакам поради првиот впечаток. |(
  Кога ќе го ставам тоа на страна, дечките прават стварно добра музика.
  Најмногу ја сакам She will be loved, со нагласок на
  Beauty queen of only eighteen
  She had some trouble with herself
  He was always there to help her
  She always belonged to someone else
   
 18. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.252
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам. Имаат стварно добри песни. Една од омилените ми е `Move like jagger`. :)
   
 19. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
 20. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.062
  Допаѓања:
  8.043