Масажа или секс?

Дискусија во 'Секс' започната од love.faith.hope, 8 февруари 2013.

 1. love.faith.hope

  love.faith.hope Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  5
  Што мислите за ... 1часовно масажно задоволство и секс задоволство !! Во кое би уживале повеќе ?!?
   
 2. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Дилема :))

  Масажаааааа дефинитивноо ;)
   
  На Згодно Момче и love.faith.hope им се допаѓа ова.
 3. Blostur

  Blostur Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Дилема :))

  Масажа.. можам да речам некој пат и подобро од секс.. а замисли 2 во 1 леле леле
   
  На UUUUU и love.faith.hope им се допаѓа ова.
 4. Paris38

  Paris38 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  60
  Дилема :))

  најдобро е секси масажа ,еден час масажа и на крај добар секс уфффф :$
   
 5. lipo

  lipo Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  uste ako ima koja da te masira :rofl:
   
 6. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  Масажа :inlove:
   
 7. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Ја во секс повеќе ме влече
   
  На SrceKameno и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 8. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.389
  Допаѓања:
  4.236
  Пол:
  Женски
  Јас сум единствена шо би уживала повеќе во сексот? :^)
   
  На KrisBt, Згодно Момче и Incule им се допаѓа ова.
 9. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.671
  Допаѓања:
  14.351
  Пол:
  Женски
  Јас би масажа па секс, па пак масажа :rofl::rofl:
   
  На Кавалер, PogbaPol, la-chicka и 2 други им се допаѓа ова.
 10. JessieT

  JessieT Нов член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Секс и само секс :inlove:
   
  На KrisBt, Anon и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 11. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.969
  Нежна масажа...онака warming up ;)


  [​IMG]
   
  На krEM4Eto и Summerlover им се допаѓа ова.
 12. SrceKameno

  SrceKameno Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2017
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Машки
  Dvete zaedno prvo nezna masaza posle grub seks
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.304
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Масажа, сеκс и паκ масажа. :*
   
  На Кавалер, KrisBt, SrceKameno и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.129
  Допаѓања:
  16.447
  Пол:
  Женски
  Масажа со хепи енд :D
   
  На ELIDavor, Hristov и Anon им се допаѓа ова.
 15. the_programmer

  the_programmer Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2017
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Машки
  А убаво би било една долга масажа со користење на разни етерични масла како загревање за добар секс. Испробано и многу добро, берем според мене :)
   
  На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Emma300

  Emma300 Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Дветееее ако може :lol:
   
  На Кавалер, Desi1991k и BoyL им се допаѓа ова.
 17. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.801
  Допаѓања:
  31.424
  Пол:
  Женски
  Масажа и секс :$
   
  На ЕденЧлен и Emma300 им се допаѓа ова.
 18. Loollaa1

  Loollaa1 Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Ја би масажа па секс :$
   
  На Emma300, ЕденЧлен, the drummer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.269
  Допаѓања:
  49.284
  Пол:
  Женски
  Секс си е секс, ама после добра масажа ...
   
  На Emma300, sagittarius989, L-a-r-a22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  10.737
  Пол:
  Женски
  Масажа па секс.
  А може и без масажа да помине
   
  На BoyL, Jane.Birkin, Emma300 и 4 други им се допаѓа ова.