Масажа или секс?

Дискусија во 'Секс' започната од love.faith.hope, 8 февруари 2013.

 1. Daern

  Daern Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2017
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.234
  Пол:
  Машки
  Фактички и сексот е масажа само internal :D
   
  На Romancer, Bozica1980, jasbi и 3 други им се допаѓа ова.
 2. bjorn

  bjorn Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Машки
  Масажа, предигра, секс, туш, кревет :)
   
  На Bozica1980 и Dadusicka им се допаѓа ова.
 3. jasbi

  jasbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  5.171
  Пол:
  Женски
  Не си единствена:lol:секс дефинитивно .Поубава масажа не постои:!:
   
  На ELIDavor, Роберт 7, diskreten32 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Dekilini

  Dekilini Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2017
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Секс па пак секс. Каква масажа :lol:
   
  На Emma300, Desi1991k, sagittarius989 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. nikolija2

  nikolija2 Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  131
  Пол:
  Женски
  и двете (y)(y)(y)(y)
   
  На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
 6. hunter26

  hunter26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Машки
  И масажа и секс, затоа овие често ми се при рака ;)

  20180926_125552.jpg
   
  На ELIDavor и WildMk им се допаѓа ова.
 7. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  5.015
  Не сум по сексот, затоа бирам масажа.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Последна измена: 3 октомври 2018
  На Кавалер, diskreten32, ELIDavor и 22 други им се допаѓа ова.
 8. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  7.766
  Пол:
  Женски
  И двете:D
   
  На Romancer, Petar80, Desi1991k и 7 други им се допаѓа ова.
 9. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  5.004
  Пол:
  Женски
  Масажа па секс :P
   
  На Danncee, Romancer, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Romancer

  Romancer Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Машки
  Масажа со девојка ми, па после неа да ја клецне масерот а јас масерката. Во иста соба, секако.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Betica

  Betica Активен член

  Се зачлени на:
  25 септември 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Masaza obavezno,a seks e neizbezno posle masazata.
  Ama dali so maserot seks ili so soprugot,tuka e dilemata.
   
  На sj *O*, Alex1990, PogbaPol и 7 други им се допаѓа ова.
 12. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  621
  Пол:
  Машки
  Масажа и секс, но јас да бидам масерот.
   
  На sj *O* и Desi1991k им се допаѓа ова.
 13. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  12.112
  Што е со темава и каква врска има масажата со сексот?
  Логично е дека ако некој има намера да ја искористи како предигра прво ќе се измасира па ебе. Али тоа е веќе еротска масажа. Многу цепидлачите.
   
  На Afrodite¥ и DAngel им се допаѓа ова.
 14. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.347
  Масажа за време на секс:$
   
  На Desi1991k и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 15. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  364
  Допаѓања:
  621
  Пол:
  Машки
  Не знам што не е јасно тука масажата се спомнува во конотација со сексот, не се зборува само за масажа. Да беше само масажа темата немаше ни да биде тука.
   
 16. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.405
  Пол:
  Женски
  Зависи од физичкиот изглед на масерот.
   
  На Aleksandar94, Romancer и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.405
  Пол:
  Женски
  Па така убаво, просто, не давам јас на секој да ме пипка, мора да биде педантен, нежен, професионален, јебозовен и тако даље...хахаа
   
 18. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  4.374
  Допаѓања:
  85.789
  @baba Rada
  ...и така настанала поврзаноста на масажата со сексот. Стари баби нечепнати долго, одат на масажа за некој да ги испофаќа. Ти ја масираш она црвенее и мисли дека некоја врска, хемија помеѓу вас се ствара :D
   
  На Romancer, Harper, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
 19. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.405
  Пол:
  Женски
  Е како па да не, од кај ја извади оваа погрешна теза!?

  Од стари баби...абе иди бегај..хахаха..
   
 20. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  12.112
  Бесмислена е темата.
   
  На DAngel и baba Rada им се допаѓа ова.