Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Масажа или секс?

Дискусија во 'Секс' започната од love.faith.hope, 8 февруари 2013.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.975
  Допаѓања:
  96.652
  Една од вообичаените фантазии е масажа кога преминува во секс...
  Не е бесмислена темата.. масажата е само предигра, во случајов...

  Не дека се е*аат со масери и масерки..
   
  На Цвет88, Lolo5, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
 2. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.529
  Допаѓања:
  71.192
  Пол:
  Женски
  Секс
   
  На Desi1991k, Romancer и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 3. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.854
  Допаѓања:
  11.092
  Вајлд, нема да дрвам али..
  Корелацијата меѓу масажа која не е напоменато дека е еротска и покрај тоа што стои у категорија секс како и самото прашање немаат благе везе едно со друго.
  Еротските масажи се предигра, а обична масажа не преминува во секс. Глупо е брате. Али океј.
   
  На DAngel и WildMk им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.975
  Допаѓања:
  96.652
  Чим е ставена во Секс, по дифолт си подразбирам дека е еротска масажа.. шо знам..
   
  На Lolo5, Dust, LoneWolfGuy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Машки
  Не мора да е еротска за да дојде до секс, имав една партнерка толку се возбудуваше од обична масажа што од масажа веднаш преминуваше на секс. Значи секакви луѓе има, со секакви потреби и табиети. Тогаш ништо чудно што и темава се нашла тука, и е јасно за што станува збор. Секако не станува збор за тие што само уживаат во масажа и тие што само уживаат .о секс тука станува збор за комбинација масажа, секс, кое прво оди масажата или сексот и кое е подобро масажата или сексот кога највеќе се опуштате.

  Масирам другарка и мислам доживува оргазми почнува да ми стенка се задишува, целата и после масажата ја прашувам како беше? Подобро и од секс ми вика. Сега замисли да ја масирам таа личност додека седи во парк, еднаш ми побара но ја одбив.
   
  Последна измена: 22 октомври 2018
  На Lolo5, cresa-jagoda, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.341
  Изгледа баш добро масираш:P
   
  На Lolo5, cresa-jagoda, Dadusicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Машки
  Искрено не знам дали баш добро масирам тие ми викаат добро а јас си се чудам во себеси, и си мислам да не сум ја погрешил јас професијата.

  Хаха
   
  На Lolo5, cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
 8. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.341
  Јас сум како другарка то, осетлива на масажа, ама сакам силно, deep tissue масажа. Не дип ВО тишу, дан се разбереме погрешно.
   
  На Lolo5, cresa-jagoda, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Машки

  Поради тоа што масирам знам на што мислиш и нема забуни, тоа е оноа кога ќе ми речеа на почетокот кога почнував со масирање стисни бре ...... повеќе (тука за малку името ќе си го пишев пошто секогаш после бре идеше моето име).

  Инаку, тешко на дечкото или сопругот ако го тераш некаде на јавно место да го масираш. Сега зависи и до него, јас на пример кога ја масирам другаркава на средно Водно еден срам ме отепа, па дека затскриени полиција ни дојде да види да не имаме секс на јавно место (од кај се нашле на средно Водно сред бел ден појма немам) кога видоа дека не станува збор за такво нешто само ни рекоа потивко ги вознемирувате Девана гледаме деца по две три годинки се уплашиле кој знае што си мислеле се дешава.
   
  На Desi1991k, Lolo5, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.341
  Аух да...така сакам..и исто звучам ваљда:D не го терам муж во јавност, се разбира. Ама буквално е whole bоdy orgasm expirience. Доста, доста, ај да не мислам8)
   
  На Lolo5, cresa-jagoda, Dust и 3 други им се допаѓа ова.
 11. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Машки

  Поарно без мислење ако не е масерот до тебе и ако си на работа. Хаха
   
 12. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.039
  Допаѓања:
  115.087
  Пол:
  Женски
  Екскјуз ми.. :!:што улетувам како џокер у покер

  Вие врска немате колку оргазмична може да биде една масажа...за некого. И не..не зборам за еротска масажа. Иако може некогаш обичната да премине и во еротска:!:

  Масажата некогаш ми е многу подобра од секс..не на седмо небо..абре на осмо сум:D

  Кога знае каде сакам да ме фати, со која јачина.. кои потези ..

  И не..во јавност не го терам да ме масира. Ќе помисли некој дека е секс во прашање(facepalm)
   
  На Lolo5, Milobebence, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  34.797
  Пол:
  Женски
  И јас сум од оние кои можат да доживеат повеќе оргазми за време на масажа отколку за време на секс.
  И не смеам да терам маж да ме масира на јавно место зошто ке не уапсат за недолично однесување на јавно место.
  Обожавам масажа и да масирам и да ме масира.
  Со маж имаме златни раце за масажа.
   
  На doubleg, hunter26, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.975
  Допаѓања:
  96.652
  чекајте малку ... како доживувате оргазми од масажа?
  Масажа на грб или.. ? Каде масажа? :)
   
 15. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  34.797
  Пол:
  Женски
  Моја слаба точка ми е вратот.
  Абе некој да ми диши во врат јас дум готова :Dнајслаба точка
   
  На Ygritte, Gentlemen, hunter26 и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.341
  Цело тело, почнува со ежење, ама ако партнерот те масира како што ти одговара. Можеш да се запреш да не свршиш ама ако се препуштиш, here it comes. Најдобра масажа досега била од жена масер, ама груба а не нежна.:angel:
   
  На LoneWolfGuy, Tamii220, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
 17. M-14

  M-14 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Машки
  Тоа што повеќе опушта - масажа!
   
 18. Dragica5100

  Dragica5100 Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  23
  A zaso ne masaza pa seks ?
   
  На huntelaar и Gentlemen им се допаѓа ова.
 19. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  964
  Допаѓања:
  10.987
  Пол:
  Женски
  Двете :$ особено масажа на врат .. :$
   
  На cresa-jagoda, huntelaar, LoneWolfGuy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Цвет88

  Цвет88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  1.909
  Допаѓања:
  12.066
  Пол:
  Женски
  Секако масажа, па секс... :)
   
  На me again, pharmacy, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.