1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Масажа

Дискусија во 'Тело' започната од karanli, 14 април 2010.

 1. karanli

  karanli Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Редовно одев на масажа кај масажерка две години но сега одам кај масажер и навистина сум позадоволна бидејки подобро масира, многу професионално и е доста добро изгледа :rofl: и има повеке сила но има еден проблем тоа што чуството е друго кога те масира маж со машки раце пола гола :?: природно хормоните те напагаат и фантазијата се активира. :$

  Што мислите вие на оваа тема и какво искуство имате во врска со ова...
   
  На Aleksandar94, Nellaaa, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 2. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Јас на масажа имам отидено само 3-4 пати и кај жена професионална масажерка. А кога станува збор за масажер мислам дека на него се исто му е дали масира машко или женско. Кај него во денот преку дваесет жени можеби идат и рутина му е тоа да гледа голи жени, ништо посебно се навикнал веќе на тоа. Он гледа неговата работа да си ја заврши ( нормално ако е професионален во тоа шо го работи). Исто како на гинеколог кога одиш и ти е непријатно малце, а уствари он не те ни гледа пошто секој ден се навикнал на тоа.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Мене до сега само девоки ме масирале ама veri кажи кој е масажерот што ти ја активира фантазијата, мора да е симпатичен штом успева да влезе во мисли, па и јас да си закажам кај него, онака и физички и психички да ме релаксира ;) После вака ќе процветам :f:
  Шала на страна , нормално е тоа, се опушташ а машка рака лизга по твоето тело.... леле....леле ....давај бројче од масерот :D :D :D
   
  На Aleksandar94, cresa-jagoda и Lolo5 им се допаѓа ова.
 4. karanli

  karanli Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Нема некоја посебна заинтересираност на темава ајде девојки кажете нешто не мора за тоа дали масажа кај масажер или масажерка општо споделете за масажата,
   
 5. taznickaimilicka

  taznickaimilicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  25
  Масажа - што и како - подготовка

  Sakam da odam na masaza no iskreno neznam ni kako ni sto treba da se podgtvam za istata..sto treba da oblecam i dali celosno si gol nagore:( kazete kako da se podgotvam pred da posetam masazer/ka:) i koja masaza vie ja preporacuvate so cokolado so vreli kamenja ili nekoi drugi onaka z aopustanje po naporni rabotni dneovi so golema fizick aaktivnost:)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Нагоре треба да си скроз гола. А некоја посебна подготовка мислам дека нема :) . Ке си отидеш таму ке си легнеш и ке си уживаш. Мислам дека најдобро ке ти дојде некој релаксирачка масажа со некои миризливи масла. :*
   
  На Marija_sk, Lolo5 и Mace salon им се допаѓа ова.
 7. realisticna

  realisticna Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  немаш некоја голема подготовка предходно, најбитно е да бидеш опуштена и да уживаш. за време на масажата ке бидеш само по гакички, и најважно е да ти бидат удобни и да не те стегаат. Јас ти ја препорачувам таа со вулкански камења, топ е ;)
  уживај :*
   
  На Aleksandar94 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Street.chic

  Street.chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  24
  Taznickaimilicka ti gi preporacvam site tri masazi da gi probas ako si vo moznost... Probaj prvo so masazata so vulkanski kamenja, posto tie se kako nekoj vid na magneti za negativnata energija, pokasno mozes so cokoladnata za koja imam citano deka e vistinsko uzivanje...... ;)
  [mod-kirilica:3arlvkox][/mod-kirilica:3arlvkox]
   

  Прикачени фајлови:

  • images00.jpeg
   images00.jpeg
   Големина на фајлот:
   2,1 KB
   Прегледи:
   1.253
 9. GiaMarie

  GiaMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  40
  Кажете ми некое студио каде имаат две едно до друго маси за масажа, ама нормално и да бидат добри масерки/масери. Сакам да закажам за мене и дечко ми :inlove:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  80
  Би било супер ако некој препорача некој салон за масажа,
  по можност и цените на третманот :)
  Данке :D
   
 11. catty

  catty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  19
  во автокоманда во салон 500 ден е релакс масажа саат време те масира и секое ковче ти го поминува вреди да се проба :D јас сум презадоволна
   
 12. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Хммм, мајка ми имаше 20 гратис масажи. И тоа незнам од кај ги добила. Она искористи 5, јас 15.
  абе уживанција голема ти е тоа!
  Се случи кога ме масираше едно машко, и тоа два три пати ми се погоди тој. Е сеа лошо е што беше премногу убав и секси, што.. :$
  Мене одма тука чувствава, напаленост ау :) комедии..
   
  На Nellaaa, cresa-jagoda и Lolo5 им се допаѓа ова.
 13. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Обожавам масажа! :)
   
  На Marija_sk, Aleksandar94, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Масажа :drunk: Е буквално ваква сум после масажа. Имам среќа дечко ми се погоди со јаки раце, ама па го мрзи повеќе од 15 мин :fubar: Никогаш не сум била во салон, ама за такво уживање би дала 500 денари, не е нешто страшна цена. Па макар и 3-4 пати годишно да отидам доволно би ми биле. А машко, женско не ме интересира само да е јак/а и да не ми збори за време на масажата, затоа што доживувам екстаза :drunk:
   
  На Nellaaa и Lolo5 им се допаѓа ова.
 15. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  107.055
  Пол:
  Женски
  Ќе да сум една од ретките животинки на светов, што најозбилно мрази масажа. Само да ме фатат на фамозниот дел кај вратчето и рамениците, кај што џоа мити, сите се опуштаат кога ги масираат, мене морници ме лазат, ко да некој шилци ќе ми забоде во секој момент.
  Пробано и не! Пробано повторно и повторно за да се осигурам во не-то... и не! си остана финален одговор.
   
  На Lolo5 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 16. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Уживам да ме масира некој ,ама не налбат ,туку профи масажа.
  Татко ми знае да масира ,ама понекогаш употребува некои силеџиски зафати ,па ме били грбот еден месец :lol:
  Инаку имав среќа цимерката да ми биди масерка ,офффф се топев ко ќе ме фатеше со тие рачињата!
  После - ко нова! ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.662
  Пол:
  Женски
  ја обожам и кога ја давам и кога ја добивам, уметност на допирот :)

  многу ме пофалиле :$
   
  На cresa-jagoda и Lolo5 им се допаѓа ова.
 18. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  летово бев на чоколадна масаза во студио Сандра
  убаво беше, и да ви казам искрено узивав
  ме чинеше 500 денари, а релакс масазата е 400 денари
   
  На Nellaaa и Lolo5 им се допаѓа ова.
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Уживам во масажа, не мора да е професионална. Доволно е тоа да го прави некој што си го има фатот. ;)
  Досега не сум била во салон, ама планирам и да бидам искрена воопшто нема да ги жалам парите што ќе ги дадам.
  Обожавам масажа, колку е погруба толку подобро. :$
   
  На cresa-jagoda и Mace salon им се допаѓа ова.
 20. angelat

  angelat Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  1
  Ме интересира дали некоја познава место каде може да се оди на курс по професионална масажа и колку чини ...позз