1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Масажа

Дискусија во 'Тело' започната од karanli, 14 април 2010.

  1. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Имам прашано повеќе пати, не добив одговор, ај и тука да прашам. Да не знае некој, масло за масажа кај можам да најдам, некое со убав мирис, на пример лаванда ? И колку пари е отприлика ?
     
    На delvi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. delvi

    delvi Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.346
    Пол:
    Женски
    и јас сакам да купам и псотавив прашање во друга тема..се надевам ке ни даде некој одговор во брзо време зашто јас сакам да купам до нова година и да го изненадам моето мило со масажа
     
  3. invincible.06

    invincible.06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    21
    Ај феминки препорачајте ми студио добро за масажа сакам да му го приуштам тоа задоволство на дечко ми(по можност да е масер некој така поголем да го измести) ..ама немојте скапи некои :) не сум мн при пари :D пишете лп или овде плизз :$
     
  4. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    И мене ме интересира истото?? :)
     
  5. TralalaScorpio

    TralalaScorpio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    51

    јас би ти препорачала во катлановска спа да го однесеш .. 300 ден 15 мин , 30 мин 600 ден .. масерот е одличен , од искуство ти кажувам :D
     
  6. TralalaScorpio

    TralalaScorpio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    51


    и јас сакав на кратки стази да одам ама тоа ке ме кошташе ѓавол ипол.. во работнички ти е 54 илјади .. што е стварно ненормално скапо .. имаш и во емпајр во капиштец 12 илјади ти е курсот ..

    јас ке одам физиотерапевт од пуста љубов кон таа масажа , барем ке ја научам темелно ко што треба :D
     
    На Mace salon му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Наместо курс, завршејте си т.е полагајте ги испитите за физеотерапевт, многу малку се во една година :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. TralalaScorpio

    TralalaScorpio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    51
    ништо нема да направат со курс .. кај ке го научат они секое ковче, нерв.. никој нема да ги седне и детално да им објасни што кај се наоѓа испод кожата.. не иде тоа така едноставно . само површно знаење ке добијат :worried:
     
  9. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Наместо курс, завршејте си т.е полагајте ги испитите за физеотерапевт, многу малку се во една година :)[/quote]

    ништо нема да направат со курс .. кај ке го научат они секое ковче, нерв.. никој нема да ги седне и детално да им објасни што кај се наоѓа испод кожата.. не иде тоа така едноставно . само површно знаење ке добијат :worried:[/quote]

    Е незнам тоа јас :D , зборувам за во моето школо, одат на додатни часови тие што полагаат за физеотерапевт. Барем јас така знам.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. TralalaScorpio

    TralalaScorpio Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    51
    ништо нема да направат со курс .. кај ке го научат они секое ковче, нерв.. никој нема да ги седне и детално да им објасни што кај се наоѓа испод кожата.. не иде тоа така едноставно . само површно знаење ке добијат :worried:[/quote]

    Е незнам тоа јас :D , зборувам за во моето школо, одат на додатни часови тие што полагаат за физеотерапевт. Барем јас така знам.[/quote]



    пак ти е тоа на кратки стази .. поубаво ке се помачам 3 год ке учам него отпосле да се фрла пари накнадно :D
    али кој како си ја сфатил работата ;)
     
  11. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Jac во петокот бев на чоколадна масажа и е супер! :up:

    Гледам да одам секој месец, но ако не стигна еднаш на два месеци :!:

    Одам секој пат кај истата масажерка :)

    Понекогаш може да дојде (ако јас ја викнам) кај мене дома да ме масира, а понекогаш јас одам во салонот.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lilili

    lilili Активен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    Масерка за масажа на стапалата..Имате слушнато каде и колку? :) или искуство некое?
     
  13. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Повеќето лесно можеме да си допуштиме професионална масажа ама ете јас сеуште не сум отишла никаде. It's on my "to do" list. :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Обожавам масажа дечко ми е масер и тој ме масира :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На cresa-jagoda и Lolo5 им се допаѓа ова.
  15. ivanceto1

    ivanceto1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    6
    Веќе две години одам кај истиот масер но не повеќе бидејќи дечкоми е љубоморен се надевам дека нема да ме заборави мн е сексич :$ сега сум закажана кај една масерка постара госпоѓа е многу ја фалат се надевам добро ке поминам :D
     
    На Nellaaa, Lolo5, IvaSand и 2 други им се допаѓа ова.
  16. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Сестра ми ме масира супер :clap:
     
  17. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    некој да ми предложи добар салон за масажа и колку чини од прилика?
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    Одам еднаш во месецот на обична релакс и еднаш на ху баба ху вид и ми е омилена, ме враќа од мртвите. Со дишење, офкање, плачење, кубење коси, се комплет и после си одиш нормален.

    Масажа не е луксуз, масажа е неопходна за здравјето. Штета што во Македонија таков е стандардот, но сепак во добар дел е менталитет во прашање. Има и на групер на попуст масажи што се лесно достапни за секого, ама тоа се веќе други теми.

    Одат нокти прават како права сељанка, со елементи кои штрчат на сите страни, зошто може сите да и ги видат, а масажа е лукусз...
     
    На Lolo5, Mace salon, mynameislove и 5 други им се допаѓа ова.
  19. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Асеана спа. На нивниот сајт има ценовник, масажа на целото тело од еден час е 1500 денари. Има и поевтини и поскапи, јас одам на таа.
    И јас гледам да одам најмалку еднаш месечно, не само што ми е уживање, туку и ми е препорачано од доктор. Мислам дека секој треба да одвои пари за барем еднаш месечно масажа.
     
    На cresa-jagoda, Mace salon и sugarlips им се допаѓа ова.
  20. johnny-bt

    johnny-bt Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    13
    Moze li da mi preporacate nekoj/a masazer/ka, no ne za obucna relax masaza, tuku za poseriozna teraprvtska masaza...si imam problemi so grbot i vratot.
    Pisete u PM dokolku znaete nekoj/a takov/va... ☺
     
    На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.