1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маскара во боја

Дискусија во 'Лице' започната од smurffi, 17 август 2012.

 1. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема ваква тема, ако има клуч. :!:

  Дали ги сакате маскарите во други бои? пр.( зелена,сина .. )
  Дали користите такви маскари ??
  Ако користите споделете какви маскари имате и дали сте задоволни :)

  Јас ги имам овие и задоволна сум од нив :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Marmalade му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  104
  Гии обожавамм... :inlove: Посебно плавата... 8) Инаку ја сакам и зелената сивата и други бои но плавата ми е најј... :D :*
   
 3. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Не пошто страв ми е да експериментирам и само црна користам.
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.827
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓаат маскари во друга боја, црна си е класика, до неа си се придржувам :)
   
 5. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.997
  Допаѓања:
  96.207
  Пол:
  Женски
  Па сакам одвреме-навреме да ставам маскара во боја, чисто колку да се разбие монотонија малку. Досега имам користено само зелена и виолетова маскара. Зелената ми се допаѓа, но виолетовата ми е врв, ептен убаво стои.

  И да напоменам, кога ставам маскара во боја, никогаш не ставам сенка. Сметам дека бојата на маскарата е сама по себе доволна, инаку ќе изгледа кич.
   
 6. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  494
  Пол:
  Женски
  Незнам баш како би стоеле тие. Многу чудно делува. Ја си користам, несакам да пробувам за џабе.
   
 7. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Не сум по маскарите, видов прееска една продавачка со сина маскара..некакоо многу ми е глупаво. Црна си е класика и ништо не ја менува.
   
 8. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  Ја не дека користам ама си начекав на попуст во орифлем и си порачав плава,не дека ја користам повеке сум на црна ама ете некогаш од мерак за преку ден знам да си ставам.
   
 9. Marmalade

  Marmalade Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  штосни се,јас имам розева и сина
   
 10. Muffin.Love

  Muffin.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  15
  А каде ги наоѓате маскариве?
   
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  16.767
  Допаѓања:
  96.435
  Пол:
  Женски
  Црна највеќе користам , но плава и зелена сум користела. И ми се допаѓа , зашто да не :)
  Во средно кога бев , едно девојче користеше црвена маскара цело време , убаво и стоеше ама некако па црвено кичесто ми делува :D а какви други бои има освен сина , зелена , виолетова и црвена?
   
 12. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.997
  Допаѓања:
  96.207
  Пол:
  Женски
  ^Јас имам видено и златна, сребрена, тегет и кафена. Црвена немам видено досега, баш ме интересира тоа чудо како би стоело :?:

  Инаку, за девојчето што праша каде има маскари во боја, имаш во секоја подобро снабдена парфимерија. Јас моите од Космо ги купив.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Marmalade

  Marmalade Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  porano imase rozeva i violetova ,zelena vo oriflejm.sega ima sina eventualno kako sto gledam vo katalogot.ne sum zagledala vo parfimimerii dali ima.
  Sorry za latinica od mob e
   
 14. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Вакви се јаќи :lol: Ама не би им ставала на трепките римел во боја :!:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. wildness

  wildness Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  23
  Јас имам користено златна во мешавина со црна, за една свадба. Убаво изгледаше стварно, ги истакнува очите, а особено ако ставиш темни сенки на капакот.Прекрасно. :)

  ^^ За црвена уште ни јас не сум ни чула, ни видела, се сложувам, којзнае како би стоело тоа.Нешто вака очигледно, ама воопшто не ми се допаѓа.[​IMG]
   
  На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Убави се,ама не би ставила. ;)
   
 17. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Навистина многу е интересно ама не би ставала.
   
 18. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.175
  Не ми се свиѓа,некако како да го одвлекува вниманието од очите :D Црната маскара најубаво ги истакнува очите,а за бои - сенката :D
   
 19. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Незнам,некако не би се осмелила да ставам маскара во боја.Можеби само црвена би ставила,но и за тоа ќе се помислам :lol:
  Иначе,црно си е црно,класик. :)
   
 20. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.191
  Допаѓања:
  8.426
  Имав порано зелена маскара од Авон, ептен убаво ми стоеше.