1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маскара

Дискусија во 'Лице' започната од soledad, 21 ноември 2009.

 1. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  девојки ај препорачајте ми некоја добра маскара ми се потроши оваа од golden rose ми беше ама сакам некоја друга да пробам и ако знаете пишете ми и цена поздрав
   
  На AvonSkopje и ajlin23 им се допаѓа ова.
 2. marinadejan

  marinadejan Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  12
  пробај ја Џордани на Орифлејм. Мене ми највеке одговара !
  а цената е околу 549 денари а ако е на попуст пага и до 270 денари .
  Поздрав
   
  На ljubica95, i-v-a-n-4-e, smiley-32 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. katarina

  katarina Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  L'OREAL Extra - volume collagene, cenata e okolu 800 denari.
   
 4. Daniella

  Daniella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  43
  Покрај на Авон, ми се свиѓаат и маскарите на Gosh. Екстра се и цената им е околу 400 ден и нагоре.
  А Max Factor се незаменливи ;) цената им е од 500 ден нагоре
  Поздрав!
  :D
   
  На mislilo, AvonSkopje и Vaga03 им се допаѓа ова.
 5. budal4e

  budal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  10
  bi ti ja predlozila maskarata super shock od avon fantasticna e cenata e okolu 400 no ide na namaleni i do 26o pozzz
   
  На Minnie.Mouse, WhiteButterFly5, Angiie и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Начекав на попуст од Авон маскара full водоотпорна, ептен е убава и доста трае. Пробај ја ;)
  Од Gosh исто се убави, за макс фактор, гарантирам дека се преубави.. иако немам купено поради цената. :)
   
 7. biljanastojanoska

  biljanastojanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Super shockna AVON e napopust vo najnoviot broj a odlicna e
   
  На AvonSkopje и WhiteButterFly5 им се допаѓа ова.
 8. elanor

  elanor Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  516
  Допаѓања:
  1.023
  Пол:
  Женски
  zavisi do koja cena. inaku najdobri maskari se od max factor megjutoa se nad 700 denari - imas sekakvi, treba samo da si go izberes cetkiceto vo zavisnost od dolzinata i gustinata na trepkite. najsiguren izbor e L'oreal Lash architect, koja e voedno i najprodavana maskara vo svetot-mislam deka e okolu 700, 750 denari. jas poslednive dva pati kupuvam Deborah maximum volume, vo srebrena opakovka, 500 denari e i e so top kvalitet. Sovet: nemoj da se zeznes samo so Manhattan, ocajni im se maskarite.
  se nadevam deka ti pomognav :D
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Jas koristam od Maybelline - Volum' Express, mislam deka ja zedov 350 denari i zadovolna sum.
   
  На equip, acvamarin, Miss007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Daniella

  Daniella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  43
  Manhattan се за никаде, се сложувам со тебе, последен пат купив маскара баш од Manhattan и крајно се разочарав.Ја купив онаа со честички од лава за екстра црна боја а испадна дека трепките почнаа да ми се распаѓаат,маскарата се претвори во трошки,буквално :worried:hock: :worried:hock: :worried:hock:
   
 11. saraaaa

  saraaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  6
  Probaj ja GIORDANI GOLD od oriflame ili SUPER SHOCK od avon, dvete se super
   
  На smiley-32 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Snezna-Kralica

  Snezna-Kralica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Shock ја користам веќе година и пол и презадоволна сум
   
 13. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Covergirl се надевам дека набрзо ќе дојдат и тука , или пак можеби и ги има.
   
  На mislilo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Јас користам Super full midnight од Авон. Бидејќи сум плава и имам светли и мли трепки, маскарата ми ги издолжува и ги прави погусти, а и не е скапа јас ја зедов околу 250 :)
   
 15. adriana

  adriana Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  COLLOSAL-volume express od MAYBELLINE najnovata crna 100%black :D
  epten mi se pogodi a cena:370den.-400d.[
   
  На мари че му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Daniella

  Daniella Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  43
  Да,Maybelline се стварно квалитетни а и не се нешто скапи :D
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. natasavip

  natasavip Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  8
  ;) samo max faktor i nikoa druga
   
  На mislilo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Ja preporacuvam Miss Sporty,stvarno e dobra i ne e bas skapa okolu 200 denari mislam deka bese,ama stvarno e dobra,sum koristela od Avon katastrofa,celata se razmackuvav pa i da mi solzea ocite se razmackuvase,od oriflejm imam koristeno i taa e dobra.No eve vekje godina dve ja koristam Miss Sporty i nemam komentar za maskarata.
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 19. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  615
  Пол:
  Женски
  Gosh za idealni trepki ili volumen, nezamenlivi se i ednata i drugata ne se skapi okolu 400 den. pozz
   
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.863
  Допаѓања:
  198.114
  Пол:
  Женски
  Gosh Show me volume, околу 350 ден. е ама е фантастична! Барем за мене... :D :D :D