Маскара

Дискусија во 'Лице' започната од soledad, 21 ноември 2009.

 1. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Se sto postoi od maskara probav ama koga naletav na seventeen vodootporna,eve skoro dve godini samo takva koristam.Od avon gi probav vo meguvreme ama pak si se vrakam na mojata oti tie ne me bendisuvaat.Cenata zavisi vo koja parfimerija:nekogas 270 nekogas 290 denari,ni malku ni mnogu.pozzzzz
  A da ve prasam,site gi trosite maskarite ili samo mene mi se trosat brzo? :) ?Majka mi ke me izbrka od doma,samo za maskara pari davam :lol: :lol: :lol:
   
 2. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Леле кај нас во парфимериите за волумен е 390 а пак за идеални трепки е 355. Не се фер :x Па 40 ден цело чоколадо е :D
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  130.337
  Пол:
  Женски


  А бе зависи од маскарата... и од тоа колку често ставаш... овие на Gosh ми траат по 5-6 месеци, некогаш и повеќе... не се сушат толку брзо како некои други што порано сум ги користела... за три години сум купила 5 маскари, па сега ти види....
   
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Ja koristam COLLOSAL-volume express od MAYBELLINE najnovata crna 100%black i sum prezadovolna trepkite gi pravi fantasticni. Isto taka bev prezadovolna od Avon Super Shock, a najnezadovolna sum bila od maskarite na oriflame i manhattan isto i od seventeen way up sum nezadovolna, so dusa cekav da ja potrosam.
  Devojki vi gi preporacuvam MAYBELINE- definitivno se super!
   
 5. fil

  fil Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  zastiten znak mi se proizvodite max factor najdobri mi se ;)
   
 6. Ifigenija

  Ifigenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  дефинитивно маскарите на Max factor се најдобар избор, ги користам веќе две години и гарантирам за нивниот квалитет.Поздрав
   
 7. Princeskata

  Princeskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Da,da i jas isto ja koristam od Max Factor 2 000 kalorii i maskarata e sovrsena<3
   
 8. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  29
  Zadovolna sum od Super shok od avon,ama drugite id avon ne mi se dopagaat,a od maskarite od oriflejm mi solzat ocite ,najverojatno imaat nekoja sostojka na koja sum alergicna.Inaku najubava do sega ,ako bese od oriflrjm a ne reagirav na nea(za cudo)bese taa dvostrana,od ednata strana bela a od drugata crna.so belata gi deginiras i ne se zapletkuvaa i lepea.Togas imav najubavi trepki,posto mi se kusi.I na maks faktor se super
   
 9. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.704
  Maskara*

  Zravo Fashionisti :D .. Jas imam eden problem :( i bi sakala dokolku znaete ( a pretpostavuvam deka e taka )da mi pomognete..
  Se raboti za maskara.. Imam,ne mng dolgi,no gusti trepki..I sekogash koga kje stavam maskara, bez razlika dali e volumeozna ili za vitkanje, sekogash mi se spushtaat trepkite nadolu i mi se slepuvaat :(
  Znachi samo ostanuva bojata na niv.. Izgledaat potemni.. ;(

  Aj ako znaete preporachajte mi nekoja dobra maskara zashto stvarno nemozham povejke .. :(
  Mng se nerviram .. Probav sekakvi maskari i seushte ne ja najdov idealnata :(

  Fala odnapred srcki..<3 *
   
 10. GlamGirl

  GlamGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Користев до пред некое време од Макс фактор,ама сега од Гош користам и презадоволна сум :)
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  False lash effect od max facot najnajnajubava
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  197
  m probala mnogu maskari ama definitivnoBURZOA NAJDOBRA I TOA BLock intenziven
   
 13. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.405
  Допаѓања:
  3.472
  Пол:
  Женски
  имам користено и од Avon не сум многу задоволна,и од Oriflame користев една зелена со четкичка таа ми се допадна многу и една темно плава и таа не беше лоша.Најзадоволна сум од Miss Sporty маскаратa ги имам користено светло плавата што е воодоотпорна и темно плавата и таа е супер!Сеа сакам да си земам од розевата Miss Sporty ми ја пофалија дека била одлична :D
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  Маскари имам користено ама баш секакви. Сега користам една од Голден Роуз во црвено тубиче, и стварно е супер маскарата. Најдобро нешто до сега што сум користела. Пошо трепките не ми се густи, ама ми се прилично долги, оваа уште толку ми ги издолжува и им дава потемна нијанса. Исто да ви дадам еден совет за маскарите. Продавачот во парфимерија ми го кажа. Ако ви се погоди многу некоја маскара, откако ќе ви се потроши не ја фрлајте. Ќе си купите некоја каде-каде поефтина и ќе го користите четчето од старата. Проверено :up:
   
  На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  користам maybelline xxl extensions и ми ги прави трепките лудница :D
  еднаш пробав ставив вештачки и истиот ден ги искорнав...е оваа има сличен ефект...супер ми е
   
 16. Dirty-angel

  Dirty-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  15
  Сега False lash effect od max facor или од maybelline xxl extensions?
  Која е подобра ? :D :D :D
   
 17. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  мах фактор немам користено така да не знам...
   
 18. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  1.196
  Супер Шок .. од Авон .. е најдобраа :D :D трепките ги прават огромнии .. Јас како што имам густи трепки .. Уфф не би ја мењала таа маскара за ниедна друга .. :D
   
 19. sanasweety

  sanasweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  devojki max factor definitivno ali ja imam mn golem problem imam mn mali trepki i sakam da stavam vestacki ali ne znam kade da stavam posto site vikaat deka pagale brzo.Ja sakam da stavam ali aj pisete mi iskustvo kolku vi stoele i kade ste gi stavile ?pozz
   
 20. Dirty-angel

  Dirty-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  15
  Мој совет ти е да не ставаш :) Јас носев едно време- т.е недела дена ми стоеа после тоа не ми се свиѓајаа и ги извадив и моите трепки ги немаше :evil: И бев 2 месеци како без трепки и сега ми се пократки од порано и бавно растат ;(
  Иначе го платив 1200 денари а не вредеа ни 200 денари :D
  И сега барам маскара фина за издолжување на трепките затоа што од вештачките ми се за никаде :lol: :lol: :lol: