1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маскара

Дискусија во 'Лице' започната од soledad, 21 ноември 2009.

  1. Vivian01

    Vivian01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2017
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Јас имам Maybelline Total Temptation и е прекрасна имам мали трепки, но оваа маскара ги издолжува и згуснува.Чини 500 денари и цената е сосема пристојна за она што го добиваш.
     
    На Cvekence789 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Cvekence789

    Cvekence789 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2018
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам.. Се надевам ке најдам некоја
     
  3. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.333
    Допаѓања:
    42.236
    Пол:
    Женски
    Maybelline lash sensational е исто така многу убава, околу 500ден. е :)
     
    На Cvekence789 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Cvekence789

    Cvekence789 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2018
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Таа маскара повеќе ја фалат.. Мислев дали некој има користено max factor или essence и за нив читав дека се добри
     
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Имаат добри маскари и Есенс и Макс Фактор, да.
    Зависи до колку пари ти се даваат за маскара. Пиши, па ќе предложиме некои до таа цена.

    Мене МФ ми е прескапи, се вадат на „брендот“, ако воопшто може да се каже нешто такво за дрогериските брендови...
    Од Есенс има неколку што ми биле навистина супер, ептен квалитетни маскари за доста ниска цена.
     
  6. Агнес :D

    Агнес :D Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Ти ја препорачувам на Golden Rose 3D розевата (има и црвена но, таа ја немам пробано). Имам пробано и скапи и ефтини од оваа сум најзадоволна, дури и многу луѓе покрај мене почнаа да ја користат од кога им ја кажав. Од Max Factor имам користено по 2 од еднаш од кои едната била за згуснување,а другата за издолжување пак сум го немала истиот ефект како од оваа. Цената и е 150-200ден.

    upload_2018-9-18_21-20-24.png
     
    На molikaMk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.924
    Пол:
    Женски
    Колку чинат маскариве на L'oreal. Прилично солени, а?
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Околу 700-800 денари е оваа. Дуругите се поскапи, знам Lash Architect ја купував околу 900, што за таква дрогериска козметика, е премногу.
    Многу ги поскапеа, претходно им беа по околу 600 и нешто, до 700 најмногу.
     
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.270
    Допаѓања:
    37.872
    Пол:
    Женски
    Маскари со попристапна цена што ми се одлични се овие две од Есенс и Орифлејм. Таа од Орифлејм зачудувачки добри ми ги прави трепките со оглед на изгледот на четката, само ме нервира што е водоотпорна (не знам дали има обична), ама со отстранувач на водоотпорна шминка ја вадам лесно, а таа од Есенс трае бескрајно, морав да ја сменам само од страв што ја користев долго време, а не изгледаше ни потрошена, ниту се ронеше. И многу волумен дава.
    51IPXFVLQpL._SL1000_.jpg
    71uiix2N3+L._SX466_.jpg
    Од поефтините од Авон ми се најлоши дефинитивно.
     
  10. Агнес :D

    Агнес :D Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    @khaleesi1 @Mishela @Glossy-girl ви ги прочитав мислењата за лореал маскарата и моја препорака за да не давате пари толку многу ист ефект го постигнувате и со Golden Rose 3D розевата (што пишав во претходниот коментар) и да заборавив да пишам дека траат цел ден.
     
    На khaleesi1 и Glossy-girl им се допаѓа ова.
  11. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.924
    Пол:
    Женски
    Тоа претходно и се јадело некако.



    За eye catching од bourjois што мислите? :)
     
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Ја немам користено баш таа од Голден Роуз досега, а знам дека е многу евтина.
    Кажи ми дали се пресликува под очите?
    Јас го имам тој проблем со сите маскари на ГР кои сум ги пробала, сите ми се пресликуваат, па затоа ги избегнувам.
     
  13. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.215
    Пол:
    Женски
    Ја добив на поклон,најдобрата маскара што сум ја користела сите ми ги приметуваат трепките и ме прашуваат што имам ставено.
    Би ја купила кога ќе ја потрошам :inlove:
    ECB23471-1D7A-46EC-A568-0B87FFCB45F7.jpeg
     
    На Sexybaby86, Selest и koritsaki им се допаѓа ова.
  14. Агнес :D

    Агнес :D Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Ја користам веќе 5-6 години никакви проблеми не сум имала. До сега секогаш одма ми се има сушено и обично ставам по 2 слоја ако сакам ептен да ги истакнам трепките, нити ми се има пресликано ниту пак ронето.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Ќе биде пробана, фала ти. Само прво да ги дотрошам оние што ги натрупав изминатиов период, па ќе дојде и таа маскара на ред. :)
     
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Ќе биде пробана, фала ти. Само прво да ги дотрошам оние што ги натрупав изминатиов период, па ќе дојде и таа маскара на ред. :)
     
  17. Cvekence789

    Cvekence789 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2018
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Незнам стварно.. За цената може и поскапи 1000-над 1000, не користам многу често па затоа и ке ми трае повеќе време.. А за тие на МФ можеби само името им е излезено немам користено но ми ги имаат фалено па затоа прашувам

    А ти имаш мали трепки како моите или гооеми? Od golden rose една од другарка имав пробано во црно пакетче мислам дека беше и не ми се допадна па не помислив на нив повеќе
     
    Последна измена од модератор: 20 септември 2018
  18. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    @Cvekence789 тргнав прегеска да ти одговорам, ама скроз се занесов и заборавив да допишам, па еве дури не сум заборавила пак. :$

    Види ја 2000 calorie од Макс Фактор. Цената околу 400-500 денари, мислам дека во ДМ беше на попуст околу 300 денари.
    До душа, често е на попуст и во Шатци и во Космо, па провери за секој случај на нивните профили на фб или Инстаграм. :)
    Мене ми е најубава нивна маскара, со реална цена. Точно дека не е како што беше порано, но стандардната онаа најобичната верзија со обична четкичка си е класика. Убава е и за мали трепки.

    Јас секој ден сум со маскара, па цената ми е и те како битна зашто брзо ги трошам, па не ми се исплати да дадам 800 денари искрено.
    Ама многу убав впечаток ми остави Voluptous false lash effect, исто од МФ.
    Мислам дека е поскапа, ама стварно добра маскара. И дефинитивно со најчудната четка што некогаш сум ја употребувала. :D
    Ама ми се допадна многу. Можеш да провериш дали ја има кај нас, не се сеќавам да сум ја видела по флаери, а се си мислам дека ја имаше во ДМ ама не сум сигурна, не ме фаќајте за збор. :)
     
  19. khaleesi1

    khaleesi1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2013
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    52
    Моментално во ДМ е на попуст 599ден е. Ја начекав и јас кога првиот пат беше на попуст. Јас мислам дека вреди за парите.

    Да искоментирам и за Макс Фактор маскарите: сите што сум ги користела биле со течна формула, која не се згуснува ни кога е при крај. Така да, може не се соодветни за мали трепки. Барем според мене :)
     
    Последна измена: 21 септември 2018
    На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Cvekence789

    Cvekence789 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2018
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    ке пробам некои од нив ти благодарам:inlove::inlove: