Маскара

Дискусија во 'Лице' започната од soledad, 21 ноември 2009.

 1. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  10.351
  Пол:
  Женски
  јас начекав една маскра од орифлејм за 79 ден. Чекам да стаса па да ја пробам
   
 2. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.228
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам оваа од лореал, веќе долго време ја користам и сум мн.задоволна Screenshot_20190202-220629.jpg
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. blackwave

  blackwave Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2014
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.803
  Пол:
  Женски
  Предлог за маскара што не издолжува и не дава волумен, само остава црна боја на трепките и не се пресликува?
   
 4. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  2.926
  Девојки има некој трик да не ми се пресликува маскарата над окото? На ессенс ми се пресликува после час време носење, зедов сега lash sensation ама гледам и така за час-два ми се пресликува како линии над окото.
   
 5. s17

  s17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2017
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  770
  Прајмер за капаците и после сетирај или со камена пудра или со сенка...да виде што посува подлогата. Барај маскари со посува формула или пак некои маскари после некое време се сушат помалку и го немам веќе тој проблем(јас го користам Bourjois Volume 1 seconde Ultra Black секојдневно) или пак да пробаш со водоотпорна маскара.
   
  На violetblue му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.130
  Пол:
  Женски
  Девојки препорачајте ми некоја добра кафеава маскара. Многу сакам да пробам:wasntme:
   
 7. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.522
  Допаѓања:
  8.811
  Пол:
  Женски
  Од Авон да видиш , јас имав една од Авон во плаво паковче мислам дека колор тренд се викаше имаше и кафеава и црна .
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.130
  Пол:
  Женски
  Благодарам, веќе купив од Дм, можеби следен пат :wasntme::f:
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nane2356

  Nane2356 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  644
  Пол:
  Женски
  Имам долги трепки, но прилично прави па ми треба некоја што ќе ги извитка и ќе им даде волумен. Па ако може да ми препорачате некоја околу 300/350ден :)
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pilenka

  pilenka Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  3.283
  Дојдов само да ја испофалам маскарата, феноменална е, дава одличен волумен и интензивна црна боја.... Screenshot_20190301-154850.png благодарам @marama за предлогот.
   
  На Sexybaby86, Harper, eta и 4 други им се допаѓа ова.
 11. PoisonIvyFatale

  PoisonIvyFatale Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја користил Max Factor Rise & Shine?? Ако може да сподели искуства.. благодарам
   
 12. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Маскара за спуштени трепки од Golden Rose или од Essence ?
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.191
  Допаѓања:
  69.637
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа многу гледајќи на дликите маскарата на Есенс што ја користи @marama планирам да ја пробам и јас :) станува збор за super curl volume mascara :)
   
  На marama и Pretty Woman им се допаѓа ова.
 14. Lanadelreyyyyyyy

  Lanadelreyyyyyyy Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2018
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Презадоволна сум од Max Factor 2000 Calorie Curl Addict.Да напоменам дека природно имам густи и долги трепки но единствено оваа маскара многу убаво ги издолжува,им дава волумен,ги раздвојува и што е најважно,не се пресликува на капаците ниту се рони.Имам добиено комплименти дека како вештачки ми изгледаат трепките.Цената е околу 600 денари,ама често може да ја најдете на попуст за 400 денари во Dm или Еликсир. ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На KayaLena му/ѝ се допаѓа ова.
 15. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  228
  Пол:
  Женски
  Маскара многу ретко почнав да ставам затоа што ми ги иритира очите и некако подобро ми е без неа, но откако се разубави времево па чудно се осеќам без неа :lol: скоро месец ипол ги користам lash boost primer и coffein serum на алверде и приметувам разлика во квалитетот и должината на трепките :inlove: Е сега сакам да дадам шанса пак на некоја маскара:) Па да ми препорачате, не мора да е многу скапа битно ми е убаво да ми ги истакнува трепките
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kate89

  kate89 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  1.467
  Пол:
  Женски
  71OAB2W6arL._SY355_.jpg
  Ја користел некој?
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  3.686
  Пол:
  Женски
  Јас ја купив , и многу ми се допаѓа дава волумен и издолжува , не ги слепува трепките, не се рони и лесно се вади , но сестра ми ја проба и нејзе не и се допадна така да зависи до трепките ..
   
  На Glossy-girl и kate89 им се допаѓа ова.
 18. Nenah

  Nenah Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Дечки некој да не ја има видено маскарава некаде во Скопје? Во dm ја нема.
  [​IMG]
   
 19. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
 20. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  5.496
  Odamna baram Classic, od kade ja kupuvas?