Маскара

Дискусија во 'Лице' започната од soledad, 21 ноември 2009.

 1. MissMissMiss

  MissMissMiss Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
 2. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  1.251
  Пол:
  Женски
  Ja kupiv pred dve nedeli koga bev vo Struga vo market Misa. Moze bi ja ima i na drugi mesta.
   
 3. Havana!

  Havana! Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  paradise-extatic_500x500.jpg

  Дали кај нас ја има l'oreal paradise extatic маскарата и која е цената?
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.554
  Допаѓања:
  71.801
  Пол:
  Женски
  Ја има, многу често е на попуст. Мислам дека на попуст е околу 500 денари, не сум сигурна за редовната цена. :)
   
  На Havana! му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.893
  Допаѓања:
  3.078
  Пол:
  Женски
  Essence all eyes on me waterproof mascara
  Маскарава е просечна, ништо уау во однос на волумен и должина, дава по малку од двете, но треба 2-3 слоја. Убаво ги раздвојува трепките и можам да ти кажам дека нема воопшто да ти се размачка. Јас прво ги виткам со обичен виткач за трепки и остануваат така. А и цената е топ, ја купив од ДМ околу 150 ден.
  essence.jpeg
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.543
  Допаѓања:
  20.402
  Пол:
  Женски
  Последен пат користев маскара на Clinique и презадоволна сум, поскапи се стварно, ама вреди. Инаку, солидни се и на Maybelline, секогаш имам по некоја за резерва, речиси сите се добри, само не користам водоотпорна, зашто потешко се отстранува и ги залепува трепавиците.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. smurffet

  smurffet Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Max Factor 2000 calorie на попуст е во ДМ до 28.07. ;)
   
  На Pretty Woman и Queen8 им се допаѓа ова.
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.543
  Допаѓања:
  20.402
  Пол:
  Женски
  Која цена е со попустот?
   
  На Soncence3, Srekicka3, Aleksandra9999 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. smurffet

  smurffet Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  275 den na 50% e
   
  На KuklickaMoja, Adriana.O, Queen8 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.695
  Допаѓања:
  66.185
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Дали ја имате видено маскарава во ДМ или Космо? :)
   
 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.776
  Допаѓања:
  10.293
  Пол:
  Женски
  И јас баш сакам да знам,пиши ако ја најдеш во Ск :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Tears_of_the_sun

  Tears_of_the_sun Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Ја користам оваа маскара на Golden rose веќе долг период и премногу сум задоволна,чини околу 170 ден.
  20190722_154750.png 20190722_154659.png
   
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.776
  Допаѓања:
  10.293
  Пол:
  Женски
 14. Tears_of_the_sun

  Tears_of_the_sun Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  На сликата ми беше малку сува па можеби делува залепено инаку е супер и не ми ги лепи. Ставам обично од 3 до 4 слоја.
   
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.776
  Допаѓања:
  10.293
  Пол:
  Женски
  Најдобра :inlove: 78DD1E22-2BDE-4A05-B8DC-94E1E0EC2449.png
   
  На buba4e89, beautys20 и koritsaki им се допаѓа ова.
 16. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.227
  Пол:
  Женски
  Во Мк нема ваква.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Marina*F

  Marina*F Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  714+9Bj2rGL._SL1500_.jpg
  А со оваа искуство? На Loreal
   
 18. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  1.002
  Screenshot_20190620-151048_Chrome.jpg
  Искуство?
   
 19. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.776
  Допаѓања:
  10.293
  Пол:
  Женски
 20. delevingne

  delevingne Популарен член

  Се зачлени на:
  26 август 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  1.002
  На инстаграм ја видов оваа маскара кај една блогерка,трепките и беа како вештачки,па затоа прашав некој да не ја кориател