1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маскара

Дискусија во 'Лице' започната од soledad, 21 ноември 2009.

  1. sanasweety

    sanasweety Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Lele svarno a sto koga ti gi vadat i tvoite gi kratat?Ne sum go znaela toa!Ali ja sakav da stavam sea za Valentajn ali cim vikas taka da ne stavam poaro bi bilo.Kaj sto nemam kvalitetni trepki i tie da mi gi skratat>Togas resenie bi bilo samo kvalitetna maskara.Thanks for advice pozz
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.652
    Пол:
    Женски
    Па сега вака, пошто имаш густи трепки, мислам дека треба да користиш маскари чии четкички имаат поретки влакненца, за да не ти ги лепат трепките... со нив само ќе ги исчешлаш и малку боја ќе ставиш, и немаш гајле ;) би ти ги предложила оние маскари што имаат гумени четчиња, со поретки влакненца, мислам дека L'oreal Telescopic Max и Factor Masterpiece имаат такви... е сега тие се малку поскапи, ама мислам дека можеш да најдеш и поевтини... па кажи што си направила! ;)
     
  3. cakii

    cakii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    18
    MaxFactor - False lash effect ! Најубава маскара ! Предобра е ! 870 денари е
     
  4. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500

    И јас се согласувам...со години ја користам и нема подобра од неа. Трепките ги прави прекрасни и не се суши брзо како некои други, кои по 2 недели се за во канта за ѓубре
     
  5. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Sum koristela razlici maskari i eve posledniov pat si ja kupiv od Max Factor 2000 kaliorii i navistina e najdobra do sega,mnogu ubavi gi pravi trepkite,a mislam deka e i naj eftina od site Max Factor maskari.Sakam da ja probam i onaa novata Lash Extension Effect i mislam deka definitivno Max Factor pravat najdobri maskari iako se mozebi poskapi.
     
  6. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Последно си купив маскара од 100че и користам четкичка од Авон :) Така ем ефтино поминувам ем го имам истиот ефект :)
     
  7. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Ја све од орифлеим користам, многу ми се убави. А и долги трепки имам, и густи само ке поминам неколку пати доволно е. :D
     
  8. zica

    zica Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    ја користам маскарата на диор diorshow и задоволна сум
     
  9. Vendetta

    Vendetta Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Lash Маxxx од Rimmel, околу 300 денари е, и е супер.
     
  10. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    jas koristam classics ultra volume,100 den ja kupuvam i epten sum zadovolna ;)
     
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Max factor 2000 calorie i sum mnogu zadovolna i maskara od Gosh i taa e dobra
     
  12. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Моментално ја користам Џордани од орифлејм..
    ама затоа што имам мали трепки за да ги кренам ја употребувам и Шок (мислам од авон дека беше).. многу е убава!!! :D
     
  13. jasmin

    jasmin Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2009
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    35
    Maybelline volume express - проверено добра маскара. Сега сакав да сменам и купив Manhattan прв пат и толку сум разочарана - катастрофа е. Подобро веднаш да ја фрлам.

    Инаку кај маскарите порано мислев дека важи „колку поскапа - толку подобра“ ама по долгогодишни тестирања заклучив дека воопшто не е така. :?

    Има скапи што не си вредат ни за пола од цената и евтини што се подобри и од најскапите.
     
  14. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Мене најдобри ми се погодиле од макс фактор и лореал за волумен има и поевтини и поскапи али во главно добри се повеќето од таа марка...
     
  15. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    пред неколку дена си купив од менхетен no end instant volume & lenght маскара и сум задоволна не ја менувам за ниедна друга :lol:
     
  16. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Јас неможам да се замислам без маскара :lol: :lol: Отсекогаш сум ги користела маскарите од авон и мн се добри
     
  17. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    досега најубава маскара ми е од avon supershock ми ги прави густи и долги и не се суши брзо!
     
  18. Lollipop

    Lollipop Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    31
    и јас ја користев таа на Авон ама некако многу бргу ми се исуши, а иначе сум презадоволна навостина е многу добра....ако имате препорака за добра маскара кажете ми!ПОЗДРАВЧЕ
     
  19. fanky

    fanky Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    ima nekolku koi se dobri :) no spored mene Avon ...super se :D
     
  20. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Јас подолго време користам Golden Rose Volume и мислам дека е супер маскарата а сега порачав од Авон Super Shock па да ја пробам :) исто така и таа плавата на Oriflame ја иам и таа ми е супер