Маскара

Дискусија во 'Лице' започната од soledad, 21 ноември 2009.

 1. sanasweety

  sanasweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Lele svarno a sto koga ti gi vadat i tvoite gi kratat?Ne sum go znaela toa!Ali ja sakav da stavam sea za Valentajn ali cim vikas taka da ne stavam poaro bi bilo.Kaj sto nemam kvalitetni trepki i tie da mi gi skratat>Togas resenie bi bilo samo kvalitetna maskara.Thanks for advice pozz
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.476
  Допаѓања:
  130.337
  Пол:
  Женски
  Па сега вака, пошто имаш густи трепки, мислам дека треба да користиш маскари чии четкички имаат поретки влакненца, за да не ти ги лепат трепките... со нив само ќе ги исчешлаш и малку боја ќе ставиш, и немаш гајле ;) би ти ги предложила оние маскари што имаат гумени четчиња, со поретки влакненца, мислам дека L'oreal Telescopic Max и Factor Masterpiece имаат такви... е сега тие се малку поскапи, ама мислам дека можеш да најдеш и поевтини... па кажи што си направила! ;)
   
 3. cakii

  cakii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  18
  MaxFactor - False lash effect ! Најубава маскара ! Предобра е ! 870 денари е
   
 4. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496

  И јас се согласувам...со години ја користам и нема подобра од неа. Трепките ги прави прекрасни и не се суши брзо како некои други, кои по 2 недели се за во канта за ѓубре
   
 5. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  75
  Sum koristela razlici maskari i eve posledniov pat si ja kupiv od Max Factor 2000 kaliorii i navistina e najdobra do sega,mnogu ubavi gi pravi trepkite,a mislam deka e i naj eftina od site Max Factor maskari.Sakam da ja probam i onaa novata Lash Extension Effect i mislam deka definitivno Max Factor pravat najdobri maskari iako se mozebi poskapi.
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.485
  Последно си купив маскара од 100че и користам четкичка од Авон :) Така ем ефтино поминувам ем го имам истиот ефект :)
   
 7. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  289
  Ја све од орифлеим користам, многу ми се убави. А и долги трепки имам, и густи само ке поминам неколку пати доволно е. :D
   
 8. zica

  zica Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  ја користам маскарата на диор diorshow и задоволна сум
   
 9. Vendetta

  Vendetta Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Lash Маxxx од Rimmel, околу 300 денари е, и е супер.
   
 10. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  268
  jas koristam classics ultra volume,100 den ja kupuvam i epten sum zadovolna ;)
   
 11. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.959
  Max factor 2000 calorie i sum mnogu zadovolna i maskara od Gosh i taa e dobra
   
 12. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Моментално ја користам Џордани од орифлејм..
  ама затоа што имам мали трепки за да ги кренам ја употребувам и Шок (мислам од авон дека беше).. многу е убава!!! :D
   
 13. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  29
  Maybelline volume express - проверено добра маскара. Сега сакав да сменам и купив Manhattan прв пат и толку сум разочарана - катастрофа е. Подобро веднаш да ја фрлам.

  Инаку кај маскарите порано мислев дека важи „колку поскапа - толку подобра“ ама по долгогодишни тестирања заклучив дека воопшто не е така. :?

  Има скапи што не си вредат ни за пола од цената и евтини што се подобри и од најскапите.
   
 14. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  80
  Мене најдобри ми се погодиле од макс фактор и лореал за волумен има и поевтини и поскапи али во главно добри се повеќето од таа марка...
   
 15. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.405
  Допаѓања:
  3.472
  Пол:
  Женски
  пред неколку дена си купив од менхетен no end instant volume & lenght маскара и сум задоволна не ја менувам за ниедна друга :lol:
   
 16. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Јас неможам да се замислам без маскара :lol: :lol: Отсекогаш сум ги користела маскарите од авон и мн се добри
   
 17. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  61
  досега најубава маскара ми е од avon supershock ми ги прави густи и долги и не се суши брзо!
   
 18. Lollipop

  Lollipop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  29
  и јас ја користев таа на Авон ама некако многу бргу ми се исуши, а иначе сум презадоволна навостина е многу добра....ако имате препорака за добра маскара кажете ми!ПОЗДРАВЧЕ
   
 19. fanky

  fanky Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ima nekolku koi se dobri :) no spored mene Avon ...super se :D
   
 20. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  Јас подолго време користам Golden Rose Volume и мислам дека е супер маскарата а сега порачав од Авон Super Shock па да ја пробам :) исто така и таа плавата на Oriflame ја иам и таа ми е супер