1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маскара

Дискусија во 'Лице' започната од soledad, 21 ноември 2009.

  1. ivanapinki

    ivanapinki Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    ubava maskara i mene najmnogu sto mi odgovara e Spektra Lasn so 3 nivoa na avon okolu 400 den e:))))
     
  2. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас моментално ја користам маскарата на голден роуз, ама имам пробано повеќе маскари од Авон и можам да кажам дека се супер, која и да ја одбереш, нема да згрешиш ;)
     
  3. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    да, супер им се маскарите на авон а најдобра ми е super shock. сега ми е при крај full исто од авон и сакам пак да си ја порацам super shock, презадоволна сум.
     
  4. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    пред некој ден и на мене ми стигна super shock од авон и мн сум задоволна порачав кафена али бојата е како моите трепки и мн убаво ги прави трепките
    девојки совет некоја маскара за екстра издолжување на трепки? фала однапред :)
     
  5. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    за издолжување исто од avon superextend мене ми се долги а не ми се гути трепките ја порачав оваа маскара ама не ја користам моментално :) ептен долги ми ги прави а немам волумен :D
     
  6. bitch091

    bitch091 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    MAX FACTOR 2000 CALORIE super e
     
  7. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Фала многу Лина24 ке ја пробам и јасзашо и јас немам баш долги трепки а во некоја др прилика и на макс фактор 2000 калори :)
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Баш денеска купив нова маскара. Класикс мислам се вика (80 ден. беше) и планирам да ја користам со едно старо четче од Голден Роуз шо ептен убави ми ги прави трепките.
     
  9. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    нешто што сакам е да ја пробам маскарата нa менхетан маскарата волкејно волјум дали знаете да ја има во Мк?
     

    Прикачени фајлови:

  10. suzan-33

    suzan-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    Jas nekolku godini ja koristam Super Shock od Avon i sum prezadovolna :y: , probajte ja.
     
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    :y:
    Ми се допаѓа многу таа , аама за жал ми се потроши :(
    а сега ја користам Golden Rose 2 in 1
    [​IMG]
    Ете ја :)
    Убава е оваа ,но сепак нема таква како што е Супер шок од Авон
     
  12. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    и јас сега ја користам супер шок и мислам дека е незаменлива и тоа кафена порачав ама супер ми е ;) :)
     
  13. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Јас се зачудив колку е добра таа маскара. Classic x 4 за само 80 денари, а е многу подобра и од некои маскари на GOSH, Max Factor... Ако збориме за истата, немој да го менуваш четчето, многу е добро оригиналното, ги прави многу густи и долги трепките.
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  14. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    sepak treba da se vnimava so ovie maskari,edna drugarka se uste ne moze da ja doleci infekcijata na okoto
     
  15. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Да, точно, но тоа зависи и од начинот на кој била чувана маскарата (топло, сонце) ако е купана на пр. од пазар. А не значи дека тоа што се носи кај нас по парфимериите и ни се продава како марка е навистина. 70% од се што ни продаваат е шкарт тежок. Така да ни тоа не ти е никаква сигурност, демек ќе дадам 800 денари мнимум за маскара и сигурна сум во квалитетот. Нема врска! Шминка купена надвор од нашава држава во нормална земја, (каде тоа што се продава ги поминало сите тестови на квалитет, инспекции и 300 глупости) сооосема се разликува од истиот тој производ купен тука кај нас. Чист шкарт. Барем кога купуваш ноунејм марки знаеш дека тие колку толку стојат зад тоа свое име кое и да е. А вака кога купуваш на пример "Мax Factor" а уствари произведено од некој трет производител... што има тој да се секира за квалитетот? Него му е битно да ги продаде производите и толку, а не да го зачува имиџот на некоја си трета фирма чии производи ги копира. Така да... Кај нас квалитет и марка е некоја си мисловна именка... за жал.
     
    На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ivanapinki

    ivanapinki Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Pred nekoj den ja kupiv maskarata Black&Long od DEBORAH i prezadovolna sum mn e dobra:)))
     
  17. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    jas koristam takva hipi i super e, iance sum probala i drugi, max faktor, dzordani, no pak se vrativ po staroto :D
     
  18. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Miss Sporty ...okolu 150 den
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  19. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
    Maybelline 3 x lash volume Водоотпорна
     
  20. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    И јас ја имам користено. Супер е маскарата и многу убави ми ги правеше трепките, со оглед на тоа што е ефтина ептен сум задоволна. Кај нас е дури 65 денари :)