Маскара

Дискусија во 'Лице' започната од soledad, 21 ноември 2009.

 1. ivanapinki

  ivanapinki Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  ubava maskara i mene najmnogu sto mi odgovara e Spektra Lasn so 3 nivoa na avon okolu 400 den e:))))
   
 2. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  489
  Јас моментално ја користам маскарата на голден роуз, ама имам пробано повеќе маскари од Авон и можам да кажам дека се супер, која и да ја одбереш, нема да згрешиш ;)
   
 3. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  да, супер им се маскарите на авон а најдобра ми е super shock. сега ми е при крај full исто од авон и сакам пак да си ја порацам super shock, презадоволна сум.
   
 4. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  пред некој ден и на мене ми стигна super shock од авон и мн сум задоволна порачав кафена али бојата е како моите трепки и мн убаво ги прави трепките
  девојки совет некоја маскара за екстра издолжување на трепки? фала однапред :)
   
 5. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  за издолжување исто од avon superextend мене ми се долги а не ми се гути трепките ја порачав оваа маскара ама не ја користам моментално :) ептен долги ми ги прави а немам волумен :D
   
 6. bitch091

  bitch091 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  MAX FACTOR 2000 CALORIE super e
   
 7. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  Фала многу Лина24 ке ја пробам и јасзашо и јас немам баш долги трепки а во некоја др прилика и на макс фактор 2000 калори :)
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  Баш денеска купив нова маскара. Класикс мислам се вика (80 ден. беше) и планирам да ја користам со едно старо четче од Голден Роуз шо ептен убави ми ги прави трепките.
   
 9. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  нешто што сакам е да ја пробам маскарата нa менхетан маскарата волкејно волјум дали знаете да ја има во Мк?
   

  Прикачени фајлови:

 10. suzan-33

  suzan-33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  11
  Jas nekolku godini ja koristam Super Shock od Avon i sum prezadovolna :y: , probajte ja.
   
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.289
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  :y:
  Ми се допаѓа многу таа , аама за жал ми се потроши :(
  а сега ја користам Golden Rose 2 in 1
  [​IMG]
  Ете ја :)
  Убава е оваа ,но сепак нема таква како што е Супер шок од Авон
   
 12. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  и јас сега ја користам супер шок и мислам дека е незаменлива и тоа кафена порачав ама супер ми е ;) :)
   
 13. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  334
  Јас се зачудив колку е добра таа маскара. Classic x 4 за само 80 денари, а е многу подобра и од некои маскари на GOSH, Max Factor... Ако збориме за истата, немој да го менуваш четчето, многу е добро оригиналното, ги прави многу густи и долги трепките.
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 14. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  sepak treba da se vnimava so ovie maskari,edna drugarka se uste ne moze da ja doleci infekcijata na okoto
   
 15. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  334
  Да, точно, но тоа зависи и од начинот на кој била чувана маскарата (топло, сонце) ако е купана на пр. од пазар. А не значи дека тоа што се носи кај нас по парфимериите и ни се продава како марка е навистина. 70% од се што ни продаваат е шкарт тежок. Така да ни тоа не ти е никаква сигурност, демек ќе дадам 800 денари мнимум за маскара и сигурна сум во квалитетот. Нема врска! Шминка купена надвор од нашава држава во нормална земја, (каде тоа што се продава ги поминало сите тестови на квалитет, инспекции и 300 глупости) сооосема се разликува од истиот тој производ купен тука кај нас. Чист шкарт. Барем кога купуваш ноунејм марки знаеш дека тие колку толку стојат зад тоа свое име кое и да е. А вака кога купуваш на пример "Мax Factor" а уствари произведено од некој трет производител... што има тој да се секира за квалитетот? Него му е битно да ги продаде производите и толку, а не да го зачува имиџот на некоја си трета фирма чии производи ги копира. Така да... Кај нас квалитет и марка е некоја си мисловна именка... за жал.
   
  На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ivanapinki

  ivanapinki Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Pred nekoj den ja kupiv maskarata Black&Long od DEBORAH i prezadovolna sum mn e dobra:)))
   
 17. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  268
  jas koristam takva hipi i super e, iance sum probala i drugi, max faktor, dzordani, no pak se vrativ po staroto :D
   
 18. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  318
  Miss Sporty ...okolu 150 den
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 19. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.468
  Maybelline 3 x lash volume Водоотпорна
   
 20. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  И јас ја имам користено. Супер е маскарата и многу убави ми ги правеше трепките, со оглед на тоа што е ефтина ептен сум задоволна. Кај нас е дури 65 денари :)