Маскара

Дискусија во 'Лице' започната од soledad, 21 ноември 2009.

 1. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  117
  голден роуз се мн убави и супор шок од авон
   
 2. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  81
  Убави се и поефтините како Classic и Golden Rose, ама и на L'Oreal се ептен добри, само се малку скапички :) Јас моментално ја користам Intense regard на Gosh и сум пре, презадоволна. Кај нас во Куманово во парфимериите е 360 ден. и вреди за секој денар. ;)
   
 3. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  692
  [​IMG]
  Maybe she's born with it,maybe it's MAYBELLINE
  За мене ,незаменлива е !
   
 4. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  69
  да и јас ја користам оваа маскара и е преубава, малце ми е засушена али нема везе :D ќе си купам нова кај и да е али сега сакам пробам од оваа classic што ја фалат на форумот па ќе видиме какви резултати ќе даде :rofl:
   
 5. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  621
  долго време користев само Loreal, баш пред некој ден земав од Аvon Super Shock и задоволна сум.
   
 6. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  435
  исто и јас ама во последно време еве 5 та маскара ми е од авон супер шок
   
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  И јас користам класик, за ефтини пари прекрасна е
   
 8. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.369
  Допаѓања:
  3.240
  Користам од авон и сум презадоволна :).Поздрав :)
   
 9. swety

  swety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  5
  koristam golden rose imam i na aura super se ja imam koristeno i classic super e za eftini pari se dobri ja koristev na gosh do skoro ama mie skapicka a ne ja istrosuvam do kraj pola se susi pola ja iskoristuvam oti ne se mnogu sminkam :$ taka da devojki koi sakate eftini maskari kupete golden rose,classic ili aura
   
 10. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  878
  Допаѓања:
  264
  и јас до скоро ја користев голден роуз со златното капаче,едно време користев голден роуз ама во виолетово пакување?да не знае некој сеуште да ги има тие маскари?многу убава четкичка имаше маскарата за волумен
  анд btw и на Карло Ди Рома се добри маскарите,ама супер шок на Авон незаменливи :)
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.100
  Допаѓања:
  37.561
  голден роуз имаат нова маскара, една црвена е цела, четкичката и е ко на тие од орифлејм, ко чешле е.. до 140 денари е ама препрепреубава е :D купи ја нема да згрешиш веруј ми
   
 12. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Супер шок, и многу сум задоволна
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Ја имам користено и феноменална е маскарата.
  Четчето уште го чувам и си го користам.
   
 14. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  355
  Девојки, мора да ви ја пофалам новата маскара на Gosh wonder volume http://www.fann.sk/images/clanky/Gosh_Wonder_Volue_Mascara590.jpg
  преубава е, трепките ги издолжува, им дава волумен...преубава е, и четкичката е како Super Shock на Avon. 350 денари е, ама јас сум презадоволна! :smirk:
   
 15. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  Ја користам од Maybelline volum'express и презадоволна сум од неа. Имам пробано од секкакви ама оваа ми е птен погоден... многу ги згуснува трепките,издолжува, и црни ептен ;) Не го менувам а и ефтин е 360ден.
   
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.305
  планирам за одмор да си земам водоотпорна маскара,па кажете некое средтство за вадење водоотпорна шминка? :)
   
 17. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  435
  мислам дека имше од авон едно улјенце мало ама многу лесно ја вади маскарата само еднаш помини и готово, а каква маскара сакаш да си купиш и јас сакам да пробам водоотпорна ама страв ми е да не ми се разлие јас мноу нуркам :D
   
 18. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.305
  од макс фактор false lash effect што ја користам со месеци,открив дека има иста и водоотпорна :)
   
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.100
  Допаѓања:
  37.561
  да да за тие пари е измислена :lol: еве јас ја имам и од авон оваа шоков, шок ме мавна мене ич не ми се погоди :lol: ама дефинитивно најубава е 2000калории макс фактор но, сепак не е баш ефтина :devil:
   
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.100
  Допаѓања:
  37.561
  [/quote]
  тенкс ќе ја побарам маскарата :)[/quote]
  нема да згрешиш... на пазар е 120-130 по парфимерииве е 140-150 денари :rofl: