1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маскара

Дискусија во 'Лице' започната од soledad, 21 ноември 2009.

  1. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^Дефинитивно си како мене. Една маскара ми трае одвај месец дена, а имам другарки, им трае и трае, два пати годишно купуваат :D

    Туку, тоа од мејбилајн маскарите, погоре што ги пишавте, колку чинат? Да сменам малце, ми здосади севентин и голден роуз :)
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Околу 350ден се Кате и не се споредуваат со тие што ги спомна ти
     
  3. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^Фала Сеси :*
    Инаку од севентин добра е, и јас користев водоотпорна и таа ја купувам околу 250-300 денари, а за голден роуз да не зборувам, за секој ден просечна маскара :wasntme:
     
  4. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Јас ја имав оваа [​IMG], не беше водоотпорна ама секој ден се каев што ја купив и на крај ја фрлив.
    Голден роуз не сум задоволна, ја купив по препорака на форумџиките, ама ми ги лепеше трепките и имав 5 огромни слепени трепки.

    Најдобри се Лореал и Мејбилајн, а исто супер се маскарите од Авон, а не се многу скапи
     
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    и јас порано трошев многу,на 3 недели,ама се зависи од тоа колку милилитри е.на пример кога ја користев мастерпис од макс фактор златната,таа е околу 500 ден 5 кома нешто мл,а сега кога ја користам false lash effect од 13мл ми трае и два месеци,а ставам секој ден доста и е околу 800 ден.и кога ќе собереш,поделиш,испаѓа дека оваа поскапава е всушност поевтина
     
  6. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Конкретно таа ја што ја користам, што ја пишав поназад, е 300ден. Инаку цените на маскарите им варираат од 250 до 400ден, што според мене имаат супер цена за тој квалитет кој би рекла дека е можеби и подобар од Max Factor, барем мене така ми се погодиле.
     
  7. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Како си задоволна од маскарава?? Сум чула дека била многу добра ,па ме интересира твое мислење.
     
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    имам пишано и претходно дека многу,многу сум задоволна,ниедна не ми ги прави убави како таа.нема да згрешиш
     
  9. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Фала многу. Следна што ја купувам ќе биде оваа маскара, сум слушнала стварно многу добри критики за маскарава.
     
  10. lepotickata

    lepotickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    Јас користам маската од Artdeco (All in one mascara) и презадоволна сум.Трепките ги издолжува,супер е
     
  11. princeza87

    princeza87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Max Factor 2000 Calorie za mene e najdobra
     
  12. LittleMissSunshine

    LittleMissSunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    22
    моментално ја користам оваа и сум презадоволна
     

    Прикачени фајлови:

  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ^^Јас ваква маскара користев многу одамна пред 7-8 години..Не е нешто посебно.
     
  14. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    [​IMG]
    Ја имам ваква.Не дека користам,колку да се најде.Иначе сите ја фалат добра била.
     
  15. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Јас користам маскари на Maybelline во последно време и тоа по препорака на пријателка и сум и ептен благодарна за препораката затоа што сум презадоволна од маскарите на Maybelline а имаат и супер цена. Еве ви и слика да видите како кај мене изгледа пред и после ставање на маскара. Имам ставено прво еден слој Maybelline Falsies и втор слој Maybelline Collosal.

    И да ги користите засебно ефектот е сличен ама јас дека ги имам двете па си ги комбинирам.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Name, April87, sonuvacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. emzzi

    emzzi Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Jas koristam Max-Factor i definitivno e nezamenliva..Cenata e malku povisoka, ama najjjzakon e.:) Probaj ja i kje vidish. :)
     
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Почнав да ја користам Super Shock од Авон, презадоволна сум, плус не е многу скапа
     
  18. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    :o Wow ми се допаѓа ефектот ќе треба да побарам по овие нашиве парфимерии :)
     
  19. ME-MYSELFandI

    ME-MYSELFandI Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Не само да побараш, туку и да си купиш ;) Стварно се ептен добри, имаат ефект и она што мене највеќе ми се свиѓа е тоа што не ги лепат трепките воопшто!!! А се толку ефтини во споредба со другите маскари кои го прават истото.
     
  20. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Јас да ви кажам искрено си користам маскара што си ја купувам 100 денари од зелено пазарче од голден росе и баш ми е убава. 8)