1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маска за нозе од слуз од полжав

Дискусија во 'Тело' започната од Girly90, 5 февруари 2021.

 1. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Женски
  Здраво,

  Во последно време (или јас сега дознавам) стана актуелна маската за нозе од слуз од полжав.
  Паковањето е во облик на чорапи во кои се наоѓа маската, макс. 2 часа ги носиш и после тоа само ги измиваш. Ефектот се јавува по 5 - 14 дена каде на почетокот ноЗете се збрчкани и после тоа кожата буквално се лупи. Додека трае ефектот, не треба да се користат никакви препарати за нозе. Маската повторно може да се користи дури по два месеци.

  Јас ја купив маската од Виториа од ДМ 250ден, по препорака на моја другарка. Вчера ја употребив и веќе денес ноЗете почнаа да ми се збрчкуваат, па ќе почекам уште некој ден да видам што ќе се деси.

  Ме интересираат ваши искуства, мислења, совети и сл.