Маски за лице

Дискусија во 'Лице' започната од anste, 19 декември 2009.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.992
  Допаѓања:
  73.901
  Пол:
  Женски
  Не е истата маска. Таа од твојата слика е загревачката маска, во ново пакување.
  Другата е маска против црнки и различни се.
   
 2. Leat

  Leat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  433
  Пол:
  Женски
  GLAMGLOW маските за лице ги има ли некој користено да ми каже искуство? Со оглед на ценава, прават чуда или?
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.200
  Допаѓања:
  69.663
  Пол:
  Женски
  @Leat јас ја имав користено оваа

  [​IMG]
  Добра е, ок , но искрено пак не би земала , исто така за помалку пари се наоѓаат многу фини маски :) оваа конкретно беше за свежа- сјајна кожа.
   
  На Leat му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Leat

  Leat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  433
  Пол:
  Женски
  Можеш да ми препорачаш некоја? Сакам да земам бидејќи моментално во мојата нега не вклучувам маски па би пробала:)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.200
  Допаѓања:
  69.663
  Пол:
  Женски
  За каква кожа ти треба? Јас имам мрсна кожа и моментално ја користам на Lush Mask of magnaminty , и многу ми се допаѓа , по некое време се здрвува и потоа се измива со топла вода. Кога ќе ја нанесеш на лице ќе осетиш и чувство на ладење поради маслото од пеперминт внатре. 125 гр е 395 ден.
   
  На Leat му/ѝ се допаѓа ова.
 6. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  2.147
  Пред некое време читав за маска од Балеа што ги отвара порите, ги поминав сите претходниот пат кога бев во ДМ, мислам дека беше маска со црвена боја, не најдов таква, си ги купив оние лентине за вадење црнки само. Може некој да стави слика која е точно сега, да не смениле амбалажа пак?
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.992
  Допаѓања:
  73.901
  Пол:
  Женски
  Сменета е амбалажата од неодамна. Не е повеќе со црвено, туку розе со сино.
  Вака изгледа:
  [​IMG]
   
  На moonlight-girl.55 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. holly3

  holly3 Нов член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Iskustvo so maskite za lice od Balea ?
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.717
  Допаѓања:
  22.538
  Пол:
  Женски
  Ти ја препорачувам онаа маска со минерали од мртвото море. Во светло сино пакување е. Прави пилинг на лицето.
   
  На holly3 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  53.699
  Пол:
  Женски
  Мене оваа маска ми предизвика непријатно пецкање и чувство на жежење, а не би требало да има таков ефект. Ставив од маската и ја измив по неполни 2 минути. Нареден ден ставив друга маска на балеа (reinigende maske) и немав проблем. По неколку дена повторно ставив од маската со минерали од мртво море и повторно истото.

  Веројатно некоја состојка не ми одговара, а до сега се нема случено такво нешто.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.185
  Пол:
  Женски
  И мене истото ми се случи. Заврши во канта :worried:
   
 12. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  53.699
  Пол:
  Женски
  Купив едно пакување (кое има за два пати) и ставив еднаш, ама мислев дека има некоја причина зошто чувствувам пецкање, па си реков ај за некое време ке пробам пак. Ама и вториот пат беше исто, значи не е до моето лице, туку до состојките.
  Заборавив да напоменам дека откако ја измив маската по неполни две минути, имав црвенило на лицето.
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Platoniclover15

  Platoniclover15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  31
  Има ли во скопје bubble face mask ?
   
 14. Kjutche

  Kjutche Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  51
  Вчера си правев маска за лице од сок од домат и од сув магдонос :)
  Доматот треба убо да се исцеди во цедалка за лимон и во исцедениот сок да се додаде малку сув магдонос и да се промеша убаво па да се намачка убо лицето и се така да стои 20 минути и потоа да се измие со студена вода :inlove:
  Досега сум правела многу домашни маски за лице ама никоја досега не ми го направила лицето толку бело и меко како оваа.. Оваа маска е одлична. Нема да згрешите ако пробате8)
   
 15. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  178
  Девојки колку пати во неделата ставате маски?
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.200
  Допаѓања:
  69.663
  Пол:
  Женски
  2-3 пати , зависи од маската :)
   
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.681
  Допаѓања:
  258.037
  20180811_193104.jpg
  Маскава ја употребив.
  Лицево-путер.

  Кој ја употребува, да ме тагне, и да ми пише- на колку време ја употребува за да има полн ефект?
  Еднаш неделно?
   
 18. LadyDee1

  LadyDee1 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Некоја искуство да сподели со маските на REVUELE? Планирам да нарачам деновиве па би сакала да сподели некој искуство.
   
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.167
  Допаѓања:
  3.376
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам црната маска што се одлепува и не сум задоволна. А другарка ми се жалеше и дека и се појавиле мали топчиња, односно се исфрлила од неа.
   
 20. LadyDee1

  LadyDee1 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Имаат сеа гледам некои нови.. до сега маски немам купено, но од другиве производи сум многу задоволна. Фала ти сепак, може треба убаво да се распрашам пред да го купам