Маски за лице

Дискусија во 'Лице' започната од anste, 19 декември 2009.

 1. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  5.521
  Каде ја има?
   
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  8.724
  Пол:
  Женски
  ДМ
   
 3. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  5.521
  Во ДМ како што видов има само 3 вида ( црна, сина и розева) и оваа зелената ја донесоа?
   
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  8.724
  Пол:
  Женски
  А, ти прашуваш конкретно за зеленева...јас мислев за freeman.
  Ја нема, да. Не знам каде би ја нашле.
   
 5. dayla

  dayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  4.212
  Пол:
  Женски
  Јас ја земам од Kruidvat, во скоро сите продавници од ланецов има голем избор. А поблиску до мк, на пример Грција, нека кажат другите девојки ако ја виделе. :)
   
 6. barba12

  barba12 Активен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2018
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj ja ima koristeno whitening mask od mario badescu?
   
 7. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  18.749
  Пол:
  Женски
  Нормално ли е малку да ме чеша кожата кога ќе почне да се суши и затега маскава на лицето(некоја минута од кога ќе ја нанесам)?
  Некој што ја користи да ми каже искуство :?::doh:[​IMG]
   
  На Peperutce1115 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  Јас имам како чешкање и пецкање по вилицата на левата страна, но акни или некаква видлива реакција не се покажало. Два пати ја користев, вториот пат помалце беше пецкањето. Ама мене ми е солидна и мојата кожа не ја мрази маскава па ќе си ја користам, ми го осветлува лицето и многу помазно е.
  Имам гледано едно видео девојче како ја испробува маската за прв пат, и нејзе ја пецкало по вилицата малце. Изгледа е до некои состојки
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  18.749
  Пол:
  Женски
  Изгледа да, инаку и мене ми се допаѓа многу каква ми ја прави кожата.
  Можеби и поради сушењето, па затега малку. Ама не е страшно, добра си е маската. Јад ја користам за т зоната бидејќи ми е помасна па ја држи под контрола и баш убаво ја чисти.:)
  Благодарам:f:
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.889
  Допаѓања:
  97.388
  Пол:
  Женски
  Колку чини во Дм?
   
 11. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  18.749
  Пол:
  Женски
  @buba4e89 не ме држи за збор ама мислам околу 350ден е. :)
   
 12. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  359 поспецифично хахаха
   
 13. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  5.521
  Добра ли е?
  1190159.jpg
   
 14. j968

  j968 Нов член

  Се зачлени на:
  1 април 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ke ja probam
   
 15. Sweet...Girl

  Sweet...Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Сите производи од PlanetSpa ми се преубави, ја имам користено маскава и предобра е, а и преубаво мириса. Ти ја препорачувам да ја пробаш.
   
 16. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  5.521
  Од Авон нарачав од банана.

  И оваа е многу убава и евтина.

  goats_milk_face_mask_5_pack_web_acd41c65-5159-4610-8f62-79ab5c1823df_large.jpg
   
  На poppie и OmniaVanitas им се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.889
  Допаѓања:
  97.388
  Пол:
  Женски
  Ова маска е најдобра. :inlove:
  Често ја купувам.
   
  На poppie и Kataklinkers им се допаѓа ова.
 18. Nikolinaaa.123

  Nikolinaaa.123 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Дали пилинзите на Body Boom се намети и за на лице и искуство кажете дали некој користел на лице ?
   
 19. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.555
  Допаѓања:
  656
  Пол:
  Женски
  Здраво
  ме интересираат искуства,дали некоја ја има користено маскава за црнки.
   

  Прикачени фајлови:

  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lalinda

  lalinda Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  6
  Ме интересира дали има некој користено маска од кафе и белка од јајце (само се мешаат двете состојки) и дали ви одговара?